More

  Dwie klacze Fabrice’a Chappeta kontra Terredeguerre w handicapie rozpoczynającym mityng w Saint-Cloud

  Wiodącym mityngiem wtorkowym we Francji jest Saint-Cloud. W podparyskim mieście należącym do aglomeracji stolicy Francji odbędą się wyścigi płaskie. Będziemy pokazywać również gonitwy kłusaków z Ecouflant (Hippodrome d’Angers – Ecouflant) oraz Paryża (Hippodrome de Vincennes). Początek transmisji na trafonline.pl o godz. 13.27.

  Na wtorek zaplanowano trzy czwórki. My skupimy się na tej pierwszej z Saint-Cloud, bo to również gonitwa piątkowa we Francji. Prix Trillion rozpocznie zmagania na torze położonym 10 kilometrów od centrum Paryża. To handicap klasy 2 za 53 000 euro, na 1500 metrów dla 4-letnich i starszych klaczy.

  Dwie mocne kobyłki wystawia trener Fabrice Chappet. 20 maja Freja (numer 8) zajęła trzecie miejsce w takim samym wyścigu na tym samym torze, choć na dystansie o 100 metrów krótszym. Choć była faworytką gonitwy przegrała wówczas z Etel du Ninian (2) o dwie długości oraz o niespełna długość z See You Pink (4), ale zademonstrowała znakomite przyspieszenie w na prostej finiszowej. W tym biegu zwyciężczyni poniesie 2,5 kilograma więcej niż wówczas, a druga i trzecia na celowniku po 1,5 kilograma mniej. Na kolejnych miejscach za Freją były: Terredeguerre (12) – ruszyła ostatnia i goniła stawkę, Sassica (15), Aversa (6) i druga klacz Chappeta Alva (10), która w tej gonitwie nie miała przejścia i finiszowała spóźniona. Dziewiąta uplasowała się Agapi Mia (11), zaś trzynasta Tairann (7). Alva była trzecią grą, zaś Terredeguerre drugą.

  Z dwóch klaczy trenera Chappeta mocniejszą wydaje się być Freja. Fot. equidia.fr

  Najwyższy handicap (41,5) ma Suviana (1). Klacz ostatnio startowała w Listed w Paryżu, gdzie była dziesiąta ze stratą ponad czterech długości do zwycięzcy. Z klaczami powinno być jej łatwiej nawiązać rywalizację, mimo 61 kilogramów na grzbiecie.

  Najniższą wagę (54 kg) poniesie Iken (16). To o siedem mniej od Suviany. Klacz po siedmiomiesięcznej przerwie wyszła do startu i wygrała bieg klasy 3 w Saint Cloud.

  Specjalistą od sensacji we Francji jest Satoshi Kobayashi, który wystawia bardzo ciekawą klacz Peaceful Sea (5). Kobyłka biegała trzy razy, między innymi w Listed i… gonitwie sprzedażnej. We wtorek pierwszy raz zobaczymy ją w handicapie.

  Analizując wspomniany wyścig z 20 maja, w którym udział wzięła część ze startujących we wtorek klaczy, można stwierdzić, że o zwycięstwo powinny rywalizować: See You Pink, Freja, Alva i Terredeguerre.

  Prognozy Equidii: 10-15-4-8-12-16-11-14

  Synteza typów:

  Faworyci – 12-8-4-10-2-1

  Aspiranci – 16-11-3-9-15

  Odpuszczeni – 6-14-5-13-7

  Konie dnia:

  gon. 4 (godz. 14.30) – Gun of Brixton (2) – 95 procent głosów ekspertów

  gon. 6 (godz. 15.05) – Yoga Master (2) – 80 proc.

  gon. 16 (godz. 18.03) – Lunala (2) – 70 proc.

  Program wszystkich wtorkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.

  Na tytułowym zdjęciu Terredeguerre Fot. equidia.fr

  MACRO

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły