More

  Piąta edycja Grand National du Trot z wielkim faworytem. Czy ktoś zakończy cudowną passę Ino du Lupina?

  Środowe gonitwy, które mamy w planie transmitować na trafonline.pl, zaczynamy z wysokiego C. O godz. 13.55 w pierwszym biegu będzie do trafienia czwórka. To wyścig G3 z cyklu Grand National du Trot.  Kłusaki będą startować z dwóch dystansów. Te z numerami 1-7 będą miały do przebiegnięcia 2 825 metrów, zaś te z numerami od 8 do 14, 25 metrów więcej.

  To piąty etap Grand National du Trot, który odbędzie się na torze Marcq-en-Baroeul w Le Croise-Laroche. Poprzednie edycje rozegrano w: Amiens, Marsylii na Borely, Vaulx-en-Velin na torze Lyon de Soie oraz Cordemais na Hippodrome de la Loire. W klasyfikacji kłusaków prowadzi Horchestro (24 punkty) przed Forbachem, Graalem du Tresor i  Igreckiem de Cellandem (po 15).

  W klasyfikacji powożących pierwszy jest David Bekaert (23) przed Erickiem Raffinem (22) i Francoisem Lagadeuckiem (19), zaś wśród trenerów prowadzi Guillaume Richard Huguet (23). Na drugim miejscu są: David Alexandre, Christophe Jariel, Mathieu Mottier (po 15). Finał, czyli 14. edycja, zaplanowany jest na 1 grudnia na torze Vincennes w Paryżu.

  Wielkim faworytem gonitwy jest Ino du Lupin (numer 14). Wygrał w sześciu tegorocznych startach i za każdym razem płacił poniżej 2:1.

  – Koń jest w świetnej formie. Kolejnym jego celem jest zwycięstwo w Le Croise-Laroche. Szykowałem go do tego biegu. Wałach lubi duże tory (obwód tego ma 1662 metry – przyp. red.) i znakomicie się na nich czuje. Pobiegnie bez podków. W gronie startujących jest wielu dobrych rywali, ale wierzę, że to mój pierwszy minie celownik – powiedział trener Jean-Paul Marmion.

  Ino du Lupin dwa razy pokonał w tym roku Ibiki de Houelle (11). Ale w ubiegłym roku ogier ograł raz faworyta. Ostatnio zwyciężył w klasie B w Chatelaillon-Plage.

  – Widać, że powrócił do wysokiej formy. Powalczy o miejsce w trójce – stwierdził syn trenera Francka Leblanca, Kevin.

  Mocny jest It’s a Dollarmaker (12). W styczniu wygrał G3 na Vincennes, zaś w lutym był piąty w G1 (Prix de Paris) w Paryżu. Ale od lutego nie biegał.

  – It’s A Dollarmaker wraca do rywalizacji po przerwie. Zasłużył na odpoczynek po wywalczeniu piątego miejsca w Prix de Paris. Przez ten czas dobrze pracował. Trudno mu będzie pokonać Ino du Lupinea i Ibiki de Houelle, więc byłbym usatysfakcjonowany, gdyby zajął trzecie miejsce – przyznaje syn trenera Sebastiana Guarato, Adrien.

  Have A Dream (9) jest szybki i przy wolniejszym wyścigu może powalczyć nawet o drugie miejsce. Nie należy jednak się spodziewać wolnego tempa, bo konie z pierwszej linii będą próbowały uciekać. Do czwórki należy go jednak wstawić. Na Vincennes w ostatnim wyścigu klasy B był drugi i wyprzedził Eureka’ę Vrie (8), który był faworytem.

  – Jeśli uda mi się szybko przesunąć do przodu z drugiej linii, Have a Dream ma szansę włączenia się do decydującej rozgrywki. Jest w wysokiej formie – nie ukrywa trener i powożący Matthieu Abrivard.

  – Zmiana toru, po dwóch trudnych biegach na Vincennes, powinna mu wyjść na dobre. Eureka Vrie zmierzy się z wysokiej klasy przeciwnikami. Raczej trudno będzie mu zająć miejsce w trójce, ale w piątce ma szansę się załapać – uważa powożący i trener oraz właściciel konia Thomas Chalon.

  Harlem de Bucy (13) to dobry koń. Jego trener Christophe Ecalard czeka na jego przebudzenie. W tym roku nie błyszczy, ale został zapisany do gonitwy bez podków, co bardzo lubi.

  – Harlem de Bucy miał rywalizować w Trophee Vert de Bernay, ale gonitwa została odwołana. Jest w dobrej kondycji fizycznej, ale będzie musiał wrócić do rytmu wyścigowego. Z piątego miejsca będę zadowolony, a każde wyższe będzie dla mnie miłym zaskoczeniem – uśmiecha się trener Christophe Ecalard.

  Z pierwszej linii wyróżnia się ten, który najmniej zarobił, czyli Irish Nice Elge (1). Ogier biegał w Cagnes-sur-Mer i w marcu wygrał klasę A.

  – Irish Nice Elge w środę, po przerwie, wróci do rywalizacji. Przez ten czas dobrze pracował. Trudno mi celować w miejsce lepsze niż szóste przeciwko takim rywalom – nie kryje trener Henk Grift.

  Pozostali trenerzy marnie oceniają szanse swoich koni. Największym optymistom marzy się piąte miejsce.

  Lista startowa i typy francuskich mediów

  Prognozy Equidii: 14-11-12-9-8-7-2-3

  Synteza ekspertów:

  Faworyci – 14-12-11-9-1-7

  Aspiranci – 8-13-4-5

  Odpuszczeni – 2-3-6-10

  Propozycja czwórki: 14/11,12/#1,8,9,11,12,13

  Konie dnia:

  gon. 1 (godz. 15.53) – Ino du Lupin (14) – 90 procent głosów ekspertów

  gon. 5 (godz. 15.05) – Giorgio du Vivier (2) – 80 proc.

  gon. 11 (godz. 16.53) – Huis Clos (5) – 80 proc.

  Oprócz głównego mityngu w Le Croise-Laroche będziemy transmitować gonitwy płaskie z: Hippodrome de Nancy-Brabois  w Vandoeuvre-les-Nancy oraz Hippodrome de Navarre w Evreux.

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.

  MACRO

  Na zdjęciu tytułowym Ino du Lupin Fot. equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły