Krótka relacja z dzisiejszego dnia na wyścigach na Służewcu.
Przekonujące zwycięstwo Sonadoor
Przed pierwszą gonitwą na padoku chwytała za oko klacz Sonadoor. Podopieczna trenera Kabardova nie była wcześniej wskazywana jako faworytka, jednak czym bliżej gonitwy, tym bardziej jej notowania rosły. Jak się okazało, to znalazło swoje potwierdzenie w wyścigu, gdzie klacz łatwo odjechała rywalom na prostej i odniosła łatwą wygraną. Przez niemal cała finiszową prostą na drugim miejscu utrzymywał się Cratus, jednak w samym celowniku, musiał uznać wyższość Princess Emily.
Jeździec: A.Reznikov
Trener: A.Kabardov
Właściciel: A.Kabardov i E.Melnyk
Hodowca: J.Cronin


Polish Warrior z drugą wygraną z rzędu
Pod nieobecność dżokejów w stajni Adama Wyrzyka, champion trenerów 2023 nawiązał współpracę z zadomowionym w Polsce Włochem Stefano Murą, który dziś po raz drugi dosiadał Polish Warriora.
Stawkę rozprowadziła Maverick, ale przy wyjściu na prostą dużo zyskał przy kanacie Polish Warrior. Nie zdążył jednak uciec, gdy doskoczył do niego Wirtuoz i najszerszym kołem Caresser. Polish Warrior został przez nie minięty, jednak gdy Stefano Murze udało się rozpędzić rosłego ogiera, ten wygrał pewnie. Drugą pozycję obronił Wirtuoz w barwach swojego nowego właściciela, a trzeci blisko był Caresser.
Jeździec: S. Mura
Trener: A. Wyrzyk
Właściciel: A. Prytulczyk i Vert A. Wyrzyk
Hodowca: A. Morris


Presto KL znowu z miejsca do miejsca, tym razem w Nagrodzie Wiliama
W swoim stylu i sam dla siebie poprowadził Presto KL. Gonić próbował go Donatello, jednak dużo go to kosztowało i ukończył wyścig na dalszej pozycji. Na prostej długi finisz rozpoczęła liczona Nona Primo, jednak wystarczyło to jedynie do zajęcia pewnej drugiej pozycji, podczas gdy faworyt wygrał łatwo o 7 długości pod dżokejem Konradem Mazurem.
Dla Presto KL była to już trzecia wygrana w pięciu startach w sezonie 2024, jednak pierwsza, która trafia na konto trenerki Agnieszki Kacprzak.
Jeździec: K. Mazur
Trener: A. Kacprzyk
Właściciel: J. Bielatowicz
Hodowca: Klikowa Rzepka s.j.


Lucky Julian zwycięski w konfrontacji ze starszymi końmi
Od razu na front wyszedł Notorious i poprowadził, jak to ma w zwyczaju. Przy wyjściu na prostą złapał kanat i zaczął uciekać. Długo się bronił, jednak konsekwentnie zbliżały się do niego młodsze konie: najpierw minął go Lucky Julian, który na początku prostej siedział w ogonie Notoriousa, a przed samym celownikiem jeszcze rozpędzający się polem Isyndur.
Jest to druga wygrana w sezonie rzetelnego kasztana.
Jeździec: D. Sabetbekov
Trener: M. Janikowski
Właściciel: Westminster Race Horses Sp. z o.o.
Hodowca: T. Rogers


Fifre Al Maury rewanżuje się za Porównawczą w Nagrodzie Kurozwęk
Nagroda Kurozwęk, po wycofaniu trzech koni, zgromadziła skromną, acz mocną stawkę, w której na faworytów wyrastały dwa konie, które w Nagrodzie Porównawczej uzyskały status blacktype: Nimrod i kończący krótko za nim Fifre Al Maury.
Bardzo mocno w dystansie szedł Nimrod i to on poprowadził. Siwy ogier wyprowadził na prostą i wydawało się, że zmierza po łatwą wygraną, jednak zaczął gasnąć, co wykorzystały Almared i finiszujący najbliżej publiczności Fifre Al Maury. Przed samym celownikiem Nimrod złapał drugi oddech i zdążył ponownie dogonić Almareda, jednak Fifre Al Maury okazał się być już poza zasięgiem, wygrywając o 3/4 długości, czyli dokładnie o tyle, o ile Nimrod pokonał go przed trzema tygodniami.
Jest to pierwsze pozagrupowe zwycięstwo dla konia arabskiego w treningu Macieja Jodłowskiego od 2016 roku!
Jeździec: A. Reznikov
Trener: M. Jodłowski
Właściciel: E Vita Stud
Hodowca: R.-L. Koch


Princess Pola wybuchem dnia!
Gonitwa wyłącznie IV grupy zgromadziła kilku rzetelnych uczestników, jednak żaden z nich nie wywiązał się z roli umiarkowanego faworyta.
Na prostej dobrze ruszył Nicknack, jednak niespodziewanie łatwo minęła go Princess Pola, zmierzając po pewne zwycięstwo. Klacz we wcześniejszych występach najbliżej meldowała się na czwartej pozycji, więc jej wygrana zakończyła wszystkie kwinty i septymy w grze. Za nią Nicknack pewnie obronił drugie miejsce, a walkę o trzecie miejsce, po zaciętym boju z Malou, wygrał Gone Hill.
Jeździec: D. Sabetbekov
Trener: K. Rogowski
Właściciel: K. Rogowski i R. Urbański
Hodowca: T. Cosgrave


Janów Podlaski rozdziela Muscat Stud
Po wycofaniu faworyta HM Loujayne najmocniej liczone były konie urodzone w Muscat Stud.
Na prostą wyprowadził Logman Muscat i długo się bronił. Z ostatniej pozycji długi finisz rozpoczął Muhmin Muscat i wydawało się, że nikt tej pary już nie rozdzieli, jednak w pół prostej między końmi rzuciła się polskiej hodowli Serafina, często niedoceniana przez typerów. Klacz łatwo minęła weterana Gabonna i w samym celowniku również Logmana Muscat o szyję, meldując się na drugiej pozycji o 1 i 1/4 długości za Muhminem Muscat.
Jeździec: S. Abaev
Trener: M. Borkowski
Właściciel: Muscat Stud
Hodowca: Muscat Stud d.o.o.


Baden Baden ponownie ze zwycięstwem jesienią
Gniady ogier w treningu Małgorzaty Łojek ostatnie zwycięstwo odniósł jesienią w sezonie 2023 i był dziś typowany na górę przez połowę uczestników Ligi Ekspertów. Triumf jednak nie przyszedł mu łatwo.
Przy wyjściu na prostą na front wyszedł Lord Dariyan. W pościg za nim ruszył Baden Baden, jednak rywal długo utrzymał bezpieczną przewagę. Dopiero na 100m przed celownikiem dżokejowi Stefano Murze udało się rozpędzić polskiej hodowli Baden Badena i minąć prowadzącego konkurenta. Na trzecim miejscu pewnie znalazła się Taiga Rym.
Jeździec: S. Mura
Trener: M. Łojek
Właściciel: Lema – A. Grabowska, D. i R. Jaskólscy
Hodowca: SK Krasne


Trójka trenera Petra Nakoniechnego
W ostatniej sobotniej gonitwie, która odbywała się pod patronatem KOWR, czterech na pięciu uczestników reprezentowało stajnię Petra Nakoniechnego, co pozwoliło mu zamknąć całe podium.
Konie na prostej finiszowały szeroką ławą, z której długo nie wychodził żaden koń, jednak w połowie prostej przewagę zaczął zyskiwać Payal, którego gonił Ashton. Przed celownikiem odstęp między tymi końmi ponownie zaczął się zmniejszać, a polem ruszyła faworyzowana Baletka, jednak nie zdążyła już doścignąć ogierów, z których Payal okazał się o pół długości lepszy od Ashtona.
Jeździec: K. Grzybowski
Trener: P. Nakoniechnyi
Właściciel: SK Janów Podlaski
Hodowca: SK Janów Podlaski
