More

  Pula czwórki rozbita. Dziś szansa na kolejny skalp. Tym razem w handicapie na paryskim torze Longchamp

  Dwóch szczęśliwców rozbiło środową kumulację czwórki. Każdy z nich wzbogacił się o 4 479,80 zł. W czwartek też tylko jedna czwórka do gry – z Paryża z toru Longchamp (godz. 17.48, pula gwarantowana 2 433 zł.).

  Przygotowaliśmy dla Państwa relację z: Rumenil Butej – Hippodrome de Dieppe (gonitwy skakane), Pontchateau – Hippodrome de Calvaire de la Magdeleine (kłusaki) i wspomnianego Paryża. Pierwszy wyścig o godz. 13.42, ostatni o godz. 18.23.

  Oczywiście pierwszym mityngiem dnia jest ten z Longchamp. I tam w Prix du Vieux Colombier zaplanowaliśmy czwórkę. To wyścig handicapowy klasy 3 dla 4-letnich i starszych koni, na dystansie 2800 metrów, po średnim torze, z pulą nagród 22 000 euro.

  Koniem dnia w Paryżu jest Barbadin (nr 5). Ośmiu z dziesięciu duetów eksperckich equidia.fr i Equidia Pro wytypowało go na pierwsze miejsce. Na dodatek duet Herve Engel – Frederic Hawas umieścili przy nim gwiazdkę, co oznacza, że jest dla nich najpewniejszym koniem paryskiego mityngu. Trenerzy brytyjskiego 7-latka Didier i Pauline Prod’homme mogą być zadowoleni z jego ostatnich występów w Paryżu. W takim samym handicapie w kwietniu był trzeci, zaś w maju drugi.

  Co ciekawe, w przedpołudniowych notowaniach Barbadin był dopiero trzecią grą. Faworyzowano przede wszystkim Step Morning (8). On pokonał w kwietniu Barbadina o łeb, ale przegrał z Shanghai Spirit (1) o ponad długość. W maju Shanghai Spirit znów wygrał, bijąc Barbadina o niespełna długość. Ale pamiętajmy, że jest to handicap i wagi mają duże znaczenie. Ostatnio Barbadin niósł dwa kilogramy więcej od Shanghai Spirita, teraz będzie miał półtora kilo mniej.

  Shanghai Spirit podczas zwycięstwa 28 kwietnia na torze ParisLongchamp Fot. equidia.fr

  W kwietniowym wyścigu daleko za wspomnianą trójką uplasowały się: Grazano (13), Jewel de Cerisy (11), Sogynt (6) i Alkuin (7), zajmując odpowiednio: szóste, ósme, trzynaste i piętnaste miejsce. Podczas majowej rywalizacji Jewel de Cerisy, Alkuin i Grazano również straciły bardzo dużo do faworytów czwartkowej konfrontacji. Oczywiście do czwórki mogą wjechać.

  Notowania poniżej dziesięciu miał także Monte Cinto (10), który w majowym handicapie klasy 4 przegrał do Step Morning pół długości.

  Zagadkowym koniem jest Sitjar (4). Ma wysoki handicap, choć biegał tylko trzy razy. Raz w cieniutkim wyścigu klasy 4 w Morlaix i dwa razy w maidenach we Le Mans. Zawsze był trzeci. Teraz będzie miał w siodle czempiona Francji Maxime’a Guyona.

  Prognozy Equidii: 8-7-5-6-10-4-1-2

  Synteza ekspertów:

  Pierwsze miejsce (w nawiasie ilość wskazań) – 5 (8), 4 (1), 8 (1)

  Drugie miejsce – 1 (3), 8 (3), 4 (1), 5 (1), 11 (1), 13 (1)

  Koń dnia:

  gon. 15 (godz. 17.48) – Barbadin (5) – 85 procent głosów ekspertów

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.

  MACRO

  Na zdjęciu tytułowym Barbadin Fot. equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły