More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 10.)

  Analiza niedzielnych gonitw.

  I: 4-letnie i starsze folbluty, hcp. III gr., 2000 m

  Wycofany został Akcent Caro. Najwyżej sklasyfikowany jest Parys (60,5), któremu przypadnie rola umiarkowanego faworyta. Sześciolatek nieźle zaprezentował się w silniejsze stawce. W gonitwie uczniowskiej spotkały się Taboo Tattoo (56,5), Leading Lion (57), Bertrimont (58,5) oraz Little Lucky Charm (60,5). Wydaje się, że spośród tej czwórki największe szanse mają klacze ze stajni Adama Wyrzyka – najlepsza wówczas Taboo Tattoo i dosiadana tym razem przez Szczepana Mazura Little Lucky Charm. Spore postępy przez zimę zrobił Midnight Hero (58). W jego zasięgu są raczej niższe płatne miejsca.

  II: 4-letnie i starsze araby, wył. III gr., 1800 m

  Ponownie spotykają się Mokha d’Arusula, Shamila i Summer ‘OA’, które powinny rozgrywać ten wyścig. Ostatnio zdecydowanie, choć niespodziewanie, najlepsza okazała się Mokha. Mimo wszystko wydaje się, że sprawa rywalizacji między nimi jest otwarta. Nawiązać walkę z tą trójką spróbuje Esrar Al Khalediah, a być może również francuska debiutantka Qimat Al Majd, z dobrze dysponowanej stajni Macieja Kacprzyka. Mniejsze szanse mają M.H. Wafia (pojedzie Natalia Stasiowska pod 55 kg) oraz dosiadana przez debiutującego ucznia Fantastyczna.

  III – gonitwa uczniowska (3): 3-letnie folbluty, wył. II gr., 1600 m

  W wyścigu wezmą udział konie nie mające do tej pory szczególnych osiągnięć. Na tym tle pozytywnie trzeba ocenić Lucky Mata oraz Hamama, które zajęły raz trzecie miejsce. Pierwszy z nich dokonał tego w wieku dwóch lat, natomiast w tym roku słabiej wypadł w dość mocnym towarzystwie. Hamam poprawił się przez zimę, chociaż lepszy wyścig zaliczył pod bardzo niską wagą.

  Niezłym finiszem popisały się ostatnio Hermida oraz Angel March – być może sprawią niespodziankę. Zawodzi z kolei Lily Rose, czy w końcu się przełamie? Z dwójki koni zapisanych przez Kazimierza Rogowskiego Aidan wydaje się lepszy od posiadającej dystansowy rodowód Błękitnej Laguny.

  IV: 3-letnie folbluty, hcp. III gr., 1400 m

  Udanie sezon rozpoczął mało doświadczony Tullamore (58,5), do którego 3,5 dł. stracił Frankie Zapata (57), jednak różnica w wagach zmieniła się na korzyść drugiego z ogierów. Wysokie wagi poniosą Indian Galeste (60) oraz Cent (61) – oba w tym roku wypadły przeciętnie, ale można się po nich spodziewać poprawy. Na średnim poziomie biega Artysta (57,5), którego w tym towarzystwie nie należy lekceważyć. Mimo niższy wag słabsze wydają się szykowana do gonitw płotowych Nickle (53) oraz rozpoczynająca sezon Jam-Orlica (49,5)

  V – Memoriał Jerzego Jednaszewskiego: 3-latki, I gr., 2200 m

  Wycofane zostały Exostar i Jamella. Dystansowy przederbowy sprawdzian zgromadził na starcie interesującą stawkę. Na dystansie 2000 m podobnie spisały się Zanzily Passion oraz Bat Eater. Oba powinny się poprawić i liczyć w rozgrywce. Groźnymi przeciwnikami będą korzystające z ulgi wagi za start grupę wyżej, podobnie jak Bat Eater, Adahlen oraz Kiss or Kill. Trenowany przez Adama Wyrzyka powinien zyskać na wydłużeniu dystansu, natomiast Kiss or Kill z dobrej strony pokazał się w mocno obsadzonym wyścigu. Stawkę uzupełnia trochę zagadkowy Krokan. Ogier ma duże możliwości, natomiast rodowód nie wskazuje jednoznacznie, jakie są jego predyspozycje dystansowe – ojciec był czołowym służewieckim sprinterem, natomiast matka zdobyła Nagrodę SK Krasne na 2400 m. Będzie to dla niego sprawdzian przed ewentualnym występem w Derby,

  VI: 4-letnie i starsze, III gr., 1600 m

  Grupę niżej wystartują klacze reprezentujące stajni Polska AKF: Aliat Al KHalediah i Asrar Al Khalediah. Obie powinny zaliczać się do faworytek biegu, chociaż w tegorocznym występie zdecydowanie lepiej wypadła pierwsza z nich. Z dobrej strony pokazał się doświadczony Mohacz, który na sprzyjającym mu dystansie będzie wymagającym rywalem. Być może niespodziankę sprawią wałachy zapisane przez Cornelię Fraisl: Honney de Bozouls oraz Horas de Bozouls. Oba debiutują, ale wszystkie araby trenowane w Skarżycach prezentują bardzo wysoką formę i nie wypada ich lekceważyć. Z dwójki Al-Zar i Al-Wir lepszy wydaje się ten pierwszy, ale i tak nie będzie mu łatwo o płatne miejsce.

  VII: 4-letnie i starsze klacze, III gr., 1800 m

  Przed szansą na udany rewanż wobec Mazovii Queen stanie Theskyisnolimit. Klacze stoczyły bój o zwycięstwo dwa tygodnie temu, a lepsza na celowniku o 0,75 dł. Mazovia Queen poniesie tym razem o 2 kg więcej. Do walki mogą włączyć się niezła stayerka I Belive in Angels oraz niezwykle rzetelna Showmeyourheaven, której największym minusem jest fakt, że dopiero rozpoczyna sezon. Nieobliczalna Deneris może powalczyć o płatne miejsce, natomiast trudniejsze zadanie czeka średnią Amazing oraz dobrego pochodzenia debiutantkę, Romashkę. 

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły