More

  Tegoroczny „Meeting d’hiver” na torze Vincennes rozpoczynamy od kumulacji w czwórce!

  Listopadowe transmisje z francuskich wyścigów zaczynamy od otwarcia słynnego „Meeting d’hiver” (mityng zimowy) na torze Vincennes. Od drugiego listopada do drugiego marca kłusaki niemal codziennie będą gościły na stołecznym hipodromie, a rozegrane tu zostaną najważniejsze gonitwy sezonu.

  Wydarzeniem, na które czekamy z niecierpliwością, jest Prix d’Amerique, która tradycyjnie zostanie rozegrana w ostatnią niedzielę stycznia. Zanim to nastąpi, odbędzie się cały szereg wyścigów kwalifikacyjnych i przygotowawczych, podczas których będziemy mogli poznać kandydatów do udziału w Nagrodzie Ameryki i ocenić ich potencjał.

  Dzień rozgrywania Prix d’Amerique od kilku lat jest również rekordowy pod kątem obrotów na francuskie wyścigi w Traf Online. Przebija nawet dzień, w którym rozgrywana jest Nagroda Łuku Triumfalnego. Dlatego zachęcamy Państwa do czynnego śledzenia wydarzeń z toru Vincennes. Pierwszy wyścig kwalifikacyjny (Prix de Bretagne) do Prix d’Amerique rozegrany zostanie 19 listopada, ale już dzisiaj w Prix des Cevennes (17:55) na starcie staną konie, których właściciele mają apetyt na udział w „wielkim finale”.

  Do dokładniejszego omówienia tradycyjnie wybraliśmy gonitwę objętą zakładem czwórki. Dzisiaj jest to Prix de Soulac (13:50). Tu warto podkreślić, że mamy kumulację sięgającą blisko trzech tysięcy złotych.

  Jest to wyścig w sulkach na dystansie 2700m dla 7-10-letnich koni, które w karierze wygrały sumę nagród do 310 000 Euro.

  Na szczycie listy zarobków znajduje się ośmioletni Fantastic Flash (14), który przez francuskich ekspertów jest wskazywany jako maksymalnie kandydat do niższego płatnego miejsca. To bardzo solidny koń, który w naszej opinii może sprawić niespodziankę. Można powiedzieć, że jest to fenomen wśród kłusaków, bo zaliczył tylko jedną dyskwalifikację – na początku kariery, w 2019 roku. Powożący nim dzisiaj David Thomain doskonale go zna, a współpraca tej pary zaowocowała już kilkoma wygranymi.

  Faworytem zespołu Equidii jest Gold Daipret (6), który imponuje formą. To koń, który potrafił seryjnie wygrywać wyścigi i mimo że w ostatnim starcie przegrał ze startującą tu Girl de Bassiere (7), to jemu zapewne przypadnie rola faworyta. Co ciekawe, oba te konie przygotowuje jeden trener – Cyril Chenu, który przyznaje, że ostatnio był trochę rozczarowany postawą Gold Daipreta, ale Girl de Bassiere sprawiła, że nie mógł się smucić. Ocenia, że Gold Daipret lepiej czuje się, będąc schowanym i atakując do koni, natomiast ostatnio wyszedł na front i w końcówce zabrakło mu trochę ambicji. Tym razem w planach jest schowanie go w dystansie za innym koniem, a wtedy wszystko powinno zagrać, jak należy. W przypadku Girl de Bassiere trener zwraca uwagę, że ostatnio miała korzystniejszy przebieg gonitwy od kolegi stajennego. Uważa, że ma szansę na miejsce w trójce.

  Drugim wyborem Equidii jest Gibus (9), który ostatnio, na mniejszym torze, pokonał faworyzowaną wówczas Girl de Bassiere (7). Siedmiolatek znakomicie czuje się na Vincennes, gdzie od maja ubiegłego roku wygrał aż 5 gonitw. Trener Loic Peschet wierzy w swojego podopiecznego.

  Trzeci w prognozie Equidii Fifty Black (8) miał dwumiesięczną przerwę w startach, po której zaliczył dwa bezbarwne występy, ale już w trzecim wygrał na torze w Caen. Koń, odkąd przeniósł się do stajni Antoine Lherete’a (kwiecień 2023), spisuje się rewelacyjnie i na pewno nie można go lekceważyć. Trener uważa, że jego koń jest w formie, ale docenia też klasę rywali i ma nadzieję, że uda się zająć miejsce na podium.

  Podsumowując, mamy trójkę naprawdę mocnych koni: Gold Daipret (6), Gibus (9) i Fifty Black (8) oraz bardzo solidnego Fantastic Flasha (14) i lekko ustępującą trójce faworytów, ale umiejącą wykorzystać dobry przebieg gonitwy, Girl de Bassiere (7). To solidne podstawa do rozpisania czwórki.

  Prognoza Traf News: Gold Daipret (6) – Fifty Black (8) – Gibus (9) – Fantastic Flash (4)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły