More

  Wedding Ring najlepsza w Westminster Wiosennej.

  Pierwszy klasyk sezonu za nami. Faworyzowana Lagertha Rhyme w trudnych warunkach potwierdziła klasę, ale musiała ustąpić pola świetnie dysponowanej Wedding Ring. 

  Wyścig solidnym tempem rozprowadziła Zireael, której w pół siodła galopowała Kurierka. Wedding Ring zakręt przeszła dość szeroko, a Lagertha Rhyme trzymała się na końcu stawki. Po wyjściu na prostą na front wyszła Kurierka, ale po chwili jasne było, że kwestią czasu jest, jak prowadzona przez Szczepana Mazura po zewnętrznej Wedding Ring ją minie. W tym czasie Konrad Mazur na Lagercie Rhyme stopniowo zwiększał tempo i poprawiał pozycję. Kurierka osłabła, a wysyłana Wedding Ring uzyskała przewagę. Przez chwilę wydawało się, że Lagerthe Rhyme dogoni rywalkę, ale na ostatnich 200m to podopieczna trenera Adama Wyrzyka galopowała lżej i z przewagą 3 długości sięgnęła po dość łatwą wygraną. 

  Dekoracja po Nagrodzie Westminster Wiosennej/Fot.Tor Służewiec

  Trzecie miejsce zajęła oszczędzona w dystansie Kabula, a Lady Gabi okazała się minimalnie lepsza od Kurierki w walce o 4 miejsce. 

  Po dwunastu miesiącach od wygranej Inter Royal Lady trener Adam Wyrzyk ponownie stanął do dekoracji z córką Holy Roman Emperora. 

  Właścicielami Wedding Ring są Kishore Mirpuri i Wojciech Żmiejko. 

  Mało doświadczone, a bardzo obiecujące klacze.

  W trzeciej gonitwie dnia w imponującym stylu wygrała Storrada, która tym samym poprawiła swój bilans na dwie wygrane w dwóch startach. Przygotowywana przez Janusza Kozłowskiego trzylatka łatwo pokonała doświadczoną Best Life, co prawdopodobnie sprawi, że zostanie w zapisie derbowym po pierwszym skreśleniu (2 czerwca). 

  Storrada/Fot.Tor Służewiec

  Dobre wrażenie sprawiła też Kurierka, która co prawda nie nawiązała walki w Nagrodzie Wiosennej, ale zaznaczyła swoją obecność. Wraz z nabieraniem doświadczenia ma szansę dołączyć do czołówki rocznika wśród klaczy. 

  Tylko jedna trafiona septyma.

  Aż 14 444 zł zapłacono za jedyną trafioną septymę. Na wysokość wygranej wpływ zapewne miała gonitwa druga, w której pierwsze zwycięstwo w karierze zapisały Klaudia Szymaniak i Wafa Al Khalediah (liczone w dalszej kolejności) oraz zwycięstwo rozpoczynającego sezon niedocenianego Tham Lunga nad mocno faworyzowanym Kuri. Wygrana kombinacja została obstawiona na Torze Służewiec.    

  Klaudia Szymaniak/Fot.Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły