More

  W środę na Traf Online królują kłusaki

  Aż 12 spośród szesnastu transmitowanych przez Trafonline.pl w środę wyścigów przeznaczonych jest dla kłusaków. Będą się one ścigały na torach Salon-de-Provence (od godz. 13:30) oraz Le Croise-Laroche (14:23). Na godzinę 18 przewidziano start najważniejszego z biegów tego dnia: Grand National du Trot (G3, 2800 m). W ofercie są także cztery wyścigi płaskie, rozgrywane na torze Le Mans.

  Warto zwrócić uwagę na aż cztery czwórki z pulą gwarantowaną 2 555 zł – jedna na samym początku transmisji (13:30), a pozostałe nieco później (16:43, 18:00 oraz 18:20). Warto powalczyć także o trafienie kwinty, a będą ku temu dwie okazje – pierwsza, skumulowana (pula ponad 2 tys. zł), obejmie gonitwy 3-7, a druga (gwarantowana pula 1 555 zł) to biegi 8-12.

  Dla Państwa wygody prezentujemy typy Equidii na wszystkie środowe 16 wyścigów (na czerwono zaznaczone są gonitwy „czwórkowe’).


  Najważniejszą środową gonitwą będzie wyścig rangi G3 dla kłusaków francuskich na torze Le Croise-Laroche – Grand National du Trot na dystansie 2800 m. Pula nagród wynosi 90 000 euro. W tej gonitwie będzie możliwość obstawiania czwórki.

  To wyścig handikapowy, w którym pierwszych siedem koni będzie miało do pokonania 2800 m, zaprzęgi z numerami 8-15 o 25 m więcej, a Fric du Chene (numer 16) łącznie 2850 m. Niestety, ten ostatni nie jest w najwyższej formie, więc  w tej sytuacji wydaje się mieć niewielkie szanse na udział w rozgrywce, aczkolwiek tak dobrych koni lepiej nie lekceważyć.

  Patrząc na konie startujące „z przodu”, wyraźnie wydaje się wyróżniać w tym momencie Gamin Jaba (5), który po serii niezbyt udanych występów, ostatnio ładnie wygrał na torze Vincennes. Na niższym poziomie nieźle punktuje Galba Ringeat (3), ale w tym towarzystwie prawdopodobnie będzie musiał zadowolić się miejscem w środku stawki. Z kolei Gaia d’Occagnes (6) wydaje się lepiej czuć w gonitwach typu monte (w siodle).

  Faworytów najlepiej szukać wśród kłusaków ruszających ze stratą 25 m do czołówki. Wysoka forma jest bez wątpienia atutem Harlema de Bucy (8) oraz Gaspara d’Angrisa (9). Ta dwójka spotkała się w kwietniu na torze w Lyonie i wywalczyła dwa pierwsze miejsca. Wysoko biegał Hip Hop Haufor (11), ale wiodło mu się średnio. Czwarte miejsce w styczniowej Prix d’Amerique imponuje, jednak był to jego najlepszy występ w tym roku. To koń o bardzo dużych możliwościach, natomiast biegający bardzo nierówno.

  Nieźle ostatnio prezentował się natomiast jego towarzysz stajenny Goeland d’Haufor (12), chociaż nie startował na tak wysokim poziomie jak Hip Hop. Trudniejsze zadanie czeka prawdopodobnie specjalistę od wyścigów w siodle Ines des Rioults (13), a także nie najlepiej dysponowanego Farah des Caux (14). Niespodziankę może natomiast sprawić Happy Valley (15), szczególnie korzystnie prezentujący się pod koniec roku 2022, a obecnie biegający na przyzwoitym poziomie.

  Prognoza Traf News: Gaspar d’Angris (9) – Harlem de Bucy (8) – Goeland d’Haufor (12) – Happy Valley (15)

  Prognoza Equidii: Hip Hop Haufor (11) – Happy Valley (15) – Harlem de Bucy (8) – Goeland d’Haufor (12) – Gaspar d’Angris (9)

  Z kolei typy francuskich dziennikarzy na ten wyścig przedstawiają się następująco:

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym Gaspar d’Angris (źródło: letrot.com)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły