More

  Garść kumulacji i wyścig Dafne w Paryżu na początek tygodnia z Traf Online

  W poniedziałkowej ofercie Traf Online będzie można śledzić rywalizację w 14 wyścigach na trzech francuskich torach. Pierwsza gonitwa objęta zakładami zaplanowana jest na godzinę 13:50 i nie warto jej przegapić, bowiem na sam początek mamy kilka kumulacji. W dwójce pula wyjściowa przekroczyła 700 zł, w trójce mamy niemal 500 zł, natomiast najbardziej atrakcyjnie przedstawia się czwórka, w której zebrało się już ponad 2500 zł. Z kolei o godzinie 16:45 (gonitwa nr 11) zobaczymy na starcie trenowaną przez Alicję i Roberta Karkosów Dafne, hodowli i własności Krzysztofa Goździalskiego, która od dłuższego czasu prezentuje równą i wysoką formę.

  Oprócz wspomnianych kumulacji w gonitwie pierwszej, w dalszej części dnia będzie można zapolować na atrakcyjne pule gwarantowane: kolejną czwórkę (godz. 16.10 – minimum 2 477 zł) oraz kwinty od gon. 5 do 9 oraz od 10 do 14.

  Godz. 16:45 – SAINT-CLOUD – Prix de Saint-Martin-du-Chene (3-letnie i starsze, hcp 2100 m, 27 000 €)

  Dafne (Gleneagles – Dione / Authorized) rozpoczęła karierę na Służewcu w wieku dwóch lat. Pod wodzą Krzysztofa Ziemiańskiego wystartowała dwukrotnie w gonitwach dla koni krajowej hodowli (PSB) i w obu przypadkach zajęła drugie miejsce, najpierw ulegając sensacyjnie Tytanidzie, a następnie External Powerowi, którego w debiucie ograła. Następnie została przeniesiona do stajni Alicji i Roberta Karkosów w Chantilly. Tam została przygotowana do sezonu 2023.

  Początek nie był imponujący. Słabo wypadła w marcu Chantilly, a kolejne starty w Saint-Cloud, ponownie Chantilly i w Argentan były przeciętne. Pod koniec czerwca zajęła ostatnie miejsce w Clairefontaine, ale to był już bieg klasy drugiej i trafiła na kilka niezłych koni, w tym posiadające status black type Goliatha i Salahudin. Potem zaczęto szukać dla niej odpowiednich szans w gonitwach handikapowych, w których klacz się dobrze odnalazła. Była blisko trzecia, następnie druga, a w połowie września do premierowego zwycięstwa zabrakło jej… krótkiego łba. Ostatni występ zaliczyła 21 października, zajmując trzecie miejsce o nos za Sigrune, choć do zwyciężczyni, Serie, straciła już 4,5 dł.

  W poniedziałek wystartuje pod jedną z niższych wag – 55 kg. Jej forma wydaje się stabilna i dobra, choć pewną wątpliwość może budzić krótka przerwa od występu na Longchamp. W siodle, tak jak ostatnio, pojedzie Thomas Trullier. Pomimo solidnych ostatnich osiągnięć zaufanie do podopiecznej Karkosów jest umiarkowane. Dziennikarze Equidii wskazują ją na czwarte miejsce, w przypadku porannych notowań jest podobnie – trzy konie są wyraźnie mocniej liczone, a Dafne znajduje się w dość licznej grupie koni podliczanych na płatne lokaty.

  Po wycofaniu Creative, w roli faworytów wystąpią prawdopodobnie Athineos oraz Orange Vif. Pierwszego z nich dosiądzie Marie Velon, świetnie radząca sobie amazonka. Athineos w tym roku wygrał wiosną dwa handikapy. Po lekkim kryzysie w połowie roku, ostatnio ustabilizował formę i, podobnie jak Dafne, zajmował czołowe miejsca w handikapach. Budzi spore zaufanie. Orange Vif wydaje się mniej stabilny, ale jego ostatni start na Longchamp był udany. Niósł jednak korzystniejszą wagę (54,5 kg), choć i tym razem warunki są dla niego dość korzystne (56).

  Z grona koni starszych warto wspomnieć, że jedynym uczestnikiem gonitwy, który ma status black type, jest Joli Coup. Status ten osiągnął w wieku dwóch lat, jednak potem obniżył loty. Ostatnie wyniki, w połączeniu z relatywnie wysoką wagą, nie stawiają go w dobrej sytuacji. Nieźle natomiast powinien wypaść Venes, mający w siodle Maxime’a Guyona. Październikowy start w Compiegne był w jego wykonaniu przeciętny, jednak wcześniej radził sobie solidnie. Obecnie natomiast w wysokiej formie jest Shatterhand, więc jego skreślać na pewno nie można. Nieco wyższe notowania od niego ma Barc, który przegrał z nim ostatnio, jednak tym razem poniesie najniższa wagę w polu.

  Z czwórki trzylatków chyba największe szanse trzeba przyznać Dafne, chociaż w porannych notowaniach podobnie liczony jest Civnyan.

  Prognoza Traf News: Athineos (7) – Shatterhand (8) – Dafne (12) – Venes (5) – Barc (10)

  Prognoza Equidii: Athineos (7) – Shatterhand (8) – Stormy Night (2) – Dafne (12) – Venes (5)

  Program dnia i typy Equidii

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym Dafne finiszuje na drugim miejscu w Clairefontaine w sierpniu

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły