More

  Hollie Doyle wygrała Goodwood Cup na Trueshan!

  Fantastycznie spisująca się Hollie Doyle pomogła zwyciężyć faworyzowanemu Trueshan w najważniejszym wyścigu dnia otwierającego maraton Glorious Goodwood. Mowa oczywiście o dystansowym Goodwood Cup, w którym konie mają do pokonania dwie mile, a nagrodą dla zwycięzcy jest blisko 300 tysięcy funtów. 

  Gonitwa zapowiadała się na wielki pojedynek wspomnianego już Trueshana z absolutną gwiazdą turfu- Stradivariusem. Jeszcze przed południem, to ten drugi był faworytem publiczności. Po opadach deszczu trener John Gosden zdecydował się jednak na wycofanie Stradivariusa. Podobną decyzję podjął Andrew Balding w stosunku do innego świetnego stayera- Spanish Mission. 

  W tej sytuacji Trueshan miał ułatwione zadanie. 

  Wyścig nie był najłatwiejszy dla późniejszego zwycięzcy. W dystansie galopował blisko za liderami, ale mogło niepokoić, że trochę za mocno “szedł w cuglu”. Konkurenci byli zdecydowanie bardziej zrelaksowani, co na długim dystansie jest bardzo ważne. 

  Gdy przyszło do końcowego szarpnięcia, Trueshan wyszedł na front i silnie wysyłany przez swoją amazonkę, powoli, ale systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Drugi, ze stratą 3,75 długości ukończył autsajder Away He Goes (Farhh), a za nim Sir Ron Priestley (Australia). 

  Zwycięzca jest synem popularnego w Polsce Planteur, a trenuje go Alan King. 

  Na zdjęciu Trueshan i Hollie Doyle/Jannah News

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły