More

  Her Him zdobył Nagrodę Wrocławska Trial

  Podczas środowego meetingu wyścigowego na Partynicach najważniejszy wyścig dnia, przeszkodową Nagrodę Wrocławska Trial wygrał Her Him ze stajni I. Porkatovej. Dosiadał go znów kapitalnie jeżdżący na tamtejszym torze Pavel Slozil ml, który był dzisiaj trzykrotnie pierwszy i dwukrotnie drugi. Dwa zwycięstwa pozwoliły Michałowi Borkowskiemu objąć prowadzenie w czempionacie.

  Główny sprawdzian przed Wielką Wrocławską był bardzo ciekawie obsadzony. Na finiszu aż sześć koni liczyło się w rozgrywce, ale nie zawiódł faworyzowany Her Him, który o 1,5 dł pokonał Larizano, o tyle samo lepszego od Popinjaya. Ta trójka, a także kolejne na celowniku Turion i Slivka, są trenowane w Czechach.

  Kolejny fantastyczny dzień na Partynicach miał Pavel Slozil ml. Utalentowany jeździec podczas poprzedniego meetingu we Wrocławiu wygrał cztery gonitwy skakane i był bardzo bliski powtórzenia tego wyczynu. Dzisiaj wygrał trzykrotnie, a dwa razy finiszował jako drugi, w ostatnim biegu w zaciętej walce minimalnie przegrywając na Ministrze Wojny z nieliczonym Go Canada. Po biegu jednak minister Wojny został zdyskwalifikowany (ominięcie słupka). Wcześniej triumfował na Carlito (drugie zwycięstwo z rzędu w płotach tego konia ze stajni Roberta Świątka) oraz debiutującym w wyścigu przeszkodowym Spasskim.

  Ten ostatni jest trenowany przez Michała Borkowskiego dla Sashy Mladenovica. Dla trenera Borkowskiego wygrała dzisiaj również Faith pod Sanzharem Abaevem, co oznacza, że szkoleniowiec z Partynic ma w czempionacie teraz o jedno oczko więcej niż broniący tytułu Adam Wyrzyk.

  Fotografia tytułowa: Dekoracja po zwycięstwe Her Hima (źródło: Fanpage Wrocławskiego Toru)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły