More

  Plontier niedoceniony przez Francuzów

  Dzisiaj, na torze w Pau, wystartuje świetnie radzący sobie w przeszłości na Służewcu Plontier. Trenowany w Polsce przez Adama Wyrzyka ogier, w latach 2018-2020 zaliczył 17 startów, z których wygrał 8 gonitw, w tym 5 pozagrupowych! Sześciolatek własności Sławomira Pegzy miał trudne początki we Francji, ale ostatnio prezentuje się zdecydowanie lepiej. 10 października wygrał mały wyścig w Limoges na 2100m, by w kolejnym starcie pójść za ciosem i zwyciężyć w stayerskim (3000m) handicapie w Tuluzie. Pod koniec listopada zajął tylko siódme miejsce w gonitwie na półtorej mili w Tuluzie, ale pokonał wówczas bardzo wyraźnie m.in. Ice Kena (3), który dzisiaj wskazywany jest przez Equidię na drugie miejsce. Ice Ken świetnie czuje się na syntetycznej nawierzchni toru Pau, gdzie zwyciężył w ostatnim starcie, ogrywając kilku dzisiejszych konkurentów, włącznie z mocno liczonym Parabakiem (5). Innym koniem, na którego trzeba zwrócić uwagę, jest Plateado (8). Typowany na pierwsze miejsce przez Equidię, a pomijany przez wielu ekspertów współpracujących z tym kanałem sześciolatek, oprócz niskiej wagi i wysokiej formy ma też atut w postaci doświadczenia na syntetycznej nawierzchni. Wiele wskazuje, że trzeba się z nim poważnie liczyć. 

  Podsumowując szanse Plontiera, trzeba zwrócić uwagę na niewiadomą, jaką jest postawa na nowym dla niego torze- syntetycznym. Jeżeli poradzi sobie z tym czynnikiem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by włączył się do rozgrywki. Podobnie jak w dwóch ostatnich startach w siodle Plontiera zobaczymy doświadczonego Ioritza Mendizabala.

  Zapraszamy do oglądania wyścigów na Trafonline.pl. Początek transmisji z Francji zaplanowany jest na 13:50, a wyścig z udziałem Plontiera na 16:10.

  Nasi faworyci: Plateado (8)- Plontier (4)- Parabak (5)- Balgees Time (14) 

  Zdjęcie Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.