More

  Nie było niespodzianki w Nagrodzie Kozienic

  Dosiadana przez Michala Abika Stex okazała się zbyt mocna dla polskiej czołówki. Trenująca w Niemczech pod okiem Rolanda Dzubasza klacz wzorowo wywiązała się z roli faworytki. Ustanowiona przez dżokeja na froncie wyścigu podyktowała solidne tempo, a na finiszu najpierw nie dała się dogonić Young Thomasowi, a gdy ten trochę osłabł, odeszła od konkurentów na kilka długości.

  Dekoracja po Nagrodzie Kozienic/Tor Służewiec

  Drugie miejsce zajął derbista Night Thunder (S.Mazur), który długim finiszem ograł w końcówce jedynego reprezentanta trzylatków- Young Thomasa (S.Mura).

  Po wyścigu dżokej Michal Abik przyznał, że w planach jest ponowny przyjazd ze Stex na Służewiec we wrześniu. Zapewne chodziło o rozgrywaną na tym samym dystansie, co Nagroda Kozienic, wysoko dotowaną Westminster Freundschaftperis.

  Czterolatki górą w Nagrodzie Figaro

  Po nieszablonowej rozgrywce w dystansie, na finiszu Nagrody Figaro liczyły się tylko Dary Al Khalediah i Samonlau ,OA’. W samym celowniku lepszy o nos okazał się powszechny faworyt, zwycięzca Tiwaiq Derby- Dary Al Khalediah. 

  Finisz Nagrody Figaro/Tor Służewiec

  Po starcie na front wyszedł Wielki Dakris, ale tuż obok niego galopował faworyzowany Dragon, którego nie udało się schować za końmi Stefano Murze. Po wyjściu na przeciwległą prostą mocno idący w cuglu Dragon trochę “zabrał się” z włoskim dżokejem i poprowadził ze znaczną przewagą. Ten manewr prawdopodobnie zadecydował o końcowym wyniku. Już przy wejściu w ostatni zakręt rywale dogonili uciekiniera, a przy wyjściu na prostą lekko minął go Samonalu ,OA’, a po chwili silnie wysyłany przez Antona Turgaeva Dary Al Khalediah. Ta para walczyła do samego celownika o zwycięstwo, a słabnącego Dragona minął jeszcze kolejny czterolatek- Apollo del Sol. 

  Wynik potwierdza siłę drzemiącą w tegorocznych czterolatkach. Czwarte miejsce Darego we francuskim Derby, czy wygrana Rasmiego Al Khalediah w Szwecji pokazują, że mamy całą grupę bardzo obiecujących, stosunkowo młodych koni, które są w stanie rywalizować na poziomie międzynarodowym, ale zapewniają też wysokiej klasy widowiska na rodzimych torach.

  Zdjęcie tytułowe- Niemiecka Stex wygrywa Nagrodę Kozienic/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły