More

    Prosto ze Stajni (17-18.05.2025 cz.1)

    Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących w najbliższy weekend na Służewcu (17-18 maja). Część pierwsza.

    Adam Wyrzyk

    Johnny Double – Byłem zaskoczony jego słabą postawą w pierwszym tegorocznym starcie. Nic nie wskazywało, żeby czegoś mu brakowało. Liczę, że pokaże się z lepszej strony, choć może jeszcze potrzebować startów.

    Happy Blue – To niezbyt duży koń, ale chętny i bystry w pracy treningowej. Trudno przewidzieć, jak się zachowa w wyścigu, jednak wydaje się odważny, więc jestem dobrej myśli, choć biegnie przede wszystkim po nauke.

    Polish Warrior – Sprawił niespodziankę, wygrywając w nieźle obsadzonym wyścigu. Zdaję sobie sprawę, że trafił na dużo trudniejszych przeciwników, ale jest w formie i chcemy to wykorzystać.

    Formuła MS – Może jeszcze potrzebować nieco czasu, żeby się wciągnąć w sezon, chociaż to lekka i bystra klacz, więc nie wykluczam niespodzianki z jej strony.

    Harry Blue – Dość późno do mnie trafił. Nadrabia zaległości. Zobaczymy, na jakim jest etapie.

    Black Angel – Nic się nie zmieniła w porównaniu z poprzednim sezonem. W normalnych okolicznościach powinna mieć tu duże szanse i trudno mi jej nie liczyć, chociaż trzeba pamiętać, że większość rywali ma już za sobą tegorocznej starty, co daje im teoretyczną przewagę.

    Perfect Position – Pokazała się z bardzo dobrej strony w biegu o Nagrodę Dżamajki, czym zasłużyła sobie, w mojej opinii, na udział w Wiosennej. Nie będę zaskoczony, jeśli powalczy o dobry wynik, bo podobała mi się przed trzema tygodniami.

    Mała Inflacja – Ma ograniczone możliwości, choć oczywiście mam nadzieję na progres. Może zdolna amazonka w siodle pozwoli jej pokazać się z lepszej strony.

    Invincible Angel – Spisała się super i wierzę, że pójdzie za ciosem. Powinna być w rozgrywce.

    Janusz Kozłowski

    Sama NH – Półsiostra wyśmienitej Shannon Queen, więc budzi w nas nadzieję. Na ten moment na treningach prezentuje zbliżony poziom do Orleny, która przed tygodniem zajęła piąte miejsce w trudnym do oceny wyścigu.

    Almareda – Jej poziom należy ocenić podobnie do Samy NH. Jak będzie w wyścigu – zobaczymy.

    Velaris – Trochę bezbarwnie biegała w wieku dwóch lat. Może jej trochę brakować doświadczenia, chociaż na plus należy zapisać jej korzystną wagę. Ma szanse na niezły wynik.

    Jolly Jumper – Na swoim, dobrze znanym poziomie. Czuje się dobrze, wiosną jest w dobrej dyspozycji, choć trzeba pamiętać, że poniesie nadwagę. Nie sprzyja mu także miękka bieżnia.

    Elnizo – Fajnie pracuje na treningach i sprawia pozytywne wrażenie. Dystans może okazać się dla niego trochę za krótki, choć powinien pokazać się z niezłej strony. Ma przynajmniej dwóch groźnych konkurentów: Hyrrokina, który błysnął w tym roku, oraz obiecującego Largo Wincha.

    Isabel la Valiente – To ostatni wyścig dla debiutantów, więc chcemy to wykorzystać. Miała trochę zaległości treningowych i może jeszcze potrzebować trochę czasu, by się rozbiegać.

    Landman – W wieku dwóch lat miał problemy zdrowotne i ostatecznie pobiegł tylko raz. To nie ułatwi mu zadania, bo ma niewiele doświadczenia. Miał pierwotnie wystartować wcześniej, ale uraz opóźnił jego zapisanie. Trudno ocenić, na jakim etapie jest w tym momencie.

    Bold – Wierzę w jego duże możliwości. Na treningach spisuje się bardzo dobrze. Trzeba mieć jednak na uwadze, iż spośród wszystkich uczestników gonitwy, tylko on w tym roku jeszcze nie startował, co często ma kluczowe znaczenie. Mam nadzieję, że nie przeszkodzi mu to we włączeniu się do rozgrywki.

    Wanash – Ma świetny rodowód, ale do tej pory nie przełożyło się to na jego występy. Przez zimę się wzmocnił i poszedł trochę do przodu, jednak wszystkie konie się w jakimś stopniu rozwijają. Zobaczymy, na ile to wystarczy w jego przypadku.

    Michał Borkowski

    Lay Low – Kompletnie nie udał mu się pierwszy start w tym sezonie. Zgubił start i trudno było mu zaistnieć w szybkim wyścigu, szczególnie pod mniej doświadczonym jeźdźcem. Liczę, że poradzi sobie lepiej, chociaż rywali znów ma dość mocnych.

    Dekhal FA – Wzbudza nadzieje pod kątem przyszłości. Jest raczej późniejszy, chociaż nie radzi sobie źle na treningach i być może już w wieku trzech lat się pokazać. Powinien być widoczny.

    Laurella – Nie nastawiam się na wielki wynik, bo biegnie po długiej przerwie i ma niewiele doświadczenia. Na pewno nie można oczekiwać, że jest już w szczytowej formie, ale ma sporo szybkości i przy szczęśliwym układzie gonitwy może sobie przyzwoicie poradzić.

    Lord Dariyan – Koń zagadka. Na treningach wcale nie wygląda źle. W wyścigach najczęściej „odcina” go na prostej. Próbujemy teraz na krócej i szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy.

    El Pago Pago – Pierwszy tegoroczny występ pokazał, że ponownie musi się wciągną w wyścigi płaskie. Zmiana dyscypliny trochę go zaskoczyła, ale spodziewam się tym razem lepszej jego postawy.

    Dioriska – Na swoim poziomie. Klacz o średnich możliwościach, biegająca dość stabilnie. Podobała mi się we Wrocławiu, więc po cichu liczę na jej dobrą postawę.

    Wojciech Olkowski

    Caresser – Lubi elastyczną bieżnię, ale duże opady mogą spowodować, że warunki będą ekstremalne, a to już mu tak nie sprzyja. Jest dobrze przygotowany, solidnie spisuje się na galopach, więc liczę na udany start.

    Serce – Pierwszy start nie był dla niego do końca udany, ponieważ wyścig nie ułożył się dla niego tak, jakbyśmy tego oczekiwali. To fajny, ambitny koń i powinien powalczyć.

    Małgorzata Łojek

    Farsa – W ubiegłym roku miała lepsze i gorsze starty. Z tego powodu jest dość trudna do oceny, chociaż odnoszę wrażenie, że przez zimę zmieniła się na plus. Oby przełożyło się to także na jej postawę na zielonej bieżni, bo ma trochę talentu.

    Formuła – Utrudnieniem dla niej będzie fakt, że jej główne konkurentki mają już za sobą ostre sezonowe „przetarcie”. Ostatnie dni wyścigowe pokazały, iż ma to znaczenie na tym etapie wiosennej rywalizacji. Czuje się świetnie, ma apetyt. Nie mam do niej zastrzeżeń, jeśli o to chodzi. Jedyne co może budzić lekkie wątpliwości to fakt, że nie rozwinęła się jakoś znacząco przez zimę. Ciągle jest ładną, dość lekką, żeńską klaczą.

    Sergey Vasyutov

    Baleegh A – Jak na pięcioletniego konia ma jeszcze niewielkie doświadczenie, bo startował tylko trzykrotnie. Jego ubiegłoroczne występy były przeciętne, ale na Służewcu powinno być mu łatwiej. W ramach zapoznania z warszawskim torem wystartuje w gonitwie uczniowskiej pod Arianą Sienkiewicz. Wydaje się, że może powalczyć w tej stawce o pozytywny wynik.

    Łukasz Such

    Akurat – Jest w dobrej formie. Jeśli sprawdzą się prognozy i druga połowa tygodnia w Warszawie będzie deszczowa, to powinno zadziałać na jego korzyść, pomimo wysokiej wagi. Powinien powalczyć.

    Patryk Wróblewski

    Rontmartre – Bardzo urodziwy, szlachetnie się prezentujący, choć nieduży koń wyhodowany stricte z myślą o gonitwach przeszkodowych. Biegnie, aby nabrać doświadczenia wyścigowego i wciągnąć się w rywalizację na bieżni. Na treningach pracuje obiecująco, ale nie mam względem niego szczególnych oczekiwań, jeśli chodzi o biegi płaskie.

    Udostępnij

    Powiązane artykuły

    Zbliżające się wydarzenia

    Najnowsze artykuły