More

  Prosto ze stajni (2-3. października)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Adam Wyrzyk

  Tres Amour – Ostatnio dwukrotnie nas zaskoczyła. Najpierw negatywnie, wypadając bardzo słabo, a następnie pozytywnie, wygrywając w dobrym stylu wyścig. To trochę utrudnia jej ocenę, ale wydaje mi się, że jej dyspozycja jest dobra i powinna powalczyć w tym wyścigu.

  Caro Giorgio – Na podstawie jednego startu nie jest go łatwo ocenić. To dość lekki koń, więc powinien sobie radzić w wieku dwóch lat. Oczekuję, że się poprawi.

  Serpention – Miał długą przerwę z powodu dolegliwości rozwojowych. Będzie to dla niego ponowny debiut. W pierwszym wypadł całkiem nieźle.

  Enterprize – Na swoim poziomie. Myślę, że stać go na więcej niż pokazał, ale nie przejawia szczególnej ochoty do ścigania się i walki.

  Blizbor – Wszystko z nim w porządku. Czekałem na ten wyścig, ponieważ on niezbyt dobrze znosi nadwagę. Pobiegnie w swojej grupie i ma duże szanse.

  Pilecki – Ma udany sezon, ale zagrał się dość wysoko. Musi ścigać się z mocnymi rywalami, jednak cały czas jest widoczny. Podobnie powinno być także tym razem.

  Marysin – Zaprezentował naprawdę niezłą formę, startując po długiej przerwie. Z tego powodu nie wahałem się go zapisać do tego wyścigu.

  Sileroy – Stawka jest mocna. czeka go niełatwe zadanie, jednak to nieobliczalny koń, który potrafi sprawiać niespodzianki.

  Monte Carlo – Nie jest łatwo przygotować go do startu, bo jest duży i ciężki. Nie spieszymy się jednak szczególnie, bo on po prostu potrzebuje trochę więcej czasu.

  The KId Bobby B – W tym roku nie wiedzie mu się najlepiej, ale ostatnio pokazał się z dobrej strony. Jest w formie. Jeśli to nie będzie grząski, to będzie się liczył.

  Devilinthedetail – Szukamy dla niej szansy w gonitwie handikapowej. Rywali ma słabszych niż dotychczas. W zamian za to poniesie bardzo wysoką wagę.

  Mary Elizabeth – Także wystartuje pod nawagą, ale jest bardzo silna, więc nie powinno jej to przeszkodzić w osiągnięciu dobrego wyniku.

  Maciej Janikowski

  Nandi – Pierwsza grupa to już nie przelewki. Jest w dobrej formie, więc spróbujemy pobiec z lepszymi końmi. Ma całkiem sporo ulgi w siodle względem innych koni, będzie ciekawy wyścig.

  Delos – Ostatnio powinien wypaść lepiej, ale został niekorzystnie przeprowadzony. Jest w dobrej dyspozycji, daliśmy mu odpocząć fizycznie i psychicznie.

  Scuti – Poprzedni wyścig jej się nie ułożył. Powinna finiszować z końca stawki, nie lubi szybkich wyścigów i ofensywnej jazdy w dystansie.

  Dalma – Ciągle się rozwija, nie za bardzo ostatnio miała ochotę się ścigać. W wyścigu z końmi zagranicznej hodowli średnio się zaprezentowała i trochę dałem jej odpocząć. Myślę, że teraz zacznie swoje prawdziwe ściganie.

  Dragon – Nie ma swojego jeźdźca, przez co nie może się odnaleźć w wyścigach. Formę utrzymuje od lat i zobaczymy, czy w końcu pobiegnie jak za swoich najlepszych czasów.
  Midnight Hero – Ostatnia gonitwa mu się nie ułożyła, koń potrzebuje mocnej ręki. Nie lubi gonić koni, zdecydowanie lepiej mu się od nich odchodzi. Nie pokazuje zmęczenia na treningach, więc mam nadzieję, że teraz lepiej wypadnie.

  Maitresse En Titre – Tak jak liczyłem, coraz lepiej sobie radzi. W pierwszym wyścigu dobrze wypadła, w kolejnym jednak było dla niej trochę za daleko. Ma talent do ścigania tylko trzeba ją spokojnie wdrożyć do ścigania. Jej forma idzie w górę i liczę, że wyścig to potwierdzi.

  Fast Skarmish – Nie wiem, czy tu pobiegnie. Dyspozycja bez większych zmian. Lubi galopować sama, tak żeby żaden koń nie zmuszał jej do swojego tempa. To duża kobyła na długiej akcji, staramy się prowadzić ją tak, żeby mogła galopować w swoim stylu. Jeśli wystartuje, to na pewno pokaże się lepiej niż poprzednio.

  Krzysztof Ziemiański

  Alnnajm – To chimeryczny koń. W tym roku jakoś zawsze mu coś nie pasuje, albo stan toru, albo przebieg wyścigu. Mam nadzieję, że może tym razem się przebudzi, jeśli warunki będą odpowiednie. Jego atutem jest korzystna waga.

  Kena – Nieźle wypadła w debiucie. To taka bystra, sprytna klaczka. Utrzymuje podobny poziom.

  Elkamino – Na swoim poziomie.

  Xawery – Zachowuje się trochę, jakby stracił chęć do ścigania się na dawnym poziomie. Ostatnio jednak było nieco lepiej, więc mam nadzieję, że znów nawiąże do niegdysiejszych startów.

  Ginger Rose – To handikapowa klacz. Szukamy dla niej szansy w takich gonitwach.

  Mutar JR – Ma kilku mocnych przeciwników. Nie będzie mu łatwo o dobry wynik.

  Shamila – Jej szanse wydają się większe. Jest w dobrej formie i jeśli wyścig się jej ułoży, to powinna powalczyć.

  Wellman – Słabo zadebiutował. Spodziewam się, że w drugim starcie się poprawi, bo teraz chyba czuje się lepiej.

  Machir JR – Potrzebuje regularnych startów, żeby nabrać wyścigowej kondycji i sylwetki. Przyjdzie na niego czas.

  Indian Galeste – Z dobrej strony pokazał się tydzień temu. Dostanie 2 kg więcej w tym wyścigu, niż ma zapisane, ale nadal warunki są dla niego korzystne. Liczę na dobry występ.

  Małgorzata Łojek

  Musab – Zobaczymy, jak poradzi sobie z nim uczeń. Zależało mi, żeby skorzystał z ulgi wagi, ponieważ wcześniej pod bardzo wysokimi wagami wyglądało to niezbyt dobrze.

  Jabu – Jego warunki fizyczne nie są szczególnie imponujące. Może pod amazonką korzystającą z ulgi wagi pójdzie mu lepiej?

  Mały Gin – W jego wynikach widać postęp. Na pewno zdecydowanie preferuje miękką bieżnię.

  Echarella – Warunki handikapu nie są dla niej szczególnie korzystne. Stawka jest dość mocna, rywale przewyższają ją osiągnięciami, a mimo to ma aż 60 kg na grzbiecie. Czeka ją trudne zadanie.

  Aila i Big Bang – Stawka jest nieliczna, więc mają już zapewnione dobre miejsca. Trudno będzie im włączyć się do rozgrywki, ale może sprawią jakąś niespodziankę.

  Kasmina Royal – Uzyskała dobrą formę, więc liczę na jeszcze jeden udany występ.

  Islamabad – Niezbyt dobrze poradził sobie na tle mocnych rywali na dłuższych dystansach. Teraz poprzeczka zawieszona jest niżej, a wyścig krótszy. Sama jestem ciekawa, jak sobie poradzi. Sprzyja mu grzaska bieżnia.

  Szarotka – Ona z kolei preferuje lekki tor. Swoje w tym roku zrobiła i zagrała się do II grupy, gdzie rywale wydają się dla niej zbyt mocni. Dlatego szukam jej szansy w handikapie.

  Piotr Piątkowski

  Frantic – Nie wiem, czemu jej dwa ostatnie starty były dużo słabsze. To klacz o sporych możliwościach i jeśli pobiegnie tak, jak potrafi, to w tej stawce ma duże szanse.

  Lady Iwona – Myślę, że potrzebuje trochę czasu, a przede wszystkim dłuższego dystansu. Niech nabiera doświadczenia.

  Freya Z – Nie było szczególnego wyboru, jeśli chodzi o wyścig, w jakim mogłaby biegać. Przeskok jest spory – z czwartej grupy do pierwszej, ale w swojej optymalnej formie jest w stanie powalczyć o dobre miejsce.

  Smashing – Liczę na kolejny udany występ. Powinien powalczyć.

  Fererro i Mister Luis – Nabierają doświadczenia. Chyba jeszcze zbyt wcześnie na sukcesy.

  Luaithrion – Utrzymuje się w wysokiej formie. Stać go na kolejny udany występ.

  Lord Invictus – Do tej pory raz udało mu się błysnąć. Ciągle liczę, że to powtórzy.

  Zahirja – Sprawiła niespodziankę pod niską wagą. Tym razem warunki nie są aż tak korzystne, więc będzie jej trudniej, ale kto wie, może znów się pokaże z lepszej strony.

  Janusz Kozłowski

  Kerch – Całkiem nieźle zadebiutowała. Nie powinna pobiec gorzej.

  First d’Isos – Bardzo późno rozpoczyna karierę z powodu dolegliwości rozwojowych. Niedoświadczonemu koniowi w tak licznej stawce łatwo nie będzie. Musi wciągnąć się w wyścigi.

  Duches Ajeez – Na swoim poziomie. Powinna powalczyć o płatne miejsce.

  Storrada – Miała długą przerwę w startach, spowodowaną kontuzją. Czeka ją niełatwe zadanie.

  Toccatina – Biega na niezłym poziomie. Może być widoczna.

  Jaunty – Będzie wycofana.

  Italia Bere – Trochę brakuje jej szybkości, jednak radzi sobie solidnie. Płatne miejsce jest w jej zasięgu.

  Wojciech Olkowski

  Heredia – Dość wysoko biegnie, ale nie jest bez szans.

  Province of Frost – Ta kobyła ciągle robi niespodzianki, tutaj też pokładam w niej nadzieje.

  Charlotte Rmp – Ta mnie zawodzi, ale jest szansa, że na krótkim dystansie się odbuduje.

  Jabelka – To debiuty, więc bywa różnie. Ma 9 numer, więc nie będzie łatwo, ale jej nie przekreślamy.

  General Lady – Będzie ścigać się z końmi wysokiej klasy, ale ona też nie należy do przeciętnych koni. Może być dla niej odrobinę za daleko.

  Chamsin Rmp – Biega w kratkę i ciężko przewidzieć, jak sobie poradzi.

  Zoya Rmp – Liczyłem na lepszy wynik w ostatnim starcie, ale może tutaj będzie lepiej. To bardzo późna kobyła. Na miękkim torze zawsze dobrze się czuje.

  Bint Marshal – Myślałem, że będzie w rozgrywce. Tym razem chcemy zaryzykować grupę wyżej z samymi klaczami.

  Wiaczesław Szymczuk

  Javorka – Wygląda bardzo dobrze. Trafiła na dość mocną stawkę, ale nie wykluczam, że powalczy o płatne miejsce.

  Nafea al Khalediah – Mocno poprawił się w drugim starcie i przyzwoicie wypadł we Wrocławiu. Oby podtrzymał tendencję wzrostową.

  Eksuperans TR – Poniesie korzystną wagę. Spróbujemy sprawić niespodziankę.

  Harlem – Biegnie po bardzo długiej przerwie. Musi się wciągnąć w ściganie się. Nie jest to koń łatwy do prowadzenia.

  Lily Rose – Na swoim niełżym poziomie. Pasuje jej dystans i korzystna waga. Z szansami.

  Makhalan – Spodziewaliśmy się po nim więcej, ale niestety ograniczają go warunki fizyczne. Urósł zaledwie jeden centymetr i pozostał niewielki.

  Michał Borkowski

  Faith – We Wrocławiu osiąga bardzo dobre wyniki, natomiast jedyny występ na Służewcu w tym roku miała nieudany. Zobaczymy, czy była to tylko jednorazowa wpadka. Do jej formy nie mam zastrzeżeń.

  Inter Approach – Będzie wycofany.

  Indurain de Faust – Wykazał się sporą walecznością w ostatnim starcie. Towarzystwo jest mocne, ale mam nadzieję, że powalczy.

  Emben de Pine – Trudna do oceny. Wygrała w debiucie, pomimo braku doświadczenia, jednak w słabszej stawce. Tym razem poprzeczka jest zawieszona znacznie wyżej, natomiast ona też na pewno poszła do przodu.

  Maeali Muscat – Biega na solidnym poziomie i zakładam, że jest spokojnie w stanie go utrzymać.

  Katharsis – Będzie wycofana.

  Andrzej Laskowski

  Lafadi Shah – Zaliczył całkiem przyzwoity debiut. W drugim starcie powinien się poprawić.

  Neverland – Jego możliwości są doskonale znane. Myślę, że nie jest bez szans na udany występ, natomiast o tym, które miejsce zajmie będzie decydował przebieg gonitwy i warunki na bieżni.

  Han Rastaban – Wygrał ostatnio w niezłym stylu. Jest w formie, dlatego zdecydowałem się go dość szybko zapisać ponownie.

  El Nazir – W poprzednim wyścigu startował po dłuższej przerwie, więc zakładam, że tym razem powinien pobiec nieco lepiej.

  Kaliope – To nie jest klacz na dwulatkę, dlatego na razie nie oczekuję zbyt wiele. Niech nabiera doświadczenia.

  Salih Plavac

  Lar Pur Lar – Nie ma szczęścia. Ostatnio zgubiła podkowę i nie galopowała najlepiej. Jeśli tor będzie suchy, to powinna pobiec lepiej.

  Tham Luang – Brakuje mu szybkości. Wydaje się nieco ustępować Bat Eaterowi.

  Bat Eater – Ma przynajmniej dwóch groźnych rywali. Mam nadzieję, że nie podda się bez walki, bo też jest niezły.

  I’Pipo – Pozytywnie zaskoczył w debiucie. Nie mam nic przeciwko temu, żeby powtórzył ten wyczyn.

  Voucher – Debiutuje. Raczej potrzebuje więcej czasu, żeby się rozkręcić.

  Feu de Bois – Potrzebuje trudnych warunków, elastycznej bieżni. Na szybkim torze jego szanse są niewielkie.

  Cornelia Fraisl

  Kenjiy – Dostał sporo odpoczynku po Derby, ale nic mu nie dolegało. Pobiegnie z szansami na dobry wynik.

  Horas de Bozouls – Biega trochę w kratkę. Wydaje mi się, że potrzebuje nieco mocniejszej jazdy.

  Idya des Aubepines – Trafiła na bardzo wymagającą stawkę. Z każdego płatnego miejsca będę zadowolona.

  Gatsby de Bozouls – Nie ułożył mu się poprzedni wyścig. tym razem towarzystwo jest jeszcze mocniejsze, ale jego zawsze stać na wywalczenie niezłego płatnego miejsca.

  Guarf de Bozouls – Trafił na słabszych rywali niż w poprzednich startach, więc powinien być blisko.

  Emil Zahariev

  No Neveur Saularie – Ładnie wygrał ostatnio, teraz pobiegnie wyżej pod uczennicą. Będzie mu trudno, ale kto wie.

  Snajper – Zadebiutował fajnie, nie zmęczył go ten wyścig. Nie powinno być gorzej.

  Got de Lagarde – Będzie wycofany, bo niestety choruje.

  Beaute Rousse – Tym razem pojedzie Nikola. Myślę, że ma szansę na dobry wynik.
  Iala – Na swoim, słabym poziomie.

  Sergey Vasyutov

  El Firo – Będzie wycofany.

  Pueblos – Ma duże szanse na udział w rozgrywce.

  Ewodino i Nestor – Płatne miejsce jest w ich zasięgu.

  Floryna – Trafiła na trudne rywalki, ale liczę, że pokaże się z dobrej strony na tle rywalek zagranicznej hodowli.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły