More

  Wasmy Al Khalediah pokazał moc w Szwecji!

  Zgodnie z naszymi przewidywaniami, trenowany przez Janusza Kozłowskiego Wasmy Al Khalediah nie dał rywalom szans na szwedzkim torze Jägersro i łatwo wygrał gonitwę Wathba Stallions Sprint Cup (Listed PA). Dla dosiadanego tym razem przez Per-Andersa Gråberga sześciolatka to czwarte zwycięstwo z rzędu, ale bez wątpienia najważniejsze z prestiżowego punktu widzenia. Ogier uzyskał cenny status black type i zrobił dla spółki Polska AKF 56 500 koron szwedzkich (niemal 22 tys. zł).

  W rozgrywanym na piaskowej nawierzchni wyścigu konie miały do pokonania tylko 1200 m. Mimo braku doświadczenia w takich gonitwach, wydawało się to korzystne dla szybkiego ze startu, lubiącego galopować na froncie Wasmy’ego. Z kolei najwyżej sklasyfikowany z reprezentujących gospodarzy arabów, Ayman, jest mniej ostry ze startu.

  Początek nie był zaskakujący. Wasmy Al Khalediah (Ghandanfar Al Khalediah – Shaza Al Khalediah / Khalid El Biwaibiya) wystrzelił z maszyny w świetnym tempie i rozciągnął stawkę. W dystansie podążał za nim startujący z pierwszym numerem Djelano. Na prostą Wasmy wypadł z przewagą kilku długości. Dosiadający go Gråberg obejrzał się za siebie i posyłał ogiera, ale wkrótce spojrzał po raz drugi i … mógł już odpuścić. Djelano zupełnie osłabł, a pozostali rywale byli daleko w tyle. Najlepiej z nich finiszował No Risk No Reward, który, podobnie jak Ayman, miał kłopoty po starcie. Mimo braku aktywnej jazdy przez pół prostej, Wasmy wygrał o 7 długości w czasie 1’21”. Trzecie miejsce, ze stratą 1,5 dł. do No Risk No Reward, zajął ostatecznie Ayman, krótko pokonując 9-letnią półsiostrę Zenhafa, Cleopathre.

  To drugi cenny wynik araba ze stajni Janusza Kozłowskiego, należącego do spółki Polska AKF, w tym tygodniu. Przypomnijmy, że w niedzielę Rasmy Al Khalediah finiszował na drugim miejscu w gonitwie G3 w Mediolanie. Oba konie są zapisane do sobotniej Nagrody Porównawczej, ale, jak nas poinformował trener, będą wycofane.

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym Wasmy Al Khalediah

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły