More

    Paryż będzie królował podczas czwartkowej transmisji z Francji. Dwie czwórki na deser: z Longchamp i Vincennes

    Podczas czwartkowej relacji z francuskich wyścigów na trafonline.pl odwiedzimy trzy miasta i cztery tory. W pierwszej części transmisji zagościmy na torze Parilly pod Lyonem, gdzie będziemy śledzić zmagania kłusaków oraz w Tuluzie. Na torze La Cepiere rywalizować będą konie w biegach skakanych i płaskich. W drugiej części nie ruszymy się z Paryża. Będziemy krążyć z południowego-zachodu miasta (tor Longchamp) na południowy-wschód (tor Vincennes) i z powrotem. Na deser, czyli w dwóch ostatnich gonitwach, przygotowaliśmy czwórki, zarówno w gonitwie płaskiej jak i dla kłusaków. Pierwszy wyścig o godz. 13.30.

    Pierwsza z naszych czwórek, to jednocześnie gonitwa piątkowa (Quinte+) na torze Longchamp. Prix de la Galerie des Varietes, to handicap klasy 2 na 1400 metrów dla 3-letnich i starszych koni. Wyścig z pulą nagród 53 000 euro rozegrany zostanie po nowym torze o godz. 18.

    Takiego postępu w tym roku, jaki zrobił Crowdfunding (numer 6), nie zrobił żaden z uczestników gonitwy. Od czwartego miejsca w biegu z warunkami klasy 4 za 8 500 euro w malutkiej miejscowości Divonne-les-Bains leżącej przy granicy ze Szwajcarią do zwycięstwa w Deauville w Prix de Bayeux – handicapie klasy 2 Quinte+.

    – Właśnie wygrał Quinte+, z tego powodu podniesiono mu handicap o 3,5 kilograma. Pozostał w dobrej formie i świetnie się czuje, więc wierzę, że znów może być w czubie – uważał trener Mauricio Delcher-Sanchez.

    Po kwietniowym drugim miejscu w Paryżu w handicapie klasy 2 Quinte+, Royal Shake (4) trzykrotnie zajmował ósme miejsca w takich samych biegach w: Paryżu, Saint-Cloud i Deauville.

    – Nie wiem, co się z nim dzieje, ale wiem, że jest w stanie biegać lepiej. Zdejmuję mu australijskie okulary, może to coś pomoże – zastanawiał się trener Mikel Delzangles.

    White Platin (8) pokonał już w Paryżu Royal Shake’a, ale kolejne starty miał równie słabe, jak jego rywal.

    – W ostatnim starcie w Dieppe był daleko, ponieważ miał zły numer startowy. Jestem jednak dość optymistycznie nastawiona do tego występu, ponieważ tym razem ma dobry numer startowy, a i dystans jest dłuższy, taki, który idealnie mu odpowiada. Ma padać, więc i to zadziała dla niego na plus – wyjawiła trenerka Corine Barande-Barbe.

    Agat (1) w swoim pierwszym występie Quinte+ na początku sierpnia zajął czwarte miejsce w Deauville. Pamiętajmy, że biegał z rówieśnikami. Podobnie w Le Lion-d’Angers w wyścigu z warunkami klasy 1, w którym był trzeci. Tym razem 3-letni ogier pierwszy raz zmierzy się z końmi starszymi.

    – Chwaliłem go za pierwszy występ w gonitwie Quinte+ i mam nadzieję, że tym razem nie będzie gorzej. Trzynasty numer startowy nie jest zbyt dobry, ale jego dżokej Aurelien Lemaitre jest przyzwyczajony do tego, że musi na nim ostro ruszyć, by znaleźć się w czubie wyścigu. Agat jest w dobrej formie i wygląda na to, że powalczy o czołowe lokaty – przyznał trener Christopher Head.

    Lucky Wine (12) wygrał swój pierwszy wyścig w karierze. Przed miesiącem w Deauville rozprawił się z rywalami w handicapie za 28 000 euro. Nie biegał jeszcze z końmi starszymi. Będzie to jego pierwszy występ w Quinte+. Jest jednak w dobrej formie i pojedzie na nim champion Francji Maxime Guyon. Dodajmy, że 3-letni wałach został dopisany do gonitwy.

    Kolejny koń, który rywalizował tylko ze swoimi rówieśnikami, to Gualda (15). Klacz dobrze spisała się w swoim pierwszym wyścigu Quinte+, zajmując czwarte miejsce. Córka Holy Roman Emperora przegrała z Lanzelotem Goldem, w kolejnym starcie znów był trzeci w Quinte+, ale w Paryżu, ale pokonała Noblemana, który na początku tygodnia zwyciężył w maidenie.

    – Byłem bardzo zadowolony z jej występu w Deauville. Walczyła i była twarda. Myślę, że o zwycięstwo będzie trudno, ale ma możliwości, żeby zająć miejsce w piątce. Gdyby tor był lżejszy, miałaby jeszcze większe szanse – uświadomił trener Mario Baratti.

    Po kilku słabszych startach Koslovka (11) zajęła czwarte miejsce w Grand Prix des Femmes Jockeys. Choć gonitwa była przeznaczona tylko dla klaczy, startowały w niej także starsze rywalki. Wcześniej biegała tylko z rówieśnikami. W kwietniu wygrała handicap Quinte+ w Paryżu.

    – Ostatnio w Deauville pobiegła bardzo dobrze. Dziesiąty boks startowy nie będzie jej przeszkadzał. Klaczka jest w świetnej formie i dobrze radziła sobie już na torze Longchamp, więc jestem pewien, że uplasuje się w piątce – trener Joakim Brandt.

    Ciekawa jest Kimi Orenda (3). Klacz miała w ubiegłym roku, gdy jeszcze trenował ją Christophe Ferland, wysoki handicap. W tym roku przygotowywana jest już do startów przez Pierre’a Menarda. Spisywała się słabiutko, przez co drastycznie spadł jej handicap.

    – Źle jej ostatnio poszło w Deauville, ponieważ stanęła na chód dopiero na ostatnich 200 metrach. Maxime Guyon powiedział mi, że nie miała już wystarczającej prędkości, aby przebiec 1200 metrów tak jak dawniej. Wraca na tor, który jej się podoba. Liczę, że będzie miękko, bo taką nawierzchnię klacz lubi – wyjaśnił trener Pierre Menard.

    Propozycja czwórki: 1,4,6,8/1,4,6,8/#1,2,3,4,5,6,8

    Prognozy Equidii: 4-8-6-12-1-5-3

    Synteza prasy:

    Faworyci – 1-6-11-15-4-12-8

    Aspiranci – 5-3-2-16

    Odpuszczeni – 14-10-13

    Jet Meslois wygrał na Enghien z ogromną przewagą, pokonując m. in. czwartkowych rywali: wałacha Jupiter du Perche oraz klacz Juvetus fot. genybet.com

    Druga czwórka, na zakończenie naszej transmisji, rozegrana zostanie o godz. 18.15 na torze Vincennes. Jeźdźcy w siodłach będą rywalizowali w europejskiej Prix Andre Rouer. W wyścigu klasy D dla praktykantów spotkają się 5- i 6-letnie kłusaki na dystansie 2700 metrów.

    Trudny do pokonania będzie Jet Meslois (15), który w klasie D na Vincennes był drugi i wygrał klasę D na Enghien. Jeśli nie minie celownika pierwszy, będzie to gigantyczna sensacja. Z pozostałych koni na wyróżnienie zasługują: lubiący galopować Jazzy Thourjan (14), ścigająca się nawet w G1 Jalea Jiel (6), dobry w ubiegłym roku Just a Winner (7) i przyzwoite Juventus (4) oraz Jupiter du Perche (2).

    Propozycja czwórki: 15/#2,4,6,7,14

    Prognozy Equidii: 15-11-12-2-14-13-4-8

    Konie dnia:

    gon. 8 (godz. 15.33) – Swann (1) – 90 procent głosów ekspertów

    gon. 12 (godz. 16.43) – Sim Card (2) – 70 procent głosów ekspertów

    Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.

    MACRO

    Na zdjęciu tytułowym Crowdfunding Fot. equidia.fr

    Udostępnij

    Powiązane artykuły

    Zbliżające się wydarzenia

    Najnowsze artykuły