More

  Prosto ze stajni (8-9. maja)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Małgorzata Łojek

  Amazing – Biegała na solidnym poziomie, jednak w niższych grupach. Wiosną w III gr. spotykają się dość dobre konie, dlatego może być jej ciężko. Wychodząc z tego założenia, zdecydowałam się zapisać ją do wyścigu uczniowskiego, aby miała lżejsze wejście w sezon.

  Warzazat – Trudno mi go ocenić. Na treningach spisuje się średnio, jest nieco pobudliwy. Nie oczekuję cudów, chociaż na pewno może być pożytecznym koniem.

  Edormana – Początkowo nie przejawiała szczególnych chęci i ambicji, ale wraz z postępami treningowymi poprawia się również pod tym względem. Warunkami fizycznymi nie imponuje, w przeciwieństwie do rodowodu. Być może będzie musiała się rozkręcić, jednak spodziewać się, że osiągnie dobry poziom prędzej czy później.

  Musab – On z kolei teraz na treningach nie przykłada się tak, jak można by po nim tego oczekiwać. Wierzę natomiast, że w wyścigu pokaże swoje prawdziwe oblicze.

  Interview – Widać, iż ma duży potencjał. Z drugiej strony wystartuje po kolejnej długiej przerwie, co bez wątpienia nie jest sprzyjającą okolicznością. Jeśli uda się go utrzymać w rytmie treningowo-startowym, stać go na sporo.

  Eldas – On z kolei jest pracowity i ambitny. Grząska bieżnia nie powinna mu przeszkadzać. Zebrała się mocna stawka, ale i on jest dobry.

  Ehssana – Nie bardzo ma wyjście, jeśli ma startować, to musi początkowo spotykać tak wymagających przeciwników. Nie ukrywam, że liczę na ulgę wagi, którą z pewnością będzie w stanie wykorzystać na grząskiej bieżni.

  Soracaba – Na niej również pojedzie uczennica, dzięki czemu poniesie wagę wysoką, a nie ekstremalnie wysoką. Stawka nie jest wymagająca, ale nie wiem jak sobie poradzi z takim obciążeniem.

  Wiaczesław Szymczuk

  Agent – Na treningach jest już spokojniejszy, przynajmniej wśród koni, które zna. Zobaczymy, jak będzie w konfrontacji z innymi arabami. W wyścigu poniesie znacznie niższą wagę od przeciwników, więc może sprawić niespodziankę, jeśli będzie miał chęć do rywalizacji.

  Cent – Krótki dystans powinien mu odpowiadać. Myślę, że jest w dobrej formie, więc może się gdzieś z przodu załapać.

  Lily Rose – Podobnie jak Agent, postara się wykorzystać korzystne warunki gonitwy. Niska waga może jej pomóc, chociaż stawka jest dość mocna. Zobaczymy, jak wypadnie.

  Adam Wyrzyk

  Little Lucky Charm – Powinna się poprawić w porównaniu z poprzednim sezonem. W siodle ma Bolota Kalysbeka, który prezentuje naprawdę dobrą jazdę i będzie jednym z wyróżniających się jeźdźców w stawce. Trafili jednak na kilku mocnych przeciwników, więc nie musi być tak łatwo.

  Taboo Tattoo – Na spokojnie podchodzimy do tego startu. Będzie to okazja do rozpoczęcia sezonu zarówno dla klaczy, jak i Magdy Kierzkowskiej. Towarzystwo wydaje się solidne.

  Blizbor – Zawsze biega na dobrym poziomie, chociaż nie jest łatwo go zmobilizować do maksymalnego wysiłku. Biegnie z szansami, ale rywale też są mocni.

  Muranas Nadeem – Dzięki dosiadowi Bolota będzie korzystał z 3 kg ulgi wagi. Dotąd ścigał się w konkurencji eksterierowej, dlatego na pewno czeka go trudniejsza zadanie, jednak jestem dobrej myśli, bo trenuje solidnie.

  Strielka – Ma niewiele doświadczenia, bo biegała tylko raz. Nie będzie jej łatwo w licznej stawce. Jest dość ostra i przygotowana, więc może sprawi niespodziankę?

  Trollstroem – Wiąże z nim pewne nadzieje, chociaż nie wygrał w wieku dwóch lat. Ma zgłoszenie do Derby, dlatego został zapisany na nieco dłuższym dystansie pod starszym uczniem, dzięki czemu poniesie w miarę rozsądną wagę.

  Devilinthedetail – To silna i wytrzymała klacz. Liczę na jej udany występ.

  Betfan – Będzie to dla niego próba na dystansie dłuższym niż do tej pory się ścigał. Dysponuje niezłym finiszem, więc mam nadzieję, że wykorzysta ten atut na prostej. Można to uznać za ciekawy eksperyment.

  Marysin – Poniesie wysoką wagę, 64,5 kg, więc bardzo grząska bieżnia może mu uniemożliwić dobry występ. W normalnych warunkach powinien się liczyć w rozgrywce.

  Krzysztof Ziemiański

  Shamila – Jest dobrze przygotowana do sezonu, krótki dystans wydaje się dla niej korzystny, dlatego spodziewam się udanego występu.

  Mistral – Jego amazonka dopiero rozpoczyna przygodę z udziałem w wyścigach. Jeśli sobie z nim poradzi, to nie są bez szans.

  Young Thomas – Niestety nie udało mu się po raz drugi wystartować w wieku dwóch lat. Ma niewiele doświadczenia, ale to utalentowany koń. Stać go na dobry występ.

  Fadwa Al Khalediah – Ma sporo szybkości, jednak w wieku trzech lat brakowało jej wytrzymałości. Zobaczymy, czy przez zimę się poprawiła pod tym względem.

  Mutar JR – On z kolei ma niewiele szybkości, jest natomiast wytrzymały. Przez zimę się rozwinął, więc może być widoczny.

  Angel March i Dancing Riko – To raczej konie na dłuższy dystans, mają jednak tylko po jednym starcie, dlatego zdecydowałem się zapisać je raz jeszcze na krócej. Są dobrze przygotowane i jeśli nie pogubią się po starcie, to stać je na udany występ.

  Indian Galeste – Trafił na dość mocne towarzystwo. Z miejsca w trójce będę zadowolony.

  Asrar Al Khalediah – Prezentuje się bardzo ładnie, rozpiera ją energia. Powinna się liczyć w tym wyścigu.

  Zanzily Passion – Gryphon będzie trudny do ogrania, jednak drugie miejsce jest w jego zasięgu. Uważam go za dobrego konia.

  Adventure – Trochę dojrzał, więc powinien biegać lepiej w tym roku. Nie zmienia to faktu, że trafił na kilku mocnych rywali.

  Alnnajm – Stawka jest wymagająca, ale i on jest bardzo dobry. Jeśli tor będzie suchy, to powalczy. Na miękkim galopuje zdecydowanie słabiej.

  Janusz Kozłowski

  Zeeba Al Khalediah – Pracuje solidnie, ma sporo szybkości. Zmierzy się jednak również ze starszymi rywalkami, więc tak łatwo wcale nie będzie.

  Leading Lion – Trafił na wymagające towarzystwo. Takie gonitwy rządzą się swoimi prawami, ale nie spodziewam się zbyt wiele.

  Duke Caracan – Ma rodowód raczej krótkodystansowy. Na początek chcę go sprawdzić na milę, bo jest w zapisie derbowym, więc trzeba mu stopniowo wydłużać dystans. Zobaczymy, jak sobie poradzi w tej całkiem niezłej stawce.

  Dżemma – Ma trochę szybkości. Z płatnego miejsca będę zadowolony.

  Giulia i Jabet Al Khalediah – Na podstawie treningów wystawiam im średnią notę. Brakuje im jeszcze wygalopowania. Druga z nich to lekka, dość pobudliwa klaczka.

  Italia Bere – Duża, może potrzebować nieco czasu, żeby się rozbiegać. Warunki biegu są jednak dla niej korzystne, dlatego zdecydowałem się ją zapisać.

  Kromvel – Na pewno zeszłotygodniowe przetarcie mu nie zaszkodzi, bo to bardzo silny ogier. Trafił na wymagającą stawkę.

  Premier Roi – Jego start stoi pod znakiem zapytania.

  Maitresse En Titre – To przyszłościowa klacz. Niedawno przyszła do treningu, dlatego może mieć jeszcze pewne zaległości. Pora jednak, by zaczęła zdobywać doświadczenie.

  Cornelia Fraisl

  Summer ‘OA’ – Poprzedni sezon miała niezbyt udany, ale przez zimę się nieco wyciszyła, uspokoiła. Być może to pozytywnie wpłynie na jej wyniki.

  Mokha d’Arusula – Wzmocniła się pod względem fizycznym. Stawka wydaje się dla niej trochę zbyt mocna.

  Farielle – Będzie wycofana.

  Kimani – W ub. roku nie biegał zbyt dobrze w Warszawie. To raczej późniejszy koń i planuję go spokojnie przygotowywać pod kątem Derby. Powinien być widoczny.

  Iskra – Może nie jest wielka pod względem możliwości, ale to bardzo ambitna klacz, która biegała na solidnym poziomie. Przez zimę na pewno nie straciła serca, więc w tym roku też będzie osiągała rzetelne rezultaty.

  Djenah – To fajna, dzielna, ale też trochę późniejsza klaczka. Myślę, że czeka ją trudne zadanie w konfrontacji z końmi starszymi.

  Galito de Bozouls – Podoba mi się na treningach. Biegał na niezłym poziomie. Jest waleczny i pełen energii, dlatego powinien być widoczny.

  Kenjiy – Towarzystwo jest bardzo wymagające, dlatego nie spodziewam się zbyt wiele.

  Guarf de Bozouls – Jest silny i potrafi zafiniszować. Dżokej Viktor Popov go doskonale zna, więc nie wykluczam, że sprawi jakąś niespodziankę.

  Salih Plavac

  Icare de Sartuque – Ma niewiele doświadczenia, co może mieć spore znaczenie w tym momencie.

  Feu de Bois – Podobna sytuacja. Liczę, że pobiegnie solidnie, ale cudów się nie spodziewam.

  Dekarta – Nie będzie jej łatwo, bo trafiła na stawkę, w większości zagranicznej hodowli, solidnych trzylatków. Na plus powinien działać dystans.

  Bat Eater – Poniesie o kilka kg mniej od faworytów biegu, dlatego myślę, że w jego zasięgu jest miejsce w czołowej trójce.

  Nayefa – Szukam dla niej odpowiedniego dystansu. Zobaczymy, jak pobiegnie na 2 km. Chcę, żeby spokojnie weszła w sezon.

  Design – Raczej nie powinien biegać gorzej niż do tej pory. To doświadczony i dobry koń, aczkolwiek stawka jest na tyle ciekawa, że nie uznawałbym go za mocnego faworyta, chociaż w niego wierzę.

  Michał Borkowski

  Aliat Al Khalediah – Jej domeną są raczej dystanse krótkie i średnie. Powinna prezentować się na nich podobnie, jak w ub. roku. Liczę, że będzie widoczna.

  Awrad Al Khalediah – Ona bardzo dobrze czuje się również w gonitwach na dłuższych dystansach. Jest bardzo solidna, wygrała w ub. roku trzy razy. Mam nadzieję, że powalczy o dobry wynik, chociaż stawka jest mocna.

  Hadjar – Ona trafiła na niezwykle wymagające towarzystwo, ale jest niezła. Cieszę się, że sprawdzi się zarówno w gronie solidnych starszych przeciwników, jak i mocnych rówieśników, bo to mi da odpowiedź na pytanie, jaki poziom w tym roku prezentuje.

  Bartosz Głowacki

  Reem Al Khalediah – Niezła klacz, która ścigała się na solidnym poziomie. W tym roku nie powinno być gorzej.

  Dary Al Khalediah – Przez zimę zmienił się na plus. Rozwinął się i stał bardziej wyścigowy. Nie zmienia to faktu, że jest to koń duży i późno dojrzewający, więc ze startu na start będzie się rozkręcał. Zobaczymy, jak poradzi sobie w sezonowym debiucie.

  Magdalena Kieniksman

  Brandy Hornline – W drugiej części ubiegłego sezonu nie chciało mu się już ścigać. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach, wiosną będzie prezentował się zdecydowanie lepiej. To dobry koń.

  Fakir Atout – Nie jest to łatwy koń, przypomina mi trochę Diego du Bellay, który wygrał dla nas sześć wyścigów w jednym sezonie, ale też niejednokrotnie był dyskwalifikowany. Nie testowaliśmy go jeszcze na torze, dlatego jest trochę niewiadomą.

  Galla de Belfond – Podoba mi się, dobrze pracuje na treningach. Zobaczymy jak będzie w wyścigu, bo we Francji odcinało ją na końcowych 400 metrach.

  Gamin de Bertrange – Na swoim poziomie. Jeżeli nie będzie rozrabiał na starcie, to powinien powalczyć.

  Taras Salivonchyk (w zastępstwie Anny Frontczak-Salivonchyk)

  Fend d’Ukraine – Nieźle radził sobie w Berlinie (z wyjątkiem nieudanego ostatniego startu). Jest w formie. Zamiast Anny Tomczak pojedzie na nim Henadz Miksha.

  Factoriel – W dobrej formie, ale pierwszy start w roku to zawsze niewiadoma.

  Diego de Busset – Również w dobrej formie, spróbujemy powalczyć. Trudno powiedzieć, który z naszej trójki w tym wyścigu jest najlepszy.

  Gobs – Dobrze przezimował. Nie ma z nim żadnych problemów.

  Hronika – Jest najmłodsza w tej stawce. Pierwszy raz pobiegnie po trawie i na tak długim dystansie, co może być dla niej problemem. Musi nabrać doświadczenia, ale to fajna klacz.

  Grinder – Na treningach spisuje się najlepiej z naszej trójki w tym wyścigu. To jednak bardzo trudny koń. Istnieje duże ryzyko galopu i dyskwalifikacji.

  Fulham – Zmieniliśmy mu trening. Może potrzebować trochę czasu.

  Emesto Quantum – Wydaje się być w bardzo dobrej formie. Dawno nie biegał, ale nie musi to być problemem.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły