More

  Kolejny dzień w Niemczech – kolejne zwycięstwo Szczepana Mazura

  Najlepszy polski dżokej niezależnie od tego, gdzie się ściga, jest po prostu nie do zatrzymania. Przed paroma chwilami rozpoczął się dzień wyścigowy w niemieckim Hanowerze. W pierwszej gonitwie dnia Szczepan Mazur dosiadał tam trzyletniego ogiera Muhalif trenowanego przez Bohumila Nedorostka i poprowadził go do zwycięstwa.

  Widać, że celem dla Mazura jest pięćdziesięcioprocentowa skuteczność. Miał ją wczoraj po pierwszym swoim wyścigu w Berlinie, ale stracił przez późniejsze przedostatnie miejsce na Gryphonie. Wrócił do niej dzisiaj, po pierwszym biegu w Hanowerze. Wygrał na szóstym koniu do gry, gorzej od niego oceniano tylko dwóch rywali. 

  Jak widać, to jednak nie problem dla Szczepana. Po starcie z przedostatniego startboksu szybko przesunął się do przodu i w dystansie utrzymywał syna francuskiego derbisty Lawmana na pozycji drugiej. Lider na początku zakrętu zaczął słabnąć i odpadł z rozgrywki, a na prowadzeniu znalazł się trzylatek pod Mazurem. Od wyjścia z zakrętu, w pół jego siodła galopowała faworytka gonitwy trenowana przez Henka Grewe. Klacz po Sea The Moonie z Leonem Wolffem w siodle mocno naciskała na, broniącego się przy kanacie Muhalifa. 

  Muhalif wygrywa wyścig jako dwulatek. Fot. Turf Times

  Konie szły niemal równo, ale minimalna przewaga pozostawała po stronie polskiego czempiona. Walka trwała całą prostą i na szczęście po gonitwie to polski dżokej mógł się cieszyć z kolejnego zwycięstwa za naszą zachodnią granicą. Trzeba zaznaczyć, że Szczepan równie dobrze mógł być w tym wyścigu drugi i ten rezultat też należałby do udanych. Wygrał jednak umiejętną jazdą i to jego talent przesądził o tym świetnym wyniku. Kolejny start Mazura już niedługo, bo dosłownie za moment pojedzie w gonitwie trzeciej, na nieliczonej klaczy Solea.

  Ogromne emocje zaplanowane są na godzinę 15.10, wtedy Szczepan pojedzie na Moonu trenowanej przez Macieja Janikowskiego w gonitwie rangi Listed na dystansie 2000 metrów. Faworytem w tej gonitwie będzie Möwe w treningu Rolanda Dzubasza z Dastanem Sabatbekovem w siodle.

  Wynik wygranej przez Szczepana Mazura gonitwy. Fot. Deutscher Galopp

  Michał Celmer

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły