More

  Wróżenie z wyścigowych fusów – dzień 23.

  Analiza sobotnich gonitw z uwzględnieniem prognoz Ligi Ekspertów.

  I Gonitwa międzynarodowa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy.

  Pomimo dosiadu jeżdżącego na drugą rękę na janowskich koniach Dogdurbeka Uulu murowanym faworytem wśród uczestników Ligi Ekspertów jest Ewodino (16 typów wśród 25 typerów). Ogier poprawia się ze startu na start i wyróżnia osiąganymi wynikami. Kandydatów na drugie miejsce jest kilku. Najczęściej wskazywany jest kolega stajenny Ewodino – debiutujący Pueblos oraz Arunas TR. Kilkukrotnie na czołowych miejscach wymieniane sa Wiraż z Gór i Weria.

  II Nagroda Kozienic. Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni

  Zgodnie z oczekiwaniami typerzy do końcowej rozgrywki wskazywali tylko trzy konie: Night Thundera, Young Thomasa i niemiecką Stex. To klacz aż 19-to krotnie została wytypowana na pierwsze miejsce. Z pozostałej pary, więcej zwolenników ma trenowany przez Adama Wyrzyka derbista, a nieco mniej ogier ze stajni Krzysztofa Ziemiańskiego. Wydaje się, że nie można skreślać szans na zaistnienie w wyścigu pięcioletniej Colonelle. Klacz ze świetnej strony zaprezentowała się w Memoriale Fryderyka Jurjewicza, a wcześniej wygrała Nagrodę Konstelacji na zbliżonym dystansie.

  III Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej wyłącznie IV grupy.
  Koni dosiadają wyłącznie uczniowie.

  Siódma gonitwa w ramach rankingu uczniowskiego ma dwóch wyraźnych faworytów: Gabonna i Anwar Al Khalediah. Eksperci są podzieleni niemal porówno w typowaniu tej dwójki do czołowych lokat. Wśród typów na zwycięzcę pojawił się jeszcze dwukrotnie Haslan de Bozouls, a na drugie miejsce wskazywane są również: Shamila, Honney de Bozouls (w siodle Oliwia Szarłat zastąpi Natalię Stasiowską) i Hermes.

  IV Gonitwa handikapowa IV grupy dla 3-letnich koni.

  Wycofany został Hamam. Kolejna gonitwa dnia z wyraźnym faworytem. Tym razem ta niewdzięczna rola przypadła klaczy Iskra w treningu Cornelii Fraisl. Na pierwsze miejsce została wskazana piętnastokrotnie, a dodatkowo sześciokrotnie wytypowano ją na drugie miejsce. Wśród koni, które mogłyby pokrzyżować szyki faworytce wymieniana jest przede wszystkim trójka: Calvi On The Rocks i Prince of Polo, jednak niemal cała stawka jest uwzględniana na czołowych miejscach.

  V Nagroda Figaro, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej.

  Pomimo licznej, ciekawej, ale też wymagającej stawki jaką zgromadziła tegoroczna edycja Nagrody Figaro, to właśnie w niej znalazł się „koń dnia”, czyli faworyt z największą liczbą wskazań do zwycięstwa z całego dnia. Jest nim Dary Al Khalediah, który po zwycięstwie w Tiwaiq Derby na Służewcu znakomicie wypadł w gonitwie Qatar Derby na francuskim torze Chantilly. Nic więc dziwnego, że po powrocie do Warszawy aż 20 z 25 typerów widzi w nim triumfatora. Sądząc po typach jego najgroźniejszym rywalem powinien być Dragon. Wśród tych koni, które mogą potencjalnie zagrozić temu duetowi typowane Samonlau 'OA’ oraz duet ze stajni trenera Kacprzyka: niepokonany Nrgizing oraz Wasma Al Khalediah.

  VI Gonitwa handikapowa III grupy dla 3-letnich koni.

  Rzadko się zdarza, żeby uczestnicy Ligi Ekspertów byli tak zgodni co do konia typowanego zarówno na pierwsze jak i na drugie miejsce w gonitwie handicapowej. Tym razem wyraźną faworytką do zwycięstwa jest Diamond Kitty, a na drugie miejsce zdecydowanie najczęściej typowana jest Faith. W kontekście zwycięstwa wymieniane są jeszcze Zimbardo i Paderewski, a w dalszej kolejności także Cape’cry i Lord Invictus.

  VII. Gonitwa międzynarodowa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy

  Wycofana została Wiosenka. Ze względu na liczne grono debiutantów gonitwa wydaje się trudna do typowania. Większość uczestników Ligi Ekspertów ufa ogierowi ze stajni Adam Wyrzyka – Enterprize. Ze względu na niezłe dotychczasowy wyniki wskazało go 15 typerów. Pozostali wskazali jako zwycięzców Wodana (5), El Grillo TR (3) i Pia Mari (2). Ta czwórka zebrała też lwią częśc wskazań na drugie miejsce, ale dodatkowo pojawiają się jeszcze Pattarina i Lorelei.

  VIII Gonitwa handikapowa IV grupy dla 4-letnich i starszych koni.

  Kolejny handicap z wskazanym wyraźnym faworytem. Pomimo dłuższej przerwy w startach jest nim Bertrimont, ze stajni Emila Zaharieva. W siodle ogiera zobaczymy Szczepana Mazura. Siwek został wskazany aż dziewiętnaście razy. Na drugim miejscu typerzy widzą Taboo Tattoo lub Natanielkę (kolejno 8 i 6 wskazań na drugie miejsce). Na czołowych miejscach wymieniane są także Midnight Hero, Tebinio oraz Uzza i Romashka.

  IX Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni IV grupy, które od 1.01.2021 roku nie wygrały sumy nagród 1500 zł.

  Wycofany został Fugaz. Biorąc pod uwagę typy Ligi Ekspertów murowany porządek w tej gonitwie to Fear of the Dark – Magadi. Ogier aż 22 razy został wymieniony jako kandydat do pierwszych dwóch miejsc (17-5), natomiast klacz 19 razy (7-12). Jako konie mogące „rozbić” tę dwójkę, według typerów, uwzględniane są: Muminek (1-4) i Sumidero (0-3).

  X Gonitwa dla 3-letnich koni IV grupy

  Po wycofaniu ogierów Life of Cat i Perrine na starcie stanie zaledwie pięć koni. Cała piątka ma też swoich zwolenników wśród ekspertów, ale wyróżnić należy trójkę: King of Life (7-3), Tullamore (8-6) i Makhalana (7-12). Teoretycznie mniejsze szanse powinny mieć Italia Bere (2-4) i Charlotte Rmp (1-0), ale w tak nielicznej stawce ich walka o czołowe lokaty nie powinna być zaskoczeniem.

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (25 uczestników):

  I – Ewodino, 16 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Stex, 19
  III – Gabonn, 13
  IV – Iskra, 15
  V – Dary Al Khalediah, 20
  VI – Diamond Kitty, 14
  VII – Enterprize, 14
  VIII – Bertrimont, 19
  IX – Fear of the Dark, 17
  X – Tullamore, 8

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Dary Al Khalediah 20/25 (80% typów na zwycięstwo)
  Najbardziej wyrównany wyścig – X.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły