More

  Alsahr zwycięzcą Derby Arabskiego

  Trenowany przez Macieja Janikowskiego i dosiadany przez Sanzhara Abaeva Alsahr wygrał Derby Arabskie. Zgodnie z oczekiwaniami na prostej usiłował z nim nawiązać walkę Kenjiy, jednak ostatecznie nie zdołał pokonać faworyta. Trzeci był najlepszy trzylatek ub. sezonu, michałowski Echaron. W najważniejszej gonitwie dnia dla folblutów, o Nagrodę Syreny, kapitalne zwycięstwo odniósł Timemaster.

  Alsahr od początku mocno się niósł i Sanzhar Abaev musiał go powstrzymywać, aby faworyt nie zaczął ścigać się liderującym Hazimem Al Khalediah. Jego główny rywal, Kenjiy, trzymał się w środku stawki. Na końcu siedmiokonnego peletonu początkowo galopował Celebryk. Hazim Al Khalediah wyprowadził na prostą, ale szybko zgasł. Tu do głosu doszli już faworyci. Przez chwilę Kenjiy mocno atakował Alsahra, jednak ten, wysyłany przez Sanzhara Abaeva, w końcówce wygrywał pewnie. Za tą dwójką utrzymał się tylko Echaron, który pokazał się tym razem z bardzo dobrej strony. Z pozostałej czwórki, nie liczącej się w rozgrywce, najlepsze okazały się Celebryk i Hes.

  Hodowcą i właścicielem zwycięzcy jest Zbigniew Górski.

  Szczęśliwy Sanzhar Abaev po zwyciestwie na Alsahrze

  Timemaster wygrał łatwo

  Gonitwa o Nagrodę Syreny miała wielkiego faworyta – Timemastera. Na prostej zaczęły uciekać ofensywnie prowadzone Snow Storm i Comin’Through, jednak Timemaster pokazał fantastyczne przyspieszenie i, galopując środkiem toru, zdeklasował rywali. Comin’Through utrzymał drugie miejsce, natomiast Snow Storma pokonał jeszcze finiszujący z końca stawki Umberto Caro.

  Właścicielami trenowanego przez Krzysztofa Ziemiańskiego Timemastera są Marianna Surtel i stajnia Niespodzianka.

  Timemaster był dziś klasą dla siebie

  Septyma rozebrana na czynniki pierwsze

  Po „wybuchowej„ sobocie w niedzielę wygrywały konie mocno liczone. Zaczęło się od wygranych jednej z faworytek Hadjar i zdecydowanie najczęściej typowanych przez ekspertów Timemastera i janowskiej Sabamiry. W kolejnych dwóch biegach triumfował duet dżokej Anton Turgaev – Janusz Kozłowski, za sprawą dwuletniego Dona Kastersa i arabki Zeeby Al Khalediah. Nie zawiodły bity faworyt Interview i wspomniany Alsahr. To sprawiło, że wielu graczy trafiło septymę, ale jej wypłata i tak przekroczyła 1000 zł!

  W ostatnich dwóch biegach pierwsze miejsce wywalczyły konie z ośrodka treningowego Rosłońce – najpierw Notorious pod Magdaleną Kierzkowską, a następnie dosiadany przez Szczepana Mazura Blizbor. Trenerem pierwszego jest syn czempiona trenerów Adama Wyrzyka – Michał, dla którego to premierowy sukces. Gratulujemy!

  Notorious obronił się przed Lily Rose dając trzecie w karierze zwycięstwo amazonce Magdalenie Kierzkowskiej i pierwsze w roli trenera Michałowi Wyrzykowi

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły