More

  Prosto ze stajni (12-13. czerwca)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Krzysztof Ziemiański

  Osa – Chciałem, żeby pobiegła w gronie klaczy, ale wszystkie jej rywalki mają zagraniczne rodowody i chyba czeka ją trudne zadanie.

  Adventure – Na swoim poziomie, stać go na udany występ.

  Almared – Jest ładny i wyrośnięty. Na ten moment prezentuje się na treningach najlepiej z moich młodych ogierków. Trudno natomiast ocenić przeciwników.

  Mistral – Po ostatnim zwycięstwie uderzył się w maszynie i miał krótką przerwę w pracy treningowej. Czeka go trudniejsze zadanie, gdyż też stawka wydaje się nieco silniejsza.

  Angel March – Jest jeszcze niedojrzały, jednak myślę, że pod dżokejem powinien być chętniejszy do współpracy, bo uczennicę ostatnio zlekceważył.

  Ginger Rose – Nie udał jej się ostatni start, ale nie jest taka ostatnia.

  Abelard F – Jest zgłoszony do Derby. Ten bieg jest dla niego niezbędny, aby był odpowiednio przygotowany. W innym przypadku przerwa startowa przed tym najważniejszym biegiem byłaby zbyt długa.

  Young Thomas – Nadal czuje się bardzo dobrze. Zobaczymy, jak spisze się w próbie dystansowej.

  Quibou – Do niego również nie mam zastrzeżeń, ale pewną niewiadomą jest to, czy poradzi sobie z przebiegnięciem ponad 2 km. To kluczowy sprawdzian.

  Machir JR – Zapowiada się całkiem nieźle, ale może potrzebować trochę czasu, żeby się rozbiegać.

  Fadwa Al Khalediah – Niestety, nie chce walczyć na prostej. W dystansie idzie dobrze, później odpuszcza. Krótszy dystans wydaje się dla niej korzystniejszy, więc może powalczy o jakieś niezłe miejsce.

  Hermes – On również woli sprinterskie rozgrywki. Czuje się dobrze.

  Kuri – Czekam aż wreszcie wygra. Biega na dobrym poziomie, ale pechowo. Być może uda się tym razem? Jest delikatny, dlatego nie startuje zbyt często.

  Adam Wyrzyk

  Lady Gabi – W dotychczasowych wyścigach zawsze poprawiała w końcówce, co daje nadzieję, że będzie „trzymała” dystans. Ojciec matki sugeruje taką możliwość. Jak będzie w praktyce – przekonamy się w sobotę.

  Diamond Kitty – Zdecydowanie poprawiła się na dłuższym dystansie i chociażby z tego powodu zasłużyła na szansę w mocniejszym towarzystwie. Podobała mi się ostatnio.

  The Kid Bobby B – Nie przepada za grząską bieżnią. Jeśli będzie sucho, to powinien pokazać się z lepszej strony.

  Devilinthedetail – To solidna, dystansowa klacz. Stać ją na dobry wynik.

  Pilecki – Wygrał ostatnio w bardzo dobrym stylu. Wreszcie pokazał chęci do ścigania się. Nie wykluczam, że znów powalczy o miejsce w czołówce.

  Betfan – Pierwszy test na dłuższym dystansie uważam za umiarkowanie udany. Trafił na mocne konie i nie stracił do nich zbyt wiele.

  Tres Amour – Sprawiła pozytywne wrażenie, wyraźnie się poprawiła przez zimę. Z tego powodu zdecydowałem ją sprawdzić w silnym towarzystwie. Myślę, że pobiegnie z szansami na niezłe płatne miejsce.

  Guitar Man – Sądząc na podstawie stylu biegania, dłuższy dystans powinien mu bardziej odpowiadać. Zobaczymy, czy to założenie się potwierdzi.

  Enterprize – Konie z naszej stajni zazwyczaj poprawiają się w drugim starcie. Trzeba jednak zauważyć, że tym razem wystąpi w gonitwie PASB, a nie eksterierowej.

  Cornelia Fraisl

  Idya des Aubepines – Zapowiada się interesująco, ale też wygląda na to, że trafiła na mocną stawkę. Powinna być widoczna, zobaczymy, na ile.

  Galito de Bozouls – To dzielny koń. Dobrze rozumie się z Dastanem. Mają szansę powalczyć o zwycięstwo.

  Hardoka de Bozouls i Iago – Klacz biega na swoim poziomie, ogier zawodzi. W tym towarzystwie czeka je trudne zadanie.

  Kimani – Myślę, że powinien skorzystać na skróceniu dystansu. Bardziej też powinien mu odpowiadać lżejszy tor.

  Frehel de Bozouls – Silny i ambitny ogier. Daje z siebie 100% albo i więcej. Prawdopodobnie znów będzie dla innych wymagającym przeciwnikiem.

  Małgorzata Łojek

  Valkirie – Powinna się poprawić w porównaniu z pierwszym tegorocznym startem, ale czy to wystarczy, by nawiązała walkę z mocnymi ogierami? Nie mam pewności.

  Amazing – Tym razem stawka wydaje się na miarę jej możliwości, natomiast mam pewne obawy, czy dystans nie okaże się dla niej zbyt długi.

  Escalos – Jest trochę „ostrawy”, jednak posiada całkiem niezłe możliwości i myślę, że ma spore szanse na dobry wynik w tej stawce.

  Echarella – Nie wyszedł jej pierwszy tegoroczny wyścig pod amazonką, ale liczę na lepszą postawę tego duetu w drugim podejściu.

  Kasmina Royal – To ciekawa, ładnie zbudowana, ale niedoświadczona klacz. Zakładam, że będzie dobrze radziła sobie w dystansie.

  Eldas – To dzielny koń. Tym razem pobiegnie na bardziej odpowiadającym mu dystansie, będzie miał za to bardzo wysoką wagę.

  Maciej Janikowski

  Atlas – Dobrze się czuje po ostatnim wyścigu. Zakładam, że jest to dobry koń wśród polskiej konkurencji, ale tym razem trafił na zupełnie inną stawkę. Z „francuzami” może być mu ciężko powalczyć. Wolałby dystans przynajmniej o 200m dłuższy.

  Philbert – Lepszy na elastycznej bieżni. Wolałbym, żeby dystans był dłuższy o 200m, ale stawka jest na jego poziomie i liczę, że powalczy. Na minus trzeba zapisać nadwagę za start grupę niżej.

  Midnight Hero – Jest dużo lepszy niż w ubiegłym roku. To duży koń, który w końcu nabrał siły. Fajnie galopuje, powinien sobie dobrze radzić w grupach. Pozytywnie oceniam jego ostatni wyścig. Trochę brakuje mu szybkości.

  Cis – Trudno ocenić jego szanse w stawce bieganych koni. Jest niewysoki, masywny, biegamy, żeby nabrał rutyny.

  Virago Westminster – Lepsza na elastycznym torze. Wydaje mi się, że jest w dużo lepszej formie niż w pierwszym starcie. Powinna poprawić

  Wojciech Olkowski

  Charlotte RMP – Krótki dystans powinien jej odpowiadać, bo ma sporo szybkości. Liczę, że powalczy.

  Nash du Douze – W debiucie pobiegł nawet lepiej niż się spodziewałem. Chciałbym, żeby to powtórzył, chociaż na pewno rywale są bardziej wymagający.

  Bint Marshal – Czuje się dobrze. Też ją liczę.

  Zoya RMP – Małymi kroczkami idzie do przodu, ale jeszcze potrzebuje czasu.

  Enforcer – Jak na razie zawodzi. Tym razem ma teoretycznie słabszych rywali.

  Anator – Nie wyszedł mu wyścig o Nagrodę Rulera. Spodziewam się po nim więcej, będzie to dla niego ważna próba dystansowa.

  Huawei – Może nie jest to orzeł, ale stara się i robi postępy. Stać go na kolejny udany występ.

  Sarayn – Biega poniżej oczekiwań. Być może potrzebuje więcej czasu.

  Najem du Soleil – To niezły koń, powinien być widoczny.

  Maciej Kacprzyk

  Ipolyta Hipolyte, Hiba, Al Ghabraa – Cała trójka jest gotowa i sprawia dobre wrażenie. To pierwsze debiutujące trzyletnie araby z mojej stajni. Al Ghabraa może być trochę późniejsza od pozostałej dwójki.

  Wafa Al Khalediah – Jestem umiarkowanym optymistą. Z jednej strony 65,5 kg nie jest sprzyjającą okolicznością, z drugiej dystans 1400m jest dla niej korzystniejszy niż 1800m, na którym pokazała się z dobrej strony ostatnim razem. Zamiast Klaudii Szymaniak, która pojedzie z Lagerthą Rhyme do Francji, klaczy dosiądzie Oskar Nowak.

  Takabro – Zostanie wycofany.

  Michał Borkowski

  Suny du Loup – To fajny, silny ogier. Wyróżnia się wśród moich młodych arabów, których nie mam jednak zbyt dużo. Zobaczymy, jak spisze się na tle bardzo mocnej konkurencji.

  Maeali Muscat – Jej start stoi pod znakiem zapytania.

  Paradise Hill – Nie miałem jeszcze czasu jej zbyt dobrze poznać. Na treningach sprawia wrażenie dobrej, dystansowej klaczy.

  Kurierka – Nie wypadła źle w Wiosennej. Tym razem czeka ją sprawdzian dystansowy. Jestem bardzo ciekawy, jak sobie poradzi.

  Moudjar – Niestety jest uparty. Jeśli ma ochotę się ścigać, to pokazuje swoje niemałe możliwości. Jeśli nie chce – no cóż, biegnie średnio.

  Air Chief Dancer – Jest zgłoszony do Derby, więc musi się sprawdzić. W tak mocnym towarzystwie jeszcze się nie ścigał.

  Madiba Movie – Rozczarował na Służewcu, ale we Wrocławiu było już lepiej. Znów spróbujemy w Warszawie – tym razem stawka wydaje się trochę słabsza.

  Aliat Al Khalediah – Rewelacyjnie rozpoczęła sezon i chciałbym, żeby podtrzymała serię udanych startów. Lubi krótkie dystanse i jest w dobrej dyspozycji, co przemawia na jej korzyść.

  Andrzej Laskowski

  Aiwa de Limarzel – To jej drugi start, więc powinna się poprawić. Dłuższy dystans też jest dla niej korzystniejszy. Wygląda jednak na to, że trafiła na mocne debiutantki.

  Neverland – W gonitwie uczniowskiej Oskar Nowak przeprowadził go optymalnie, więc raz jeszcze zapisałem ten duet, szczególnie, że dzięki dosiadowi ucznia ogier skorzysta z 4 kg ulgi wagi. Zobaczymy, jak się spiszą w nieco chyba mocniejszej stawce w rywalizacji z dżokejami.

  Han Rastaban – Zapowiada się na niezłego konia, ale może jeszcze potrzebować trochę czasu, żeby się wciągnąć w rywalizację na torze. Zebrały się konie o ciekawych rodowodach, a faworyt ma już w nogach wyścig. Trudno mi ocenić jego szanse.

  Gabonn – Jest już dobrze znany publiczności. Ma możliwości, ale nie zawsze idzie to w parze z chęciami. Oskar już go trochę poznał, w dodatku, jak na razie, ogier dość chętnie rywalizuje. Liczę, że powalczą o miejsce w trójce.

  Niespodzianka – Cztery konie w tej stawce już biegały, więc mają teoretyczną przewagę nad debiutantami. Może powalczy o niższe płatne miejsce?

  Madmax – Ładnie wygląda i świetnie się czuje. Poniesie też korzystną wagę, ale też nie zawsze chce dawać z siebie wszystko, dlatego jego wyniki w ub. roku nie powalały.

  Janusz Kozłowski

  Dżemma – Wygrała ostatnio w ładnym stylu, ale tym razem poniesie o 5 kg więcej, co z pewnością nie ułatwi jej zadania.

  Toccatina – To niezła klacz, powinna być w czołówce.

  Storrada – Ona jest zagadkowa. Wygrała w dwóch dotychczasowych startach, ale na niższym poziomie. Dystans też jest zdecydowanie dłuższy. Będzie to dla niej ważny sprawdzian.

  Dowhatisay – Przeciwko niemu przemawiają wysoka waga oraz brak tegorocznego przetarcia. Teoretycznie rywale są w jego zasięgu, jednak łatwo mu nie będzie.

  Zeeba Al Khalediah – Stać ją na wywalczenie płatnego miejsca.

  Nickle – Na swoim poziomie. Jest przygotowywana do gonitw płotowych, ale nie mam nic przeciwko, żeby powtórzyła ostatni wynik.

  Maciej Jodłowski

  Omandor Gal – Nie zmienił się od ostatniego występu. Z dwójką faworytów zagranicznej hodowli będzie mu trudno nawiązać walkę, ale stać go na dobry występ.

  Lady Joanna – Poprzedni bieg był rozegrany na końcówkę, więc nie miała do końca okazji sprawdzić swoich możliwości dystansowych. Mam nadzieję, że powalczy.

  Medrock – Potrafi galopować, jednak niekoniecznie chce dać z siebie maksimum. W siodle ma tym razem Szczepana Mazura, co jest sporym atutem.

  Nazih di Lupo – W debiucie pokazał się z dobrej strony. Nie powinno być gorzej.

  Master Gold, Hermida i Nuta – Poniosą korzystne wagi, więc nie są bez szans na dobry występ. Trochę wyżej oceniam szanse klaczy.

  Zbrojna Fata i Piołun – Myślę, że powinny iść do przodu w drugim występie. Nie wiadomo, co pokażą niezłego pochodzenia debiutujące konie.

  Sergey Vasyutov

  Amant – Pobiegł na niezłym poziomie w debiucie. Powinien iść do przodu i liczę, że znów będzie widoczny.

  Om Marakesh – Po nim także spodziewam się zwyżki formy.

  Floryna – Będzie wycofana.

  Pressus – To trudny do prowadzenia koń, ale nie wypadł źle. Tym razem też ma szanse.

  Pilargo i Bravos – Startują w konkurencji otwartej pod nadwagą. Z każdego płatnego miejsca będę się cieszył.

  Andrzej Walicki

  Andrzej Walicki

  Miss Equus – To przeciętna klacz, ale w tym towarzystwie płatne miejsce jest w jej zasięgu.

  Onyks – Szukam dla niego szansy w gonitwach handikapowych. Myślę, że bardziej doświadczony jeździec będzie w stanie wykrzesać z niego coś więcej niż amazonka.

  Falvio – W mojej opinii był lepiej przygotowany do wyścigu o Nagrodę Rulera niż do Strzegomia, a jednak wypadł słabiej. Konie polskiej hodowli, które wygrały w wieku dwóch lat wyścig pozagrupowy, są w kolejnym sezonie praktycznie skazane na porażkę w rywalizacji z importami.

  Salih Plavac

  Life of the Cat – To jeden ze słabszych moich trzylatków, jednak poprawił się po debiucie. Z płatnego miejsca będę zadowolony.

  Best Life – Ma w siodle jedną z bardziej doświadczonych amazonek. Liczę, że będzie w rozgrywce.

  Mukhadar – Nie odczuł pierwszego występu po długiej przerwie.

  Nayefa – Ma spore możliwości, ale nie jest łatwa do prowadzenia. Wiele będzie zależało od tego, jak zrozumie się z jeźdźcem.

  Bartosz Głowacki

  Oficer – Na treningach wydaje się nieco ustępować Ewestowi, jest też od niego cięższy. Trudno powiedzieć, jak to się przełoży na jego wynik, ale w pierwszych startach zawsze podchodzę do tego z dozą sceptycyzmu, bo pierwsze starcie z grupą nieznanych koni w nieznanym miejscu, to nowość dla młodych arabów.

  Wasmy Al Khalediah – Wygrał w dobrym stylu, na świeżości. Myślę, że teraz czeka go trudniejsze zadanie, bo ma już wyścig w nogach, a rywale wydają się mocniejsi. Ten bieg da odpowiedź, w którą stronę należy z nim iść.

  Emil Zahariev

  Prince of Polo – Wyścig dla uczniów. Wiele się może wydarzyć.

  No Never Saularie – Jest w formie. Powinien walczyć o wygraną.

  Natanielka – Jej start stoi pod znakiem zapytania.

  Damask Blade – Liczę na poprawę z każdym kolejnym startem.

  Al Ban – Na swoim dobrym poziomie. W tej stawce ma szanse powalczyć.

  Frankie Zapata – Nie jest wielki, ale trafił na rywali będących w jego zasięgu.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły