More

  Cztery szanse na trafienie skumulowanej czwórki na torze Vincennes

  Wtorkowa transmisja w Trafonline.pl obejmie trzy francuskie tory: Argentan (13:25-15:52), Vincennes (13:50-17:55) i Lyon La Soie (16:27-18:15). Największe emocje dla graczy będą zapewne związane z gonitwami na Vincennes, które ze względu na swoją wagę, rangę samego obiektu, ale również fakt, że zostaną tu rozegrane dzisiaj cztery czwórki z przekroczoną pulą gwarantowaną, będą szczególnie atrakcyjne.

  Do omówienia wybraliśmy drugą gonitwę w programie Trafonline – Prix Freya (13:50) z toru Vincennes.

  Jest to wyścig kłusaków na dystansie 2700 m dla 4 i 5-letnich ogierów i wałachów, które w karierze wygrały sumę nagród od 25 000 do 142 000 Euro.

  Francuska prasa i eksperci wyróżniają cztery konie: Jiosco de Phyt’s (3), Ideal Green (9), Indigo Pierji (10) i Intello de Chenu (12). Opinie dotyczące kolejności między tą czwórką są różne. Przyjrzyjmy się dokonaniom tych koni i opiniom wystawionym przez trenerów.

  Jiosco de Phyt’s (3) – nie powinniśmy zwracać uwagi na jego dwa ostatnie wyniki. Startował wówczas po przerwie spowodowanej kontuzją, a wyścigi te zostały potraktowane jako przygotowawcze. Tym razem wystartuje bez podków, co świadczy o poważniejszym potraktowaniu gonitwy. Trener Jean-Michel Baudouin w wypowiedzi dla portalu Equidia mówi, że koń nie jest jeszcze w stu procentach gotowy, ale chwilę później dodaje, że ma duże szanse na miejsce w pierwszej piątce. W szczytowej formie z powodzeniem rywalizował na dzisiejszym poziomie.

  Ideal Green (9) – biegał w gonitwach trochę niższej kategorii niż Jiosco de Pyth’s (3), ale ostatnio zaprezentował bardzo dobrą formę. Przegrał co prawda ze startującym tu Indigo Pierji (10), ale został wówczas przeprowadzony chyba trochę zbyt ofensywnie, a dla Indigo wyścig złożył się idealnie. Dzisiaj Ideal Green (9) pobiegnie z szansą na zrewanżowanie się rywalowi. Trener Charley Heslouin uważa, że Ideal ostatnio nie był jeszcze w optymalnej formie. Jeżeli ma rację, to Ideal wyrasta na faworyta dzisiejszego biegu.

  Wspomniany już Indigo Pierji (10) jest w znakomitej dyspozycji, ale po raz kolejny pojedzie na nim inny powożący. Trener Christophe Hamel z zadowoleniem przyjął ostatnie zwycięstwo, przyznając, że wyścig dobrze się złożył. Jeżeli podobnie będzie dzisiaj, liczy na miejsce w kombinacji Quinte +.

  Czwarty z najmocniej liczonych koni – Intello de Chenu (12) w ostatnim czasie nie zachwycał. Dwie dyskwalifikacje i trzynasta lokata nie wyglądają dobrze na papierze, ale zarówno trener Jean-Michel Baudouin, jak i powożący Eric Raffin są optymistami przed dzisiejszym startem. Ostatni galop był trochę nieszczęśliwy, nastąpił, gdy Eric musiał wstrzymać konia, by uniknąć kolizji z jednym z rywali.

  Z pozostałych koni nie należy lekceważyć Jango Vici (7), który ostatnio ścigał się z najlepszymi kłusakami swojego rocznika w Criterium dla 4-latków (G1) i wyścigach kwalifikacyjnych (G2) do tej gonitwy, a wcześniej nie tracił wiele do liczonego dzisiaj Jiosco de Pyth’s (3).

  Warto zwrócić uwagę, że aż 4 konie dostały od swoich trenerów negatywną opinię w dzisiejszej gonitwie: Jupiter de Play (4), Illenc des Bosc (5), Isildur Paulois (8) oraz Jarius de Guez (15), co znacząco zawęża grono kandydatów do walki o miejsce w czwórce.

  Prognoza Traf News: Ideal Green (9) – Intello de Chanu (12) – Indigo Pierji (10) – Jango Vici (7)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły