More

  Prosto ze stajni (22-23. maja)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Małgorzata Łojek

  Aria SF – Na treningach sprawia lepsze wrażenie, niż mogłby to sugerować ubiegłoroczne wyniki. W tej sytuacji zasadnicze wydaje się pytanie, czy będzie miał ochotę walczyć na torze.

  Inthia – To klacz trudna do utrzymania w wyscigowej kondycji. Jest szczupła, długo miała zimowy włos. Teraz powinno byc coraz lepiej, ale w pierwszym wiosennym starcie może jeszcze nie pokazać pełni talentu.

  Warzazat – Na razie nie jest to koń o jakichś dużych możliwościach, ale pracuje solidnie i jest ambitny. Pobiegł nieźle i spodziewam się, że gorzej nie będzie.

  Escalos – Pokazał się z dobrej strony w debiucie. Myślę, że i tym razem w trójce powinien się znaleźć.

  Don Toronado – Pora by już rozpoczął tegoroczne ściganie. Jest niezły, ale po pierwsze cześć rywali ma już za sobą wiosenne „przetarcie”, a po drugie nie jestem pewna, czy będzie odpowiednio reagował na polecenia amazonki. Zobaczymy.

  Ehssana, Musab i Edmar – Dwa pierwsze mają już za sobą tegoroczny występ. To solidne konie i pobiegną z szansami na dobry wynik. Trzeci jest zgłoszony do Derby, więc chciałam go sprawdzić w solidnej stawce. Na treningach sprawia korzystne wrażenie, ale w ub. roku sprawiał trochę kłopotów przy maszynie. Sama jestem ciekawa, jak wypadnie na tle starszych koni. Minusem jest fakt, że jeszcze nie startował.

  Adam Wyrzyk

  The Kid Bobby B – Nie wystartował w dniu rozpoczęcia sezonu z powodu drobnego urazu. Teraz będzie mu trudniej, bo rywale już biegali, ale to dobry koń, więc i tak może być blisko.

  Elvas – Poprzedni wyścig pokazał, że 1600 m to nie jej dystans. Niestety, w planie nie ma dla niej żadnej alternatywy, bo do wyścigów handikapowych łapią się tylko dużo niżej sklasyfikowane konie, więc szykując się do rywalizacji o Nagrodę Soliny, znów musiałem ją zapisać na milę.

  Lady Gabi – Naprawdę fajnie zaprezentowała się na tle ogierów. Trudno powiedzieć, czy wśród klaczy będzie jej łatwiej. Jak widać, wraz z moją córką tworzą zgrany duet, więc gorzej nie powinna wypaść.

  Zireael – Pokazała niemałe możliwości. Podobała mi się w pierwszym tegorocznym starcie. Nie odczuła go – jest wesoła i nie przeżywa występów, a to dobrze wróży.

  Wedding Ring – Szczepan Mazur ją wybrał, więc teoretycznie może być najlepsza. Także sprawiła pozytywne wrażenie, walcząc w mocnym wyścigu.

  Majkel – Spodziewam się, że tym razem wypadnie zdecydowanie lepiej.

  Strielka – Powinna się rozkręcać. Skrócenie dystansu będzie dla niej korzystne.

  Diamond Kitty – Nie wypadła źle, końcem galopowała coraz lepiej. W jej przypadku im dalej, tym lepiej.

  Wielki Dakris – Później wrócił do treningu z padoków. Rywale już startowali, więc na wstępie będzie miał utrudnione zadanie.

  Pilecki – Wygrał podobną gonitwę w ub. roku. To już doświadczony koń, wycwanił się i nie zawsze daje z siebie tyle, ile może.

  Alis Gloriae – Ponieważ i tak wystawiam trzy klacze w rywalizacji o Nagrodę Wiosenną, to ona niejako „za karę” pobiegnie z ogierami. Nie uważam jednak, by stała na straconej pozycji, aczkolwiek zadanie ma nie łatwe.

  Guitar Man – Chociaż styl jego zwycięstwa nie był szczególnie imponujący, to i tak zaskoczył mnie pozytywnie. W wyścigu odpowiednio reagował na ruchy dżokeja, znalazł się gdzie trzeba i zrobił swoje. Z każdym startem powinien się poprawiać.

  Krzysztof Ziemiański

  Adventure – Na swoim poziomie. To rzetelny, ale grupowy koń. W trójce powinien się zmieścić.

  Grants Black – Trochę zagadkowy. Myślę, że nie jest bez szans na udany wyścig, chociaż optymalny wydaje się dla niego nieco krótszy dystans.

  Exostar – Trochę zlekceważył ostatnio dosiadającą go amazonkę. Więcej spodziewam się po nim w drugiej części sezonu.

  Mala Czarna – Nie poradziła sobie w ekstremalnych warunkach, ale nie jest taka zła. Na pewno wypadnie lepiej.

  Kuri – Dość późny, ale ciekawy koń. Sprawił pozytywne wrażenie pod korzystniejszą wagą, jednak nie sądzę, żeby miał pobiec gorzej.

  Ginger Rose – Ma trochę szybkości i postara się to wykorzystać na najkrótszym z dystansów.

  Terroubi – Spodziewam się, że będzie biegał na ubiegłorocznym poziomie.

  Quibou – Jego forma powoli rośnie, ale to dość nieobliczalny koń. Może sprawić dużą niespodziankę, albo trochę rozczarować, decydująca będzie dyspozycja dnia.

  Young Thomas – To jeszcze bardzo mało doświadczony koń. Wahałem się, czy już go zapisywać do starcia z czołówką, ale to będzie dla niego cenny sprawdzian.

  Maciej Jodłowski

  Piołun i Nazih di Lupo – Są trudne do oceny, bo nie wiadomo, jaki poziom prezentują rywale. W stawce moich arabów się nie wyróżniają.

  Hazardzistka – Na swoim poziomie. Kilka przeciwniczek wydaje się naprawdę mocnych.

  Medrock – Doświadczony koń. Jeśli będzie miał ochotę i wyścig się ułoży, to jest w stanie powalczyć o czołową lokatę, ale czy tak będzie – zobaczymy.

  Noble Claudine – Nie złożył się jej poprzedni wyścig. Dłuższy dystans będzie jej odpowiadał.

  Omandor Gal – W debiucie zawiódł na całej linii. Co było przyczyną, nie do końca wiem. Być może warunki na torze. Myślę, że po tym biegu będzie więcej wiadomo.

  Master Gold i Nuta – Poniosą bardzo niskie wagi, więc mogą się pokazać.

  Prince of Lyra – Ma za sobą niezły, choć nie do końca szczęśliwy wyścig. Liczę, że powalczy.

  Jago – To trudny do jazdy i treningu koń. Potrafi galopować i praktycznie cały poprzedni sezon biegał solidnie, więc daje to powody do ostrożnego optymizmu.

  Cornelia Fraisl

  Kimani – To duży, dość ciężki koń. Wypadł średnio. Teraz wydaje się nieco bardziej energiczny, więc nie powinno być gorzej.

  Iago – Rozczarował w pierwszym tegorocznym występie. Na pewno grząska bieżnia nie ułatwiła mu zadania, bo za taką nie przepada.

  Harimella de Bozouls – Też nie do końca poradziła sobie w trudnych warunkach, ale ona chyba musi poczekać na swój czas w tym roku.

  Purhib – Został rzucony na głęboką wodę. Ma spore możliwości, więc jeśli wyścig mu podpasuje, może sprawić niespodziankę. Liczę, że powalczy przynajmniej o płatne miejsce.

  Frehel de Bozouls i Guajok de Bozouls – Pobiegły na bardzo dobrym poziomie i wygrały. Sama jestem ciekawa, który okaże się lepszy w bezpośredniej rywalizacji. Obaj jeźdźcy uważają, że jadą na lepszym.

  Piotr Piątkowski

  Paradise Hill – Pobiegła bardzo dobrze, ale tym razem ma jeszcze więcej groźnych rywalek. Jeśli zmieści się w trójce – będzie bardzo dobrze, w czwórce – dobrze.

  Luaithrion – Kompletnie zawiódł. Uznaję to za wypadek przy pracy, bo na treningach radzi sobie nieźle.

  Air Chief Dancer – Też wypadł poniżej moich oczekiwań. Nie wiem do końca dlaczego, ale uważam, że stać go na zdecydowanie więcej i dłuższy dystans powinien mu pomóc to pokazać.

  Hamal – Jest sklasyfikowany w kategorii A, więc musi rywalizować z najlepszymi. Łatwo nie będzie, choć z drugiej strony nie ma sensu, żeby stał w stajni i czekał na wyścig do czerwca.

  Santa Meri – W zimie trochę odpoczywała na padokach. Czuje się dobrze, chociaż nie zakładam, że będzie w szczytowej formie już teraz. Na pewno lepiej galopuje po miękkiej bieżni.

  Sergey Vasyutov

  Pressus – Nie jest to łatwy do jazdy koń, ale walczył z poprzednim jeźdźcem. Tym razem pojedzie uczeń – może mu to bardziej podpasuje?

  Prins i Amant – Są porównywalne. Na pewno w stawce koni polskiej hodowli (PASB) będzie im trudniej niż w gonitwach eksterierowych, ale niewykluczone, że będą widoczne.

  Om Marakesh – To dobry koń, jednak trzeba brać pod uwagę, iż trafił na też niezłych rywali, a część z nich już rozpoczęła sezon.

  Pinito i Gregorius – Pierwszy jest spokojniejszy, drugi wydaje się mieć nieco większe możliwości. Myślę, że oba potrzebują startu-dwóch, żeby się rozbiegać.

  Salih Plavac

  Best Life – To niezła klacz. Powinna się liczyć w rozgrywce, choć jej najgroźniejsze rywalki mają już wyścig w nogach, co daje jej pewną przewagę.

  Design – Po wyścigu zabrałem go do naszego ośrodka, ale to już nie jest ten sam koń, co kiedyś.

  Tham Luang – Minusem w jego przypadku jest brak tegorocznego startu, ale myślę, że stać go na zajęcie dobrego płatnego miejsca na sprzyjającym mu dystansie.

  Poet’s Preem – W pierwszym starcie rozczarował. Został ofensywnie przeprowadzony na ciężkiej bieżni i za to zapłacił. To dla niego ostatni sprawdzian, jeśli nie pokaże się z dużo lepszej strony, to zostanie skreślony z derbowej listy.

  Mukhadar – Wystartuje po 1,5 rocznej przerwie. Normalnie nie powinien mieć problemów w gonitwie III grupy, ale też nie można oczekiwać, że już teraz będzie w najlepszej możliwej formie.

  Michał Borkowski

  Kurierka – Została rzucona na głęboką wodę, ale chcę wiedzieć, czy warto ją podtrzymywać w derbowym zapisie.

  Moudjar – Na swoim poziomie. Nie jest łatwo zmusić go do maksymalnego wysiłku.

  El Pago Pago – W jego przypadku będzie sporo zależało od startu. Jeśli nie straci zbyt wiele, powinien powalczyć.

  Andrzej Laskowski

  El Nazir – Zapowiada się na dobrego, przyszłościowego konia. Obecnie sprawia wrażenie jeszcze trochę dziecinnego, nie do końca dojrzałego, jako arab wyścigowy.

  Gabonn – Jego możliwości i charakter są już dobrze znane. Jeśli „dogada” się z jadącym na nim po raz pierwszy jeźdźcem, to może być blisko.

  Surprise – Całkiem nieźle zadebiutowała. Nie powinna pobiec na gorszym poziomie.

  Magic Moon – Na razie trochę ustępuje klaczy możliwościami.

  Andrzej Walicki

  Miss Equus – Ma sporo szybkości, ale także dużo mniej doświadczenia od konkurentów , co może mieć spore znaczenie w takim sprincie.

  Onyks – Pierwszy tegoroczny występ miał zdecydowanie lepszy niż to, co prezentował w ub. roku. Towarzystwo wydaje się jednak wymagające, więc z płatnego miejsca będę zadowolony.

  Falvio – To bardzo dobry koń. W gonitwie o Nagrodę Strzegomia startował mając na grzbiecie o 4 kg więcej niż część rywali. Zakładam, że może włączyć się do rozgrywki, ale czy tak będzie, przekonamy się w niedzielę.

  Janusz Kozłowski

  Storrada – Pokazała się w debiucie z dobrej strony. Tym razem stanie przed trudniejszym zadaniem, ponieważ spotka się z dużo bardziej doświadczonymi rywalkami. Powinna jednak być widoczna.

  Dżemma – Trafiła na kilka szybkich koni, ale płatne miejsce powinna wywalczyć.

  Italia Bere – Pojedzie na niej Anton Turgaev, po raz pierwszy po kontuzji.

  Natalia Szelągowska

  Seiful Muliuk – Preferuje lżejszy tor. Jest w formie, powinien powalczyć.

  Alex Dream – Wydaje się, że forma wzrosła. Liczę, że powalczy o wyższe płatne miejsce.

  Emil Zahariev

  Bertrimont – Będzie wycofany.

  Kabula – Dobra kobyła, z szansami. Ostatnio nie złożył się jej wyścig na finiszu. 

  Natanielka – Fajna, ale ma kilku groźnych rywali do bicia. 

  Damask Blade – Potrzebuje trochę czasu. Z każdym kolejnym startem powinien się poprawiać.

  Wojciech Olkowski

  Un Beso – Dobrze czuje się na miękkim torze, a wiele wskazuje, że taki będzie w sobotę. Jest w formie, powinien się liczyć. 

  Huawei – Ostatnio mnie rozczarował. Tym razem mam nadzieję na lepszy występ. Dobrze pracuje na treningach.

  Province of Frost – Mamy dobrego dżokeja. Powinna być blisko. 

  Bint Marshal – Powinna się mocno poprawić. Ostatnio ścigała się pod uczniem. 

  Enforcer – Niezły koń. 

  Zoya RMP – Mam nadzieję, że spisze się lepiej. To późna klacz, która stopniowo powinna poprawiać wyniki. 

  General Lady – Trafiła na mocnych rywali z Dragonem na czele. Czuje się bardzo dobrze. 

  Anator – Nie odczuł startu w Nagrodzie Strzegomia. Tryska energią. Rozbudził duże nadzieje. Właściciel zakontraktował jeźdźca z Francji, który pojedzie na nim również w Derby. 

  Najem du Soleil – Jest w formie, powinien być w rozgrywce. 

  Muminek – Podoba mi się, powinien się liczyć. Stawka jest jednak wyrównana. 

  Maciej Kacprzyk

  Wafa Al Khalediah – Czuje się dobrze, pobiegnie w handicapie pod uczniem.

  Areema – Czuje się OK. Dałem szansę uczniowi. Według mnie jest lepsza od Wafy, ale miękki tor, a na taki się zapowiada, jej nie służy. 

  Lagertha Rhyme – Niesprzyjającą okolicznością jest sezonowy debiut w tak mocnej stawce, ale ze względu na intensywny sezon 2020, wspólnie z właścicielem podjęliśmy taką decyzję. Jest dobrze przygotowana, pracowała bez żadnych przerw. Liczę ją. 

  Nrgizing – Na początku chciałem podpowiedzieć, że jego imię wymawia się “enerdżajzing”. Obiecujący, ale będzie debiutował z końmi, które są bardzo doświadczone i mają już na koncie wygrane. Nie jest to sprzyjająca okoliczność.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.