More

  Ponad 3200 złotych w wyjściowej skumulowanej puli kwinty w czwartek w Traf Online

  W Traf Online bez względu na porę roku niemal codziennie możemy śledzić transmisje z francuskich wyścigów (w najbliższym czasie przerwa będzie tylko 1 stycznia). W czwartek 28 grudnia w ofercie Trafonline.pl jest 15 gonitw z Francji (pierwsza o 13.50, ostatnia o godz. 17.55) z trzech torów: Deauville (gonitwy płaskie), Paris-Vincennes i Bordeaux-Le Bouscat (kłusaki). Już od pierwszej gonitwy mamy kumulację w tripli, natomiast skumulowana pula w kwincie (gonitwy 6-10, pierwsza o 15.17) przekroczyła już 3200 złotych. Druga czwartkowa kwinta zaplanowana jest na gonitwy nr 11-15. Przewidziane są też trzy czwórki z pulami gwarantowanymi 2588 zł. Do końca grudnia na użytkowników Trafonline.pl czekają bonusy od 50 do 200 złotych. 31 grudnia od godz. 10 do 14 w Traf Online będą specjalne podwyższone pule.

  Skumulowaną kwintę zakończy w czwartek o godz. 16.27 w Deauville – Prix de la Pierre Aux Fees, wyścig sprzedażowy na 1900 metrów dla dwulatków (pula nagród 19 tysięcy euro, w tym połowa dla zwycięzcy, nawierzchnia PSF). Wystartuje 14 koni, dwa zostały wycofane (nr 12 i 15). Dwulatki są wystawione z cenami 11, 14 i 17 tysięcy euro, co ma wpływ na wagi.

  Ten wyścig ma dwóch dość wyraźnych faworytów. Przed południem najwyżej w notowaniach stały szanse (kurs 3:1) z nr 2 Pomeleo (Pomellato – Count The Cost po Cozzene) w treningu Christophe’a Escudera. To jeden z trzech dwulatków w tej stawce, które już wygrały wyścig, wystawiony za najwyższą kwotę 17 tysięcy euro, więc powinien nieść 59 kg, ale dosiad Enzo Crubleta obniżył tę wagę do 57,5 kg.

  Pomeleo wygrał już w listopadzie pod Alexisem Pouchinem wyścig sprzedażowy w Lyonie na 1800 m i po nim zmienił właściciela (wcześniej była nim Marina Tretiakova, teraz Ecuries Puglia) za 16 935 euro. W ostatnim starcie 14 grudnia (też reclamer) w Chantilly był czwarty na 1600 metrów.

  Dwa wygrane wyścigi ma już na koncie z nr 1 wyróżniający się pochodzeniem Lost in Music (Churchill – Midnight Music po Dubawi), który jednak poniesie nie 59,5 kg, a 56 kg, bo pojedzie na nim uczeń Christopher Raimbault, a cenę sprzedażową też ma niższą – 14 tysięcy euro. W pięciu startach Lost in Music zarobił już ponad 35 tysięcy euro. Oba wyścigi, które wygrał, były też sprzedażowe i na 1900 metrów, więc warunki gonitwy mu odpowiadają, ale jest średnio liczony (kurs 10:1).

  Dekoracja po zwycięstwie wałacha Lost in Music. Fot. France Sire

  Jest on synem ogiera Churchill, podobnie jak Blue Rose Cen, która wygrała w tym roku dwa klasyki – Poule d’Essai des Pouliches G1 na 1600 metrów, czyli francuski odpowiednik 1000 Guineas Stakes (w Polsce jest to Nagroda Wiosenna) oraz Prix Diane (Oaks). Syn Churchilla Vadeni wygrał w ubiegłym roku francuskie Derby aż o 5 długości, a jesienią był drugi w Nagrodzie Łuku Triumfalnego.

  Churchill w treningu Aidana O’Briena na 13 startów wygrał dla Coolmore 7 wyścigów i 1,392 mln funtów. Był championem dwulatków 2016 na Wyspach Brytyjskich. W sezonie 2017 Churchill wygrał dwa klasyki 2000 Guineas na 1600 m – w Anglii i Irlandii. W tym roku krył klacze w Coolmore po 30 tysięcy euro i taka też będzie cena w 2024 roku.

  W Polsce córka Churchilla, trenowana przez Janusza Kozłowskiego Migliore Speranza (Churchill – Timepecker po Dansili), zwyciężyła w Nagrodzie Efforty jako dwulatka, w tym roku była druga w Wiosennej i Soliny, zawiodła w Derby, a w polskim Oaks zajęła trzecie miejsce. Nieudane były jej ostatnie występy w Nagrodzie Krasne, Wielkiej Warszawskiej i Nagrodzie Zamknięcia Sezonu.

  Drugim z najmocniej liczonych koni w czwartkowym reclamerze w Deauville (kurs około 4:1) jest z nr 6 Sailors Delight (Cloth of Stars – Terre et Ciel po Kaldounevees), na której Antoine Subias pojedzie z korzystną wagą 54,5 kg (jest wystawiona za 14 tysięcy euro). Biegała dotąd dwa razy, w listopadzie i grudniu zajęła w Deauville i Pornichet szóste i czwarte miejsce w gonitwach na 1900 i 1700 m.

  Swoich zwolenników (kurs 7:1) ma też z nr 5 Ugatzai (Panis – Thaa Valley po Whipper) z wagą 55 kg pod Dorianem Provostem. To trzeci z koni w tej stawce, który już wygrywał wyścig, a jednocześnie najbardziej doświadczony, bo startował już osiem razy. Ostatnio biega głównie w reclamerach, raz po takim wyścigu zmienił właściciela. 6 listopada wygrał wyścig w Croise-Laroche na 1800 m, a ostatnio 4 grudnia był czwarty w Tuluzie na 2000 m.

  Rodowodem wyróżnia się debiutantka z nr 9 Sharqana (Anodin – Shahmeen po Shamardal), wyhodowana – podobnie jak dwukrotna zwyciężczyni Nagrody Łuku Triumfalnego Treve – w słynnej Haras du Quesnay, która niedawno został sprzedana przez rodzinę Headów. Giovanni Sias pojedzie na niej z niską wagą 53,5 kg. Sharqana idzie wprost od klaczy Sharmeen, matki legendarnego angielskiego derbisty Shergara, porwanego dla okupu.

  Ojcem Sharqany jest Anodin (Anabaa – Born Gold po Blushing Groom), który w barwach rodziny Wertheimerów wygrał Prix Paul de Moussac G3 na 1600 m w Chantilly, ale był też kilka razy drugi w gonitwach rangi G1, m.in. w Breeders Cup Mile. Anodin jest pełnym bratem znakomitej klaczy Goldikova, która na 27 startów wygrała aż 17 wyścigów (w tym trzy razy z rzędu właśnie Breeders Cup Mile) i ponad 7 milionów dolarów. W sezonie 2010 została wybrana Koniem Roku na świecie.

  Anodin

  Anodin przez wiele miesięcy był w tym roku liderem rankingu reproduktorów we Francji. Ostatnio spadł na szóste miejsce, ale to i tak bardzo dobry wynik (92 zwycięstwa koni po nim na sumę 2,2 mln euro). Anodin to ekonomiczny ogier. W ostatnich dwóch sezonach krył w Haras De La Haie Neuve po 4 tysiące euro, w sezonie 2024 za stanówkę nim trzeba będzie zapłacić 5 tysięcy. Na wielkie wyścigi jeszcze koni nie dał, ale sporo jest wartościowych. 5 najlepszych koni po nim uzyskało ratingi od 111 do 116 funtów (w tym znany Goya Senora).

  Synteza typów w mediach: 2-7-12-6

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Harmonogram bonusów w grudniu w Traf Online:
  27 grudnia: 20,00 zł
  28 grudnia: 50,00 zł
  29 grudnia: 30,00 zł
  30 grudnia: 200,00 zł
  31 grudnia: od godz. 10 do 14 specjalne podwyższone pule

  Na zdjęciu tytułowym Goldikova wygrywa Breeders Cup Mile. Fot. horseracingnation.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły