More

  Ekspresowa ocena szans na drugi weekend w Sopocie

  Podczas rozpoczynającej się w Sopocie dwudniówki rozegranych zostanie 14 gonitw, z których żadna nie pozostała bez patrona. To świetny zwyczaj, który na trójmiejskim hipodromie stał się już tradycją. Tak samo, jak dekoracje zwycięzców po każdym wyścigu i świetna zabawa na trybunach. Zapraszamy do szybkiego przeglądu gonitw, omówienia faworytów i ekspresowych prognoz.

  Sobota

  15:30 (I) Puchar Przewodniczącego Komisji Sportu i Młodzieży

  Świetnie przed tygodniem spisał się Fulham, który pokonał mocno faworyzowanego George Banks. Bardzo prawdopodobne jest, że zwycięzca wyłoni się z tej pary. Ze sporymi szansami na płatną lokatę pobiegnie dobrze czujący się na lekkim torze Emesto Quantum. Hronika wygrała przed tygodniem w gronie koni 3 i 4-letnich, tym razem będzie jej zdecydowanie trudniej.  

  George Banks-Fulham-Emesto Quantum-Buzyrys

  16:00 (II) Puchar Farys Design

  Wyścig nie będzie miał zdecydowanego faworyta. Z dobrej strony pokazał się w ostatnim starcie Arunas TR, który powinien walczyć o wygraną z trójką janowskich ogierów: Ewodino, Amantem i Gregoriusem. Spośród gości z Wrocławia najrówniejsza jest Weria, ale pokonane przez nią Wiosenka i Esselita nie traciły dużo dystansu. 

  Ewodino-Arunas TR-Amant-Weria

  16:30 (III) Puchar Jarpol

  Klasą dla siebie w tym towarzystwie jest Design. Spośród pozostałych koni najbardziej przyszłościowy wydaje się Skilled Player. Bez sukcesów biegają Natanielka i Fields of Gold, a liczony ostatnio Darvil rozczarował, przegrywając m.in. ze startującym tu Illdowahtican.

  Design-Skilled Player-Natanielka-Fields of Gold

  17:00 (IV) Puchar Biotaniqe

  Mohacz wygrał przed tygodniem i nie spełnia warunków gonitwy. Dobrze prezentują się klacze: Anwar Al Khalediah i Summer ,OA’, które powinny się liczyć w końcowej rozgrywce. Nieźle, pod niskimi wagami radził sobie Agent, a Palmir bardzo udanie wszedł w sezon i wydaje się największym zagrożeniem dla faworytów. 

  Anwar Al Khalediah-Summer ,OA’-Palmir-Aranik

  17:30 (V) Puchar Dyrektora Toru Wyścigów Konnych w Warszawie

  Duke Caracan trafił na rywali będących w jego zasięgu. Z pozostałych koni wyróżniają się Inthia i Best Life, które jednak w tym roku biegają poniżej oczekiwań. 

  Duke Caracan-Best Life-Inthia-Life of the Cat

  18:00 (VI) Al Khalediah Racing Festival  

  Bardzo mocną parę wystawia trener Cornelia Fraisl: Galito de Bozouls i Hosco de Bozouls. Wydaje się, że z pozostałych koni tylko dobrze dysponowana Esrar Al Khalediah może spróbować im zagrozić. Pozostała czwórka to również dzielne wyścigowce, ale chyba z trochę niższej półki. 

  Hosco de Bozouls-Galito de Bozouls-Esrar Al Khalediah-Awrad Al Khalediah

  18:30 (VII) Puchar Master

  Najdłuższy wyścig mityngu. Na dystansie 2800m zwycięzca ubiegłotygodniowego Pucharu Bałtyku- Fend d’Ukraine spróbuje podtrzymać świetną passę. Dobrze na sopockim hipodromie czuje się Brandy Hornline, który w przeszłości wygrywał gonitwy na najdłuższych dystansach. Trochę poniżej oczekiwań przebiegł ostatnio Eden Pierji, a Deigo de Busset uczestniczył w kolizji na finiszu, co pozbawiło go szans na dobrą lokatę. 

  Fend d’Ukraine-Brandy Hornline-Eden Pierji-Diego de Busset

  Niedziela 

  15:30 (I) Puchar Torpol

  Ostatnia z cyklu gonitw dla kłusaków. W formie jest Gobs, który w tej klasy towarzystwie wydaje się umiarkowanym faworytem. Przemawia za nim świetna postawa koni trenowanych przez Annę Frontczak-Salivonchyk. Na przyzwoitym poziomie biega Galla de Belfond, a miewające problemy z galopami Historia Pawelce i Gamin de Bertrange mają pojedyncze dobre wyniki na koncie. Absolutną zagadką jest najstarszy w tej stawce Czardasz, który przed tygodniem rywalizował z najlepszymi końmi w Polsce. Tym razem będzie mu zdecydowanie łatwiej, ale trudno ocenić na ile go obecnie stać.

  Gobs-Galla de Belfond-Gamin de Bertrange-Hello Bill

  16:00 (II) Puchar Saur Neptun Gdańsk

  Ścigający się w zdecydowanie mocniejszym towarzystwie Tribunal wystartuje tutaj z pozycji faworyta gonitwy. Z pozostałych koni wyróźnia się przyzwoity sprinter Shuri, a na niespodziankę stać Angelic Time, który w tym sezonie pokonał już obu wyżej wymienionych rywali. Sopocki tor powinien odpowiadać posiadającej trochę szybkości Soracabie. 

  Tribunal-Shuri-Angelic Time-Soracaba

  16:30 (III) Puchar Anywhere

  Hasem Al Khalediah wygrał przed tygodniem i nie spełnia warunków gonitwy. W tej sytuacji kandydatów do wygranej należy upatrywać w parze Arash-Horas de Bozouls. Pierwszy z nich to weteran, który pokazał się z dobrej strony w Sopocie, a Horas ma chyba spory potencjał i stać go na poprawę. Niespodziankę spróbuje sprawić Matador, który po raz pierwszy w tym roku będzie dosiadany przez dżokeja. 

  Arash-Horas de Bozouls-Matador-Azar

  17:00 (IV) Puchar Prezydenta Miast Sopotu

  Fantastycznie pokazał się przed tygodniem Medrock, który na dystansie krótszym o 400m nie dał szans konkurentom. Tym razem zmierzy się z dobrze dysponowanym gościem z Wrocławia- Księciem Persji i robiącą postępy Ragane. Kandydatem do premiowanej lokaty będzie świetnie czujący się na torze w Sopocie Felix. 

  Książę Persji-Medrock-Ragane-Felix

  17:30 (V) Puchar Trójmiasto.pl

  Dwukrotnie bliski wygranej był Nazih di Lupo i w myśl powiedzenia “do trzech razy sztuka” będzie dość wyraźnym faworytem tego biegu. Na poprawę stać janowskiego Wirgosa, a wrocławska Emerada z każdym startem radzi sobie lepiej.  

  Nazih di Lupo-Wirgos-Emereda-Espazzita

  18:00 (VI) Puchar Prezesa PKWK

  Dobrą formę w ostatnim czasie prezentuje Herbatka, która wydaje się mieć najwięcej atutów spośród uczestników tego biegu. Z pary nieźle radzących sobie reprezentantów stajni Metis Legionista wolałby raczej dłuższy dystans, natomiast Inulla to rasowa sprinterka. Korzystnie zaprezentował się Sayif Shadad, który przed tygodniem stracił tylko 2,5 długości do Herbatki. 

  Herbatka-Inulla-Sayif Shadad-Legionista

  18:30 (VII) Puchar Slfie Project

  Wyrównana stawka, w której trochę wyróżniają się zwycięzcy z ostatnich startów: Hyderabadi i Chamsin. Pozostałe konie prezentują zbliżony poziom i żadne rozstrzygnięcie między nimi nie powinno dziwić. 

  Hyderabadi-Chamsin-Lar Pur Lar-Bold Secret

  Zdjęcie tytułowe Monika Metza-Jodłowska

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły