More

  Timemaster po raz trzeci wygrał gonitwę Westminster Freundschaftspreis

  Fenomenalny Timemaster po raz trzeci z rzędu okazał się bezkonkurencyjny w prestiżowej gonitwie Westminster Freundschaftspreis. Faworytka, Marigold Blossom, triumfowała w rywalizacji dwulatków o Nagrodę Goffs Dakoty. W kolejnej edycji charytatywnego wyścigu Westminster Charity Race wspaniałą walkę o zwycięstwo stoczyli bracia Mazurowie. Ostatecznie to młodszy z nich, Konrad, mógł cieszyć się z niespodziewanej wygranej na Gone Hillu, biegnącym dla Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”.

  Bezsprzecznym królem gonitwy Westminster Freundschaftspreis jest trenowanym przez Krzysztofa Ziemiańskiego Timemaster, który pod Martinem Srnecem wygrał ją dzisiaj po raz trzeci z rzędu. Ze sporą przewagą poprowadziła Wedding Ring. Klacz, po spokojniejszym początku, podkręciła tempo, po czym uciekała na zakręcie i prostej. Jednak już 400 m przed celownikiem galopowała ciężej. Pościg za nią odczuły także Magic i niemiecki Atze. Tymczasem spokojnie rozpędzał się dosiadany przez Martina Srneca Timemaster. Ogier wkrótce znalazł się na pierwszej pozycji i zmierzał po pewne zwycięstwo.

  Dekoracja po zwycięstwie Timemastera w Westminster Freundschaftspreis

  Silnie wysyłana przez Szczepana Mazura Wedding Ring utrzymywała jeszcze drugą pozycję, jednak tuż przed metą wyprzedziły ją walczące Anator, Comin’Through i Kaneshya. Ostatecznie to trzyletni Kaneshya o łeb pokonał Anatora i dał trenerowi Krzysztofowi Ziemiańskiemu dublet w tym prestiżowym wyścigu.

  To już czternaste w karierze zwycięstwo Timemastera, własności stajni Niespodzianka i Marianny Surtel!

  Marigold Blossom także z hat-trickiem

  Timemaster „ustrzelił” hat-tricka wygrywając trzykrotnie Westminster Freundschaftpreis, natomiast dwuletnia Marigold Blossom startowała dzisiaj po raz trzeci i pozostała niepokonana. W rywalizacji o Nagrodę Goffs Dakoty Dastan Sabatbekov prowadził w dystansie faworytkę bardzo spokojnie, na końcu stawki. Na prostej klacz pięknie przyspieszyła przy kanacie i zdołała nadrobić kilka długości straty do uciekającej środkiem toru Drink Life.

  Marigold Blossom wygrała ostatecznie o długość, natomiast zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyły wyhodowane w Polsce Drink Life i rozpędzający się External Power. Ostatecznie klacz utrzymała minimalną przewagę.

  Wyhodowana w Irlandii (Knocktoran Stud & G. Fox) kasztanka jest własnością spółki Dozbud 2. Do startów na Służewcu przygotowuje ją Maciej Jodłowski.

  Marigold Blossom wygrała Nagrodę Goffs Dakoty

  Gone Hill pokazał siłę na finiszu

  Wspaniałą inicjatywą jest rozgrywany podczas Dnia Westminster wyścig Westminster Charity Race, w którym konie ścigają się w barwach fundacji charytatywnych, a pieniądze przekazywane są na szczytne cele. W swoim stylu mocno poprowadziła Charlotte RMP biegnąca w różowych barwach Fundacji UNAWEZA. Za nią trzymały się Chou Pet, najmocniej liczona Freya Z oraz Kaszi. Na prostej Charlotte RMP odpierała ataki kolejnych rywali bardzo długo. Dopiero w końcówce wyprzedziły ją atakujące z dalszych pozycji Cannacore (Fundacja Akogo) i Gone Hill (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę).

  Emocjonujący finisz w gonitwie Westminster Charity Race

  Co ciekawe, tej dwójki dosiadali bracia – Szczepan i Konrad Mazurowie, którzy stoczyli miedzy sobą zaciętą walkę o zwycięstwo. Ostatecznie minimalnie wygrał dosiadany przez Konrada Gone Hill. To było najbardziej niespodziewane rozstrzygniecie dnia.

  Dzielny pięcioletni Gone Hill, trenowany przez Wiaczesława Szymczuka, jest własnością J. Kostera – Cybersecurity, M. Kostery, i S. Skowrońskiej-Kostery.

  W tym wyścigu jednak wszyscy byli zwycięzcami i każda z fundacji otrzymała dodatkowe nagrody od firmy Westminster.

  Jeźdźcy w barwach fundacji charytatywnych

  Klacze Siedem Grzehoof i Nesmah zdobywają dodatkowe nagrody

  W sobotę rozegrano jeszcze dwa inne biegi imienne, w których fundowane były dodatkowe nagrody. Liczna stawka dwulatków walczyła o Nagrodę Coolmore Stud. Ta znana stadnina fundowała dodatkowe nagrody w wysokości 13 375 zł, niemal podwajając standardową pulę. Najlepsza okazała się trenowana przez Janusza Kozłowskiego dla Katarzyny Kozłowskiej i Kamila Miondlikowskiego klacz Siedem Grzehoof pod Aslanem Kardanovem. Musiała się jednak do końca bronić, ponieważ nie poddawały się ścigające ją Renoma, Stellarmasterpiece oraz Empathy.

  Klacz Siedem Grzehoof wygrywa Nagrodę Coolmore Stud

  Z kolei w biegu dla młodych arabów o Nagrodę Piechura – Wathba Stallions Cup, gra toczyła się o standardową pulę nagród oraz 5 tys. euro bonusu dla zwycięskiego konia. Karty rozdawała Cornelia Fraisl, która zapisała aż trzy z pięciu ostatecznie startujących koni. Wolno poprowadziła Shandharh Alfalah, co wykorzystał Kamil Grzybowski na szybkiej Nesmah. Dżokej przytomnie ustawił się na drugim miejscu i lekko ruszył na prostej. Przy kanacie próbowała zaatakować Java d’Vialettes, a polem rozpędzała się Juline du Pouy, jednak Nesmah bez problemu odparła ich ataki i wygrała w dobrym stylu.

  Właścicielem zwyciężczyni jest Sheikh Nasser bin Mohammed Al Hashar.

  Nesmah wygrała Nagrodę Piechura – Wathba Stallions Cup

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły