More

  Rośnie kumulacja czwórki – w czwartek pula może przekroczyć 20 000 złotych. Image de Flam jest nie do ogrania?

  Wydawało się, że skumulowana czwórka we wtorek na torze Vincennes zostanie rozbita. Na dwóch pierwszych miejscach wyścig ukończyły liczone konie, ale na dwóch kolejnych mniej. I okazało się, że nikt jej nie trafił. 16 533,50 zł zasili jedyną środową czwórkę na torze Strasbourg-Hoerdt. Kumulacja może osiągnąć 20 000 zł!

  Wiodącym mityngiem w środę we Francji jest oczywiście Longchamp, ale skumulowaną czwórkę mamy w kłusakach w Hoerdt pod Strasburgiem przy granicy z Niemcami. Prix de Printemps (klasa F, godz. 15.10) to wyścig handicapowy. Zaprzęgi z numerami 1-10 wystartują z dystansu 2800 metrów, zaś te z numerami 11-18 będą miały 25 metrów więcej do przebiegnięcia.

  Jedynym koniem, którego francuscy eksperci zauważają podczas mityngu na torze Strasbourg-Hoerdt, jest akurat uczestniczka naszego biegu czwórkowego Image de Flam (11). 3 maja zajęła piąte miejsce w klasie D na Vincennes, więc dwie klasy wyżej niż w środę i na torze, na którym goszczą najlepsze kłusaki. Bardzo lubi się ścigać na prawą rękę, a taki jest tor Strasbourg-Hoerdt. Atutem 6-letniej klaczy będzie także Gabriele Gelormini w sulce. Choć klacz najmniej zarobiła z koni startujących z drugiej linii, będzie bitą faworytką wyścigu.

  Najwięcej zaś ze stawki zarobiła Hermine de Rheve (18). W tym roku startowała tylko dwa razy po kwartalnej przerwie i poprawiła po pierwszym starcie. W klasie F była druga.

  Galeo du Tordoir (17) osiągał w tym roku przyzwoite wyniki. Dwa razy był trzeci i raz drugi. Ale przytrafiła mu się też wpadka w postaci ósmego miejsca na Mauquenchy. Na tle uczestników tego biegu wyniki ma jedne z lepszych.

  Z drugiej linii warto jeszcze zwrócić uwagę na Houffe du Flinois (16). Klacz rozpoczęła rok od sensacyjnego trzeciego miejsca w Reims. Później była zdyskwalifikowana, a w kolejnym starcie, dość mocno liczona, uplasowała się na szóstym miejscu. Ale trener Julien Raffestin chciał, by klacz ukończyła wyścig bez galopu.

  Konie z pierwszej linii w większości brały udział w gonitwach klasy G czy H na podrzędnych torach, ale mają 25 metrów bliżej do celownika. Jednym z takich jest Hard Rock Haufor (10), który wygrał dwa nisko dotowane biegi, po pucolanie i piasku, ale już na trawie sobie nie poradził, zajmując piąte miejsce.

  Iroko du Nord (8) zajmował ostatnio przyzwoite miejsca – czwarte w klasie E i piąte w klasie F. Imaker (7) po przerwie wystartował w Belgii, a następnie wygrał gonitwę klasy E, gdzie jednak bukmacher Genybet nie prowadził gry. Podobnie z Izą Josselyn (3). Klacz po przerwie wystartowała w klasie G za 4 000 euro, a później była druga w klasie F.

  Reasumując, trudno wyobrazić sobie, żeby Image de Flam przegrała, ale kolejne miejsca w czwórce są sprawą otwartą.

  Prognozy Equidii: 11-18-10-3-7-8-17-16

  Propozycja czwórki: 11/#3,7,8,10,16,17,18

  Koń dnia:

  gon. 14 (godz. 18.23) – Tertius (12) – 80 procent głosów ekspertów

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.

  MACRO

  Na zdjęciu tytułowym Image de Flam wygrywa w Caen Fot. equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły