More

  Skumulowana septyma i Nagroda Janowa

  Odkąd opublikowane zostały zapisy na pierwszą niedzielę lipca, wszyscy żyjemy zbliżającym się Westminster Derby i całą Galą Derby. Zanim jednak nastąpi kulminacja pierwszej części sezonu wyścigowego, będziemy świadkami szeregu gonitw trochę niższej rangi, ale również interesujących.

  Podczas rozpoczynającej się dwudniówki rozegrany zostanie sprawdzian generalny przed Derby dla koni arabskich- Nagroda Janowa. To w niedzielę, a w sobotę sympatycy końskiego totka będą walczyli w skumulowanej septymie, w skład której wchodzi zapowiadająca się na pojedynek niepokonanego Nrgizinga i zaprawionego w bojach na najwyższym poziomie Sjabahara ,OA’ Nagroda El Paso. Fani gonitw kłusaków będą mieli aż trzy wyścigi, by podziwiać zaprzęgi na torze. W ubiegłym tygodniu, na lżejszej nawierzchni, kłusaki zaserwowały znakomite widowisko. Nie mniej pasjonująco zapowiada się otwierająca weekend Nagroda Przywitania Lata, w której Goteborg będzie chciała się zrewanżować Factorielowi i Fendowi d’Ukraine za trochę pechową porażkę. Dodając do tego udział nieobliczalnej Furniki i wypoczętego weterana Brandy Hornline, mamy zagwarantowane emocje. 

  Sobotnia kumulacja septymy i Nagroda El Paso.

  Pula sobotniej kumulacji septymy prognozowana jest na 25 000 zł. Gonitwy w większości nie wydają się trudne, ale bieg dla debiutujących dwulatków nie będzie miał zdecydowanego faworyta, a wyścigi 4 i 7 zebrały dość liczne i zagadkowe towarzystwo. Komu uda się trafnie wytypować zwycięzców tych trzech biegów, będzie miał spore szanse na pokaźną wygraną.

  Jedną z gonitw wchodzących w skład septymy jest Nagroda El Paso, w której po raz trzeci będziemy mogli oglądać niepokonanego Nrgizinga. Podopieczny trenera Macieja Kacprzyka nie był dotąd zmuszony do podjęcia walki. Podobnie jak zwycięzca rozegranego w ostatnią niedzielę francuskiego Derby- Hoggard De L’Ardus  jest po ogierze Mister Ginoux. Trener wysoko ocenia Nrgizinga i jego szanse w tym wyścigu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że dotąd nie mierzył się z tak mocnymi konkurentami. Sjabahar ,OA’ (wycofany) zalicza się do absolutnej czołówki rocznika derbowego, a Hamal ścigał się z najlepszymi końmi starszymi.

  Niedziela pod znakiem Nagrody Janowa

  Jedenaście koni stanie na starcie Nagrody Janowa, ale faworyt będzie tylko jeden- Alsahr. Przygotowywany przez Macieja Janikowskiego ogier po obiecującej karierze w wieku trzyletnim nie spuścił z tonu i dzielnie radził sobie w międzynarodowej konkurencji w bieżącym sezonie. Na szczególną uwagę zasługuje jego wynik w Tiwaiq Derby, gdzie bardzo dobrze finiszował i kończył z niewielką stratą do eksportowej trójki “alkhaledjachów”.  

  Wynik gonitwy nie jest jednak przesądzony, ponieważ rękawicę podniósł Echaron, który po znakomitej ubiegłorocznej karierze (wygrana nad Dary Al Khalediah w Sambora) trochę rozczarował w Nagrodzie Kabareta, gdzie niosąc dwa kilogramy więcej od Alsahra, przegrał z nim o blisko 10 długości.

  Fot.Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły