More

  Ponad 30 tysięcy do podziału w czwórce dnia. Analizy i Prognozy

  Dzisiejsza rywalizacja koni i jeźdźców na antenie Trafonline.pl będzie stała pod znakiem “czwórki dnia”, która po kumulacjach przekroczyła już rzadko spotykaną w końskim totku sumę 32 tysięcy złotych. Na arenę zmagań Traf wybrał rozpoczynającą się o 13:50 Prix de la Chartre Sur Le Loir na torze Vincennes. Do wyścigu zgłoszonych zostało 14 koni, a francsuka prasa wśród kandydatów do wygranej wymienia praktycznie tylko dwa imiona: Fepson i Kennedy. Wydaje się, że w końcu rekordowa pula czwórki powinna zostać podzielona! Przejdźmy do analizy wyścigu. 

  Trudną do wytłumaczenia wpadkę zanotował ostatnio Fepson (11), który na przestrzeni całego 2021 roku prezentował kapitalną formę, wygrywając 7 z 10 startów. Jest to koń ze zdecydowanie największym potencjałem w tym towarzystwie. Na długich dystansach notował tempo wyraźnie poniżej 1.13, co było nieosiągalne dla dzisiejszych konkurentów. Przed miesiącem jednak zgasł na wejściu w końcowy zakręt i ukończył wyścig w dużym odstępie. Raczej nie zapomniał, jak się biega, a słaba postawa wynikała prawdopodobnie z jakiejś niedyspozycji. Dobrze radzi sobie po przenosinach od “młodego Kolgjiniego” do Hansena Erika Bondo Kennedy (12), który zaliczył już wygraną na Vincennes w dobrym stylu i czasie. Siedmioletni ogier sprawia wrażenie stabilnego i wydaje się bardzo mocnym wskazaniem do czwórki, z szansami na wygraną przy wpadce faworyta. Drugi z koni wystawionych przez urodzonego w Danii trenera Bondo- Zefiro Gual (4) biegał dotychczas we Francji bez sukcesów pod okiem Fabrice’a Souloya. Souloy będzie miał tu dwóch innych reprezentantów: szwedzkiego Typhoeus Face (1) i Zeus Stecca (2). Żaden z nich się nie wyróżnił w ostatnim czasie, nieco lepiej prezentował się Zeus Stecca, który na krótszym dystansie (2100m) pokazał się z dobrej strony w połowie listopada. Kolejny duet wystawia szwedzki czempion Bjorn Goop: powożonego przez siebie Sam the Man (3) i biegającego w kratkę Onas Nougat (6). Żaden z nich nie znalazł uznania w oczach francuskich dziennikarzy, którzy do premiowanych lokat zdecydowanie mocniej liczą: Fils d’Haufor (7), Filhio de Lou (8), For Ever Mix (9) i Feeling Boy (13). Największe wrażenie z tej trójki, mimo niespodziewanej dyskwalifikacji w ostatnim starcie (był powożony przez mało doświadczonego Maxence Duveau), zrobił Filhio de Lou, który odniósł przekonującą wygraną, biegnąc z 14 numerem z autostartu na 2100m! Podpowiedzią przy wyborze faworytów może być też decyzja Erika Raffina, który zasiadał ostatnio w sulce For Ever Mixa i Feeling Boya, a dzisiaj wybrał tego drugiego. Dobry w przeszłości Forever Jiel (10) w ostatnich dwóch startach przegrał z For Ever Mix. Niewiadomą jest debiutujący we Francji pod okiem nowego trenera Franklin Face (5), który jednak od dłuższego czasu prezentował się w Szwecji co najwyżej przeciętnie. 

  Nasi faworyci: Fepson (11)- Kennedy (12)- Filhio de Lou (8)- Feeling Boy (13)

  Kandydaci do zwycięstwa: Fepson (11), Kennedy (12)

  Kandydaci do miejsca w czwórce: Filhio de Lou (8), Feeling Boy (13), For Ever Mix (9), Fils d’Hafour (7), Forever Jiel (10), Sam the Man (3), Onas Nougat (6)

  Zdjęcie equusracing.com.au

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły