More

  Za nami trzeci dzień wyścigowy na Partynicach

  26. maja, w Dzień Matki, rozegrano bardzo ciekawy meeting na wrocławskim hipodromie. Bohaterem dzisiejszej rywalizacji można śmiało określić Pavla Slozila, który wygrał dzisiaj cztery wyścigi – dwa płotowe oraz dwa przeszkodowe. 

  Utalentowany jeździec rozpoczął dzień od sukcesu nad debiutującym w gonitwie skakanej Carlito ze stajni Roberta Świątka. Godzinę później triumfował na Spasskim dla trenera Michała Borkowskiego. Ogromnym wyczuciem wykazał się w biegach stiplowych. Na finiszu dosiadany przez niego Her Him i faworyzowana Slivka oderwały się od konkurentów. Wydawało się, że klacz galopuje zdecydowanie lżej i uzyskała nad rywalem przewagę po ostatnim skoku, jednak Slozil poderwał wałacha do walki, a ten tuż przed celownikiem pokonał rywalkę.

  Koncówka gonitwy dla czterolatków. Wygrywa Milsuedos. Fot. Paweł Torończak

  W wyścigu o Nagrodę Tiumena, niemal do końca liczyło się kilka koni. Slozil zaatakował na najmocniej liczonym One Way Ticket w idealnym momencie i wypadł na prostą jako pierwszy. W ślad za nim galopowała Apas Rocka, ale blisko była cała grupa koni. One Way Ticket skutecznie bronił swojej niewielkiej przewagi, podobnie jak Apas Rocka. Najbardziej zaciętą walkę o trzecie miejsce stoczyły polskiej hodowli Nick i Turion, mijając celownik w tej kolejności. One Way Ticket dał tym samym drugie środowe zwycięstwo Michałowi Borkowskiemu, który z łącznym dorobkiem dziewięciu pierwszych miejsc traci już tylko oczko do Adama Wyrzyka w rankingu trenerskim.

  W innej gonitwie płotowej fenomenalne wrażenie sprawiła Deklaracja, przygotowywana przez Wojciecha Chabowskiego i dosiadana przez Rostislava Bensa. Klacz rozrzuciła solidna stawkę, co w połączeniu z kapitalnym pochodzeniem (Ruten – Decora / Belenus) wróży jej świetna karierę w konkurencjach skakanych. W wyścigu z cyklu gonitw przeszkodowych dla czterolatków najlepszy okazał się Milsueldos pod Markiem Stromskym.

  Pierwsze zwycięstwo Antona Turgaeva w sezonie 2021. Fot. Paweł Torończak

  Biegi płaskie przyniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie czołowemu służewieckiemu dżokejowi, Antonowi Turgaevowi, który w miniony weekend wrócił do rywalizacji po kontuzji. Dzisiaj wygrał na francuskim Via Fora ze stajni Roberta Świątka (dwie wygrane w środę). W innym biegu Czech Jiri Palik triumfował pewnie na trenowanym przez Łukasza Sucha Shurim, a Martin Srnec sprawił największą sensację dnia wygrywając bumper na debiutującym Dekameronie, przygotowywanym przez E. Zahorovą.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.