More

    Derby 2022: Thiry Time może poprawić przy mocnym wyścigu

    ANALIZA SZANS I SYLWETKI KONI – nr 17 THIRY TIME

    Gonitwa 6 – niedziela, 3 lipca 2022, godzina 16.15

    WESTMINSTER DERBY (kategoria A). Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich ogierów i klaczy. Dystans 2400 m.

    17. THIRY TIME
    pochodzenie: Caccini – Telimena / Tagula
    hodowca: Adam Wyrzyk
    właściciel: Adam Wyrzyk

    trener: Adam Wyrzyk
    jeździec: k. dż. Aslan Kardanov  

    W Nagrodzie Iwna faworytów miał pogodzić i wystąpić w roli czarnego konia, jedynak polskiej hodowli Thiry Time, ale nie dał rady. Poprowadził spokojnym tempem i przy szybkim finiszu odpadł na ostatnie piąte miejsce. Jeśli wyścig w Derby będzie mocny, ktoś zdecyduje się pójść do przodu, Thiry Time może lepiej wypaść i zaskoczyć, ale wejść na płatne miejsce będzie mu szalenie trudno.

    To syn Cacciniego (po American Post, synu Beringa), który wygrał Derby i Wielką Warszawską, wyhodowany i trenowany w Podbieli pod Warszawą przez Adama Wyrzyka. Thiry Time łatwo, o 4,5 długości, wygrał 14 maja handicap II grupy na 1800 m. Wcześniej, 24 kwietnia w Nagrodzie Andersa był dopiero szósty, stracił aż 16 długości do zwycięskiego Jolly Jumpera. Niósł wtedy aż 61 kg. Dystans 2400 m powinien mu sprzyjać.

    – Thiry Time to mój najlepszy trzylatek, więc broni honoru rosłonieckiej stajni w Derby. Dystansu się nie boi, jego szanse rosną przy mocnym tempie i elastycznej bieżni – powiedział trener Adam Wyrzyk.

    Jeśli chodzi o rodzinę żeńską, to wyhodowany przez Adama Wyrzyka Thiry Time ma znakomitą. Idzie od klaczy Special, która urodziła słynnego Nureyeva i Fairy Bridge, matkę samego Sadler’s Wellsa. Jego matka Telimena wcześniej urodziła trzy solidne konie – Tres Amour (była piąta w Nagrodzie Iwna), Tulipan Fan Fan i Taboo Tatoo, które wygrały po dwa wyścigi. Sama Telimena (córka sprintera Tagula) biegała tylko dwa razy jako dwulatka, w treningu Wyrzyka była trzecia i piąta.

    Thiry Time jest z pierwszego, udanego rocznika po Caccinim, który na 12 startów 8 razy wygrał. Jego najlepszym osiągnięciem za granicą było drugie miejsce w Berlinie w wyścigu Listed Race na 2800 m. W Polsce na 9 startów Caccini przegrał tylko raz, w debiucie jako dwulatek z szalonym Dark Vaderem, który wyłamał i finiszował tuż przy płocie, obok trybun. Później wygrał wszystko, łącznie z Derby, Wielką Warszawską (bijąc w prestiżowym pojedynku Va Banka) i Nagrodą Prezesa TS, w której po porywającej walce ograł o łeb Silverę, ale odniósł kontuzję i zakończył karierę.

    Został reproduktorem, pierwszy rocznik koni po nim jest bardzo obiecującym. Oprócz Thiry Time zwycięstwa z koni po nim odniosły Dacinni (aż trzy, w tym Nagroda Intensa, ale słabo biega jako trzylatek) i Przystojny Kaźmierz, który z kolei ładnie finiszował na czwarte miejsce w Memoriale Jednaszewskiego na 2200 m.

    Thiry Time biegał jako dwulatek trzy razy i z każdym startem progresował. W debiucie w połowie sierpnia z końmi polskiej hodowli wypadł słabo, był piąty na 1200 m, ale daleko. W połowie października był już trzeci za Chou Pet i Impasem na 1400 m. 7 listopada wygrał wyścig na 1300 m dla koni polskiej hodowli.

    Thiry Time pochodzi z rodziny 5-H  klaczy Ann of the Forest, która wydała mnóstwo koni klasy światowej:
     SADLERS WELLS (SPECIAL, THONG), NUREYEV, FAIRY KING, BLAME, ARCHIPIENKO (BOUND),  LT STEVENS (ROUGH SHOD, RIDAN, MACCASIN), BACHELOR DUKE, GLADIATEUR, VAL DE  LOIR, THATCHING, THATCH, KOENGISSTUHL, BIG BROWN, STORMY ATLANTIC, KAZZIA,  CHARLES O’MALLEY, HIS SLIPPER (SIMON SHOES, CARPET SLIPPER), WINDWURF,  KAISERADLER, KRONZEUGE, LORENZACCIO, NORTH LIGHT, DUTCH ART, GOLAN, ST. JOVITE,  SOLDIER HOLLOW, ROI LEAR, ONE COOL CAT, PETOSKI, EL CONDOR PASA, WALDPARK  (WALDMARK, WURFTAUBE, MASKED MARVEL), KAMSIN, WAIDWERK, ARAGORN, KAMIROS II,  KARLOFF, KRONENKRANICH, KALATOS, WISE DAN,  REFORM (GODIVA), ALTHORP,  GREEN BANNER, WILDBAHN (WILDERER, WAIDMANN), VALORIS, WINDSOR SLIPPER, SILKEN  GLIDER, SAINT CYRIEN (SILVERMAIN)
      CLUB HOUSE, INHERITOR, DAREDEVIL, DOYENKA, DELOS, MUSICAL PARADE, SOLO BANCO, KALIN   

    DERBY – NOTOWANIE 5 (29 czerwca 2022)

    3,5:1 ogier KANESHYA (FR, Krzysztof Ziemiański

    5:1 klacz MOONU (GB), trener Maciej Janikowski

    6:1 klacz LADY IWONA (IRE), Piotr Piątkowski

    7:1 ogier LE DESTRIER (IRE), Michał Borkowski

    8:1 ogier JOLLY JUMPER (IRE), Maciej Jodłowski

    10:1 ogier DON KASTERS (IRE), Janusz Kozłowski

    12:1 ogier TAYMOUR (FR), Andrzej Walicki

    12:1 ogier EL CORAZONE (IRE), Wiaczesław Szymczuk

    13:1 ogier MATT MACHINE (IRE), Maciej Jodłowski

    16:1 klacz ZARINE (IRE), Salih Plavac

    20:1 klacz IVA GREY (CZE), Krzysztof Ziemiański

    22:1 ogier DARIYANGEL (FR), Krzysztof Ziemiański

    30:1 ogier SANTO ELMO, Małgorzata Łojek

    30:1 ogier MAGGIORE, Maciej Jodłowski

    45:1 ogier ROC’H BREIZH (FR), Robert Świątek

    50:1 ogier THIRY TIME, Adam Wyrzyk

    90:1 klacz SAXON WAY (GB), Łukasz Such

    Link do programu wyścigowego na 3 lipca:
    https://torsluzewiec.pl/wp-content/uploads/2022/06/PG_18.pdf

    Robert Zieliński, ekspert Służewiec iTV

    Udostępnij

    Powiązane artykuły

    Zbliżające się wydarzenia

    Najnowsze artykuły