More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 15.)

  Analiza sobotnich gonitw.

  I: Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni III grupy

  Dodatkowe kilogramy za start grupę niżej poniosą Inulla, Hikayah i El Pago Pago. Inulla miała ostatnio okazję rywalizować z czołówką sprinterów, ale nie była w stanie im zagrozić i wraca na poziom grupowy. Hikayah wystąpi na Służewcu po raz pierwszy i dopiero po debiucie będzie wiadomo na co ją stać. Najwyżej sklasyfikowany w stawce El Pago Pago będzie głównym kandydatem do zwycięstwa. Dystans powinien odpowiadać doświadczonemu, lepszemu na miękkiej bieżni Calmirowi i potrafiącej zaskoczyć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie Sugar Coating. Ich notowania będą stały jednak niżej niż duetu Whiskey Jar – Diamonique. Ostatnia dwójka, będzie miała w siodle liderów tegorocznego rankingu jeźdźców. Stawkę uzupełnia niedoświadczona jeszcze Fields of Gold, która dotychczas dwukrotnie startowała na dystansie niecałych dwóch kilometrów. Jej trener wierzy, że na krótszym dystansie pokaże się z lepszej strony niż do tej pory na Partynicach.

  II: Nagroda Kurozwęk (kat. B). Gonitwa handikapowa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej

  Po wycofaniu Amwaj Al Khalediah w Nagrodzie Kurozwęk wystartują tylko cztery konie. Świetny początek sezonu mają za sobą Wasma Al Khalediah (59,5) i Purhib (63). Klacz wygrała w mocno obsadzonej Nagrodzie Skowronka (pokonując Dary’ego Al Khalediah!), natomiast ogier po zwycięstwie w III grupie kapitalnie przebiegł w Nagrodzie Bandosa, gdzie postraszył świetnego Dragona. Wydaje się, że ten duet powinien rozgrywać wyścig. Nie udało się zająć eksponowanego miejsca Samonlau ‚OA’ (59,5) w Tiwaiq Arabian Derby, ale oba tegoroczne starty miał niezłe. Tym razem stawka będzie mniej wymagająca, a dodatkowo możliwe, że ogier trafi w końcu na preferowaną szybszą bieżnię. Suchy tor będzie też sprzymierzeńcem Alnnajma (62), którego ostatni start był chyba wypadkiem przy pracy. Mimo wszystko w tej stawce jego notowania będą niższe.

  III: Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy, które nie biegały

  Wycofane zostały Thiry Time i Filibert. W opinii trenerów nieźle w pierwszym starcie powinny zaprezentować się Serpention i Westminster Cat. Niezłe noty zbiera też trenowana poza Służewcem Iskra One. More Than A Habit może jeszcze potrzebować czasu żeby pokazać pełnię możliwości, natomiast Borgo wydaje się słabszy od konkurencji.

  IV: Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy

  Wycofany został Andarawus Dream. Świetna dyspozycja koni arabskich ze stajni Cornelii Fraisl i Macieja Kacprzyka skłania do szuknia zwycięzcy wśród reprezentantów tych stajni. Dosiad Konrada Mazura wskazuje, że większe nadzieje wiązane są ze startem Raayat Al Majd niż Bayareq. Z duetu Bashar ibn Sayf – Al Jassim, większy potencjał wydaje się mieć ten drugi, ale przeszkodą dla niego może być późniejsza data urodzenia. Najgroźniejszym rywalem dla tej czwórki wydaje się być posiadający świetny rodowód Magor HB. Cepun jako jedyny w stawce ma wyścigowe doświadczenie, w czym może upatrywać swojej szansy w tej mocnej stawce.

  V: Nagroda Green Maestro. Gonitwa dla 3-letnich koni I grupy

  Wycofana została Harley Wings. Najwięcej zwolenników będą miały Zireael i Makhalan, którego atutem będzie niższa waga za start grupę wyżej. Z szansami na wysoką lokatę pobiegną Province of Frost, Inthia i Zpigall, którym wydłużenie dystansu ewidetnie nie sprzyjało i dzisiaj wrócą na korzystniejszy dla siebie dystans. Rola autsajderki przypadnie Błękitnej Lagunie.

  VI: Gonitwa handikapowa III grupy dla 3-letnich koni

  Nie lada wyzwaniem jest dla typerów handicap, który zgromadził na stacie bardzo wyrównaną stawkę. Z ulgi wagi za dosiad uczennic skorzystają Cyrano (59 kg) i Lucky Mat (57,5). Ten ostatni, podobnie jak Tullamore (62,5), może pochwalić się tegoroczną wygraną. Tym razem także powinny liczyć się w walce o czołowe lokaty. Po raz pierwszy na tak długim dystansie pobiegnie Artysta (57), niosący najniższą wagę w polu. Po dwa starty mają na swoim koncie Italia Bere (58,5), Poet’s Preem (60,5) i Trollstroem (60). Cała trójka poprawiła się w drugim występie i trzeba się z nimi liczyć szukając zwycięzcy tej gonitwy.

  VII: Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni II grupy

  Od dwóch wygranych rozpoczęła sezon Mazovia Queen i nie jest bez szans na trzecie z rzędu, chociaż wydaje się, że czeka ją trudniejsze zadanie. W ostatnich startach zwycięstwo odnosiły: towarzysz stajenny klaczy – Majkel, Alex Dream, a także ścigający się w tym sezonie we Wrocławiu Shuri. Dobrze prezentuje się Invicible Gunner, który wraz z Alex Dreamem będzie tworzył silny duet ze stajni Acta Non Verba. W mocnej stawce sezon rozpoczął Grants Black. Tym razem powinien być bliżej. Niesiona niska waga będzie atutem Un Beso, który chętniej zmierzyłby się na dłuższym dystansie, natomiast La Factrice nie może zaliczyć do udanych startu na 1300 metrów. Klacz powinna skorzystać na wydłużeniu dystansu. Ciężkie zadanie w tej ciekawej stawce czeka Angelic Time’a.

  VIII: Gonitwa dla 4-letnich i starszych klaczy czystej krwi arabskiej III grupy

  Wycofane został Anwar Al Khalediah i Zeeba Al Khalediah. Aż trzy z pięciu klaczy jakie wystartują w gonitwie reprezentować będą stajnię Cornelii Fraisl. Najgroźniejsza z tej trójki wydaje się być Summer ‚OA’. Mniejsze szanse na włączenie się do końcowej rozgrywki będą miały Mokha d’Arusula i Harimella de Bozouls. Aż 64 kg poniesie Esrar al Khalediah, mimo to nie można odmówić jej szans na włączenie się do walki o czołowe lokaty. W opinii trenera dużo lepiej na suchej bieżni powinna poradzić sobie Shamila, która ostatnio trochę rozczarowała.

  IX: Gonitwa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich, 2600 m

  Nie zachwycił w sprintach na 1600 m najstarszyw stawce Emesto Quantum. Jego postawa na znacznie dłuższym dystansie jest zupełną niewiadomą. Z grona pięciolatków wygrywały w tym roku Grinder, George Banks oraz Gobs. Dwa pierwsze wygrały na inaugurajcę sezonu, a później trochę rozczarowały. Gobs po nieudany wejściu w sezon, ostatnio triumfował w przekonującym stylu. Zbliżone szanse do nich wydaje się mieć biegająca na zdecydowanie równiejszym poziomie Galla de Belfond. Gargouille nie startowała od końca listopada i choćby z tego powodu jej notowania powinny byc niższe. Słabe wyniki notują Gatsby Cerise, Hadol de Brion i Henzo du Pont, chociaż ten ostatni w jedynym starcie na Służewcu był widoczny.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły