More

  Podsumowanie gonitw 9. dnia wyścigowego na Służewcu

  Krótka relacja z sobotnich gonitw na warszawskim torze.

  Trzecia rzędowa Keyvala

  Duet Keyval – Manuela Wasiak ponownie zwycięski. W pierwszej sobotniej gonitwie kasztanowaty czterolatek bez problemów uporał się z rywalami i sięgnął po trzecie zwycięstwo w sezonie. Wydawało się, że drugie miejsce przypadnie Kibelli du Dorat, ale po piorunującym finiszu Kadabry Heuvelland, klacz musiała zadowolić się trzecim miejscem. Tym samym, pierwsze dwa miejsca padly łupem stajni Unihorse.

  Powożący: M. Wasiak
  Trener: M. Wasiak
  Właściciel: L., M. i R. Melinger, A. i T. Wasiak
  Hodowca: S.A.S.U. Hambletonian

  Blue Bird lepszy od Mollys Pride

  Zgodnie z oczekiwaniami, drugą gonitwę rozegrały miedzy sobą Mollys Pride i Blue Bird. Klacz prowadziła na prostej, ale dosiadający Blue Birda Sanzhar Abaev nie dał jej uciec. Podopieczna trenera Karathanasisa dzielnie utrzymywała swoje tempo, jednak końcówka należała do ogiera, który na ostatnich metrach wyszedł na prowadzenie i wygrał o pół długości. Z dobrej strony zaprezentował się finiszujący na trzecie miejsce Maynard.

  Jeździec: S. Abaev
  Trener: M. Borkowski
  Właściciel: Zamek Sobków Borkowska Górnikowska sp. j.
  Hodowca: M. Brasme, S. Desmontils i P. Jouanneteau

  Pojedynek klaczy w stawce trzyletnich debiutów

  Kapitalne emocje zaserwowały wyścigowce w trzeciej gonitwie dnia. W gronie debiutujących trzylatków najwyżej stały notowania Zuzzy i Aramisa Al Gunay’a i to ta para walczyła do połowy prostej o wygraną. Ogier zaczął słabnąć i kiedy wydawało się, że klacz wysunie się zdecydowanie na prowadzenie, od pola zaatakowała Blushing Meadows, która zrównała się z liderką i obie klacze stoczyły zaciętą walkę o zwycięstwo do samego celownika. Ostatecznie Zuzza obroniła się, zwyciężając o szyję przed rywalką.

  Jeździec: B. Kalysbek Uulu
  Trener: J. Kozłowski
  Właściciel: K. Kozłowska, Z. Król i F. Krupa
  Hodowca: Abergwaun Farms

  Eliminator lepszy od Tullamore’a

  Po półtorarocznej przerwie bardzo udany powrót na wyścigową bieżnię zanotował Eliminator, który po walce pokonał faworyzowanych Tullamore’a i Sindicato. To drugie zwycięstwo z rzędu duetu: Bolot Kalysbek Uulu – Janusz Kozłowski.

  Jeździec: B. Kalysbek Uulu
  Trener: J. Kozłowski
  Właściciel: PPH Falba
  Hodowca: Sumbe

  Piorunujące zwycięstwo Stay Brave

  Po solidnie rozprowadzonej gonitwie (dwie pełne ćwiartki poniżej 30 sek) przez ostrą Reginę Force, klacz ze sporą przewagą prowadziła na prostej. Kiedy wydawało się, że żaden koń z grupy pościgowej nie będzie w stanie jej zagrozić, niesamowitą przerzutkę pokazała Stay Brave. Dosiadana przez Dastana Sabatbekova klacz polskiej hodowli w mgnieniu oka dogoniła prowadzącą faworytkę i bez problemu się od niej oddaliła, odnosząc przekonujące zwycięstwo. Trzecie miejsce zajął Quattro Rocket.

  Jeździec: D. Sabatbekov
  Trener: C. Fraisl
  Właściciel: BMS Group S. Pegza
  Hodowca: M. Filipowska

  Winameer de Thouars wygrywa pod najwyższą wagą

  Wymieniany w gronie faworytów, Winameer de Thouars, poradził sobie w gonitwie szóstej z rywalami, pomimo najwyższej wagi w polu. Zgodnie z przewidywaniami, najgroźniejszą rywalką okazała się Shandharh Alfalah, która w celowniku straciła do zwycięzcy zaledwie pół długości. To już siódme zwycięstwo w sezonie starszego ucznia Erbola Zamudina Uulu, który umocnił się na trzecim miejscu w czempionacie. Dobre wrażenie sprawiły finiszujące na trzecie i czwarte miejsce Cuks i Emard.

  Jeździec: E. Zamudin Uulu
  Trener: M. Kacprzyk
  Właściciel: E Vita Stud
  Hodowca: Haras de Thouars

  Factoriel i długo nic

  Prawdziwa defilada zakończyła sobotnie wyścigi na Służewcu, a jej autorem najlepszy kłusak francuski na polskich torach: Factoriel. Po porażce w Wiosennym Sprincie, dziewięciolatek pokazał, że ostatni start to tylko wypadek przy pracy i w Nagrodzie Fair Play nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń, wygrywając z dużą przewagą. Na prostej finiszowej zagalopowały Hugo des Bois i liczona Furnika, na czym skorzystały konie ze stajni Chart: Jezero i Joy d’Abomey, zajmując drugie i trzecie miejsce.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły