More

  Kumulacja w trójce oraz cztery czwórki z wysokimi pulami w czwartek w Traf Online

  Kolejne wyścigi na warszawskim Służewcu już w sobotę i niedzielę, a przez cały tydzień w Traf Online można oglądać i obstawiać gonitwy z Francji. W czwartek już w pierwszej gonitwie w Traf Online mamy kumulację w trójce, w której wyjściowa pula wynosi ponad 1400 zł. W czwartek przewidziane są dwie kwinty (gonitwy 7-11 i 12-16) z gwarantowanymi pulami 1477 zł. Można też grać cztery czwórki (godz. 13.50, 17.02, 17.37 i 18.15) z gwarantowanymi pulami 2333 zł. Dziś w ofercie Trafonline.pl jest 16 biegów (pierwszy o godz. 13.25, ostatni o 18.15) z trzech francuskich torów: Chantilly (gonitwy płaskie), Fontainebleau (płotowe i przeszkodowe) oraz Cabourg (kłusaki).

  Trenowana w ośrodku w Chantilly przez Alicję i Roberta Karkosów trzecia w polskim Derby 2023 trzyletnia Saanen (Almanzor – Selenia po Not a Single Doubt), należąca do braci Ryszarda i Andrzeja Zielińskich, w środę na torze Lyon La Soie (nawierzchnia syntetyczno-piaskowa PSF) zajęła pod uczniem Brandonem Flamentem siódme miejsce w stawce dwunastu koni w Prix Droit Divin, handicapie divise dla trzylatków na 1800 m z pulą nagród 20 tysięcy euro.

  Jedna z czwórek z pulą gwarantowaną 2333 złote będzie dziś w wyścigu dla trzylatków na torze Chantilly o godzinie 13.50 – Prix du Chene du Coup de Foudre, handicapie divise quinte+ na 1900 m (nawierzchnia PSF) z pulą nagród 55 tysięcy euro (w tym połowa dla zwycięzcy). Wystartuje aż 16 koni.

  W porannych notowaniach faworytką (4,8:1) była z nr 2 Bubble Sign (Anodin – Bubble Style po Desert Style), która jednak pod Ioritzem Mendizabalem poniesie dość wysoką wagę 58,5 kg. Ta klacz dopiero w kwietniu tego roku rozpoczęła swoją karierę, ale w sześciu startach biegała równo i dobrze. Była dwa razy druga i trzy razy trzecia, a 30 września wygrała w Compiegne handicap na 2000 m właśnie pod Mendizabalem. W tym wyścigu dwunasta była Saanen.

  28 września na torze Chantilly w Prix de la Galerie des Batailles, takim samym handicap divise dla trzylatków na dystansie 1800 metrów Bubble Sign była druga, przegrywając o 5/4 długości z I’m a Believer (Seabhac – Winds Up po Street Sense), na którym jechał Stephane Pasquier i pojedzie na nim także dzisiaj z nr 1 (waga aż 60 kg, kurs 10:1). Będzie więc okazja do rewanżu. Podopieczny Fabrice’a Chappeta wygrał w tym roku już trzy wyścigi, wcześniej na 1600 metrów w marcu i kwietniu na torach Chantilly oraz Saint-Cloud i regularnie zajmuje płatne miejsca.

  Del Cielo. Fot. Canal Turf

  Drugą faworytką jest z nr 3 Del Cielo (Camelot – Elfend po Invincible Spirit), na której Augustin Madamet pojedzie z wagą 58 kg. Ta trzylatka debiutowała w marcu tego roku, biegała dotąd tylko 5 razy, ale bardzo skutecznie. Z debiutu była czwarta, a później trzy razy druga i raz wygrała – 17 sierpnia w Saint-Malo maiden na 1800 metrów właśnie pod Madametem. Trzeba dziś mocno się z nią liczyć.

  Warto też zwrócić uwagę na konie z niższymi wagami, takie jak: z nr 12 Chiareggio (El Kabeir – Espirita po Iffraaj), na którym pojedzie jeden z gwiazdorów tego sezonu Aurelien Lemaitre; z nr 13 Anoline (Anodin – Light It Up po Elusive City), na której Fabrice Veron już w tym roku wygrywał; czy z nr 15 Morphewan (Morpheus – Obiwan po American Post), który jest w wysokiej formie, wygrał w swoim ostatnim starcie.

  Szukający małych niespodzianek (kursy około 17:1) mogą rozważyć dwa podchodzące konie po inspirującym ogierze Recoletos, mające znakomitych dżokejów – z nr 6 Recoletty z Alexisem Pouchinem w siodle i z nr 10 Simancas, na której pojedzie sam Christophe Soumillon.

  Synteza typów w mediach: 10-3-15-9

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym I’m a Believer wygrywa w Chantilly przed Bubble Sign. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły