More

  Prosto ze stajni (5-6. czerwca)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Małgorzata Łojek

  Szarotka – Przez zimę poprawiła się pod względem fizycznym i, jak pokazał pierwszy tegoroczny wyścig, pozytywnie to na nią wpłynęło. Pewną zagadką jest to, jak poradzi sobie na dłuższym dystansie, bo to pierwsza taka próba.

  Warzazat – Jego start stoi pod znakiem zapytania.

  Kasmina Royal – Nie wypadła źle w debiucie, ale wydaje się, że trafiła na dość mocne towarzystwo, co w połączeniu z jej niewielkiem doświadczeniem stawia ją w trudnej sytuacji.

  Edmar – Mocno mnie rozczarował ostatnio. Zupełnie opadł z sił, ale trzeba brać pod uwagę, że był to jego pierwszy tegoroczny start i trafił na bardzo mocny wyścig. Ten występ da mi odpowiedź na pytanie, jakie nadzieje możemy z nim wiązać.

  Soracaba – To solidna klacz. W ub. roku czegoś jej brakowało, żeby odnieść zwycięstwo. Mam nadzieję, że w tym roku jej się uda. Na pewno lepiej czuje się na lekkiej bieżni.

  Ehssana – Ona z kolei preferuje miękki tor. Myślę, że tym razem powinna być widoczna, bo ma w siodle znacznie bardziej doświadczonego jeźdźca.

  Interview – To utalentowany koń. Najważniejsze, żeby był zdrowy, wtedy o jego wyniki nie trzeba się martwić.

  Adam Wyrzyk

  Munes – W debiucie był jeszcze „zielony”, ale pokazał się z dobrej strony. Spodziewam się, że pobiegnie lepiej i włączy się do rozgrywki.

  Gancegal – Trafił na wymagające towarzystwo, jednak jeśli ma swój dzień i wyścig mu się ułoży, to może powalczyć nawet z takimi asami.

  Snow Storm – Ma za sobą udany występ. To rzetelny, choć trochę chimeryczny koń. Poniesie nieco wyższą wagę, co jednak nie powinno jakoś znacząco na niego wpłynąć.

  Comin’Through – Spodziewam się, że zaprezentuje się lepiej niż w pierwszym występie na Służewcu. Na prostej galopował już bardzo ładnie. Liczę na jego dobry występ.

  Whiskey Jar – Po kontuzji jakiej doznał w gonitwie o Nagrodę Syreny nie jest mu łatwo się odnaleźć. Kto wie, może do trzech razy sztuka?

  Night Thunder i Mary Elizabeth – Dłuższy dystans jest dla nich korzystniejszy. Z formą również powinny iść do przodu, dlatego spodziewam się po nich poprawy. Spróbujemy powalczyć.

  Wiraż z Gór – Nie wiedział, jak się zachować w debiucie, ponieważ młode konie nie mają okazji do „zapoznania się” z kanatem. Na zakręcie się wystraszył i stracił szanse na lepszy występ. Powinno być zdecydowanie lepiej.

  Sileroy – Trafił na bardzo wymagających przeciwników. Będzie mu trudno o wyższe płatne miejsce.

  Krzysztof Ziemiański

  Dream it Possible – To późno dojrzewający koń. Myślę, że jeszcze potrzebuje czasu, żeby się rozwinąć i rozbiegać.

  Cecylia – W gronie moich młodych arabów jest jedną z lepszych. Trudno to jednak odnieść do rywali z innych stajni. Na pewno konie, które już startowały, mają pewną przewagę.

  Fabulous Las Vegas – Czuje się dobrze. Pobiegnie z dużymi szansami.

  Grants Black – Dystans jest dla niego korzystny. Powinien być widoczny w tym biegu.

  Xawery – Wydaje mi się, że stać go na więcej niż w pierwszym tegorocznym występie.

  Bright Amber – Rok pauzował w wyniku pęknięcia kości. Jest w niezłej dyspozycji, ale to dość ciężki koń, dlatego może potrzebować tego startu, żeby się wciągnąć w sezon.

  Petit – Trudno mu będzie nawiązać walkę z derbistami, ale stawka jest nieliczna, więc zobaczymy. Miejsce w trójce jest w jego zasięgu.

  Felini – Zapowiada się na solidnego araba w konkurencji eksterierowej.

  Mutar JR – Po zwycięstwie jest sklasyfikowany w I gr. Pokazał się z dobrej strony, ale tym razem poprzeczka jest zawieszona znacznie wyżej. Zobaczymy, jak sobie poradzi.

  Salih Plavac

  Dekarta – Będzie wycofana.

  Lar Pur Lar – Stawka wydaje się być w jej zasięgu, dlatego liczę na udany występ.

  Feu de Bois – Myślę, że dystans 1600 m nie będzie dla niego problemem. Pokazał się z dobrej strony i powinien być widoczny również tym razem.

  Blue Connoisseur – Dopiero rozpoczyna sezon, ale to weteran bieżni, więc na pewno będzie wiedział co robić. Jest dobrze przygotowany.

  Best Life i Cape’cry – Obie są niezłe. Pierwsza ma więcej doświadczenia, natomiast poziom drugiej nie jest jeszcze do końca znany. Powinna się poprawiać.

  Tribunal – Ożywił się. Ma już za sobą „przetarcie”, więc będzie się poprawiał.

  Wojciech Olkowski

  Khamsin RMP – Wystartuje po raz pierwszy w karierze i z tego powodu nie będzie mu łatwo. Zobaczymy, jak sobie poradzi.

  Grossier – Świetnie wypadł startując po dwuletniej przerwie, więc spodziewam się, że może być już tylko lepiej.

  Caresser – Nie wyszedł mu pierwszy tegoroczny występ, ale on na pewno będzie się stopniowo rozkręcał. Już teraz powinno być zdecydowanie lepiej.

  Heliades Armor – Liczyłem, że powalczy poprzednio, jednak trafił na bardzo mocny wyścig, co w połączeniu z brakiem doświadczenia mu utrudniło zadanie. Liczę go.

  Heredia – Stawka jest w jej zasięgu, powinna być w rozgrywce.

  Muminek – Kompletnie nie „dogadał” się z francuskim dżokejem. To był wypadek przy pracy, stać go na zdecydowanie więcej.

  Piotr Piątkowski

  Lord Invictus – Fajnie się prezentuje, poprawił się po pierwszym starcie, więc powinien być widoczny.

  Smashing – Potrzebował trochę czasu, żeby dojść do formy po zimie. Trafił na mocne towarzystwo, ale on też jest dobry. W tym roku zawieszamy mu poprzeczkę trochę wyżej niż w ubiegłym.

  Frantic – Spróbujemy tym razem na innym dystansie. Trochę się wyostrzyła, więc być może będzie jej to odpowiadało. Przeciwnicy są mocni, ale to dzielna starsza klacz.

  Dobra Dynastia – Na swoim, bardzo solidnym poziomie. Ostatnio miała pecha w wyścigu, ale na szczęście nic jej się nie stało.

  Baby Cools – Sprawiła pozytywne wrażenie w pierwszym tegorocznym występie. Wygląda na to, że się poprawiła w porównaniu z ub. sezonem. Tym razem ma jednak mocniejszą konkurencję i zobaczymy, jak sobie poradzi.

  Cornelia Fraisl

  Parhess i Bieshan – Późno rozpoczynają karierę i mogą potrzebować trochę czasu, żeby osiągnąć optymalną formę, ale mam nadzieję, że będą widoczne.

  Hudoa de Bozouls – Na swoim poziomie. Cudów od niej nie oczekuję, jednak płatne miejsce jest w jej zasięgu.

  Djenah – Na treningach radzi sobie dobrze. Ostatnio nie poradziła sobie w dość mocnym wyścigu, ale chyba stać ją na więcej.

  Hosco de Bozouls – Fajnie się rozwija. Chociaż stawka jest silniejsza niż ostatnio, liczę, że będzie widoczny.

  Andrzej Walicki

  Delos – Sprawia wrażenie bardziej energicznego niż przed poprzednim startem. Pobiegnie z szansami na dobry występ.

  Don Zou – Trudno mi go ocenić. Do prostej galopuje w ręku, ale później nie chce walczyć.

  Nemezis – Oczywiście muszę ją liczyć. Bardzo ładnie zaprezentowała się w tegorocznym starcie, wyraźnie lepiej niż w zeszłorocznych biegach.

  Janusz Kozłowski

  Giulia – Udanie rozpoczęła karierę i liczę, że pobiegnie na podobnym poziomie.

  Pustynna Gwiazda – Także pokazała się z bardzo dobrej strony. Jeszcze się poprawiła, więc nie powinno być gorzej.

  Skilled Player – W debiucie trafił na bardzo wymagającą stawkę. Będzie mu ciężko.

  Maciej Jodłowski

  Even Better – Trafił na mocniejsze towarzystwo niż ostatnio, ale mam nadzieję, że będzie gdzieś z przodu.

  Eworio Gal – Płatne miejsce jest w jego zasięgu. Pierwszy występ miał nieudany, jednak rozpatruję to jako wypadek przy pracy.

  Crazy Bull – Pokazał się z bardzo dobrej strony. Wierzę, że tym razem nie będzie gorzej, chociaż zadanie jest trudniejsze, bo część rywali nie będzie już niosła nadwagi.

  Andrzej Laskowski

  El Nasir – Z przyczyn formalnych nie zadebiutował 2 tygodnie temu. Teraz musi ścigać się z końmi, które mają już za sobą torowy debiut. To obiecujący, choć jeszcze trochę dziecięcy koń.

  Hefira Grand – Wybrałem dla niej ten wyścig, żeby znów nie musiała się ścigać z silnymi zagranicznymi rówieśnikami. Jest w dobrej dyspozycji, jednak trzeba pamiętać, że najważniejsze wyścigi jeszcze przed nią.

  El Nasira – W pierwszym tegorocznym starcie nie do końca złożył się jej wyścig. Rozgrywka nie była dla niej, a w siodle miała ucznia. Tym razem poniesie korzystną wagę i może pokazać się z lepszej strony.

  Sergey Vasyutov

  Gregorius – Trochę pogubił się w debiucie. Ma więcej doświadczenia, więc powinien lepiej pobiec.

  Paquita i Pattarina – Debiutują, co obniża ich szanse w rywalizacji z końmi mającymi już za sobą start.

  Marek Brezina

  Szikowny – Stopniowo wydłużam mu dystans. Płatne miejsce jest w jego zasięgu.

  Juraszek – Nie udało mu się wygrać poprzednio, więc może tym razem?

  Michał Borkowski

  Hipop de Loire – Będzie wycofany.

  Hadjar – Podobała mi się w tegorocznym debiucie. Stawka jest liczna i niezła, ale powinna być widoczna.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły