More

  Wróżenie z wyścigowych fusów – dzień 25.

  Analiza sobotnich gonitw z uwzględnieniem typów Ligi Ekspertów.

  I: 3-letnie i starsze kłusaki francuskie, start wolny, 2400 m

  Świetnie od początku poprzedniego sezonu spisuje się Goteborg, którą 18 uczestników Ligi Ekspertów wskazuje na zwyciężczynię tej gonitwy. Kolejnych dwóch widzi ją na drugim miejscu. Klacz w ostatnich występach była 3. i 4., więc właśnie w pewnego rodzaju obniżce formy typerzy upatrują jej ewentualnej porażki. Jedynym kontrkandydatem, według ekspertów, jest George Banks, aż 20-krotnie wymieniany w dwójce (6-14).

  Jeśli para faworytów nie zawiedzie, to o kolejne miejsca powinny rywalizować mające pojedyncze wskazania na drugie miejsce: Emesto Quantum (3), Gobs (2), Grinder (1). Zaufaniem typerów nie cieszą się 10-letni Buzyrys, progresująca Feline Fougasse oraz słabo sobie radząca w tym roku For Ever Cool.

  II: 3-letnie klacze arabskie polskiej hodowli (PASB), II gr., 1600 m

  Wycofana została Polanica. Co ciekawe, zdecydowanie największą uwagę typerów przyciągnęła debiutująca Floryna (13-4). Klacz jest czwartym startującym w barwach Janowa Podlaskiego potomkiem SS Mothilla. Poprzednia trójka wygrywała w pierwszym (Wirgilion, Suzana) lub drugim (Sabamira) występie.

  Z klaczy mających już nieco doświadczenia zdecydowanie najczęściej w czołówce wymieniane są: poprawiająca się z każdym biegiem Emereda (5-2) oraz córka wyśmienitego katarskiego Assy’ego – Waya. Trochę mniejsze szanse przyznawane są niedawnej debiutantce Wuzetce (1-5), a także bardziej doświadczonym Surprise (1-2) i Alfatarze (0-2).

  Pełnia i dobrego pochodzenia Corsicana wystąpią w roli wyraźnych outsiderek.

  III: 2-latki, II gr., 1200 m

  Wycofany został Lothan. Po udanym debiucie rola faworyta przypadnie irlandzkiemu Filibertowi, którego 12 uczestników LE wskazało na pierwsze miejsce, a kolejnych pięciu na drugie. Za jego najgroźniejszych przeciwników uważane są: Scarlett Jive (6-4), lepszy od niej w debiucie Marvelous Stam (3-6) oraz debiutujący Conall Cernach (2-5). Nieliczne grono zwolenników mają rozpoczynający karierę Chibani i mająca za sobą przyzwoity start Iskra One.

  IV: 4-letnie i starsze araby, hcp. IV gr., 2000 m

  Zdecydowanym faworytem wśród typujących jest Horas de Bozouls, który zgromadził aż 19 wskazań do porządku, w tym aż 15 na pierwsze miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że poniesie on aż 63 kg pod Viktorem Popovem (zmiana jazdy). Pozostałe konie zostały obdarzone znacznie mniejszym zaufaniem, ale w typach wszystkie pojawiają się w pierwszej dwójce.

  V: 3-latki, wył. IV, 1600 m

  Wycofane zostały Bold Secret, Deep Life oraz Sprytna. Zgodnie z przewidywaniami typerów walkę o zwycięstwo powinny stoczyć Louisville (12-7) i Takabro (8-7), a być może do rozgrywki włączy się Frankie Zapata (3-6). Pozostałe powinny rywalizować o niższe płatne miejsca. Zobaczymy, czy tak rzeczywiście będzie.

  VI: 4-letnie i starsze, hcp. III gr., 2200 m

  Mocną faworytką wśród uczestników Ligi Ekspertów jest I Belive in Angels, która uzyskała aż 18 wskazań na pierwsze miejsce. Pozostałe konie typowane do czołowych miejsc to: Adventure, Skilled Player, Showmeyourheaven oraz Little Lucky Charm.

  VII: 4-letnie i starsze, IV gr., 1200 m

  To gonitwa bez wyraźnego faworyta. Najwięcej wskazań uzyskał Whiskey Jar (8-5), ale mocno liczone są również: Alex Dream (5-5), Herbatka (5-4), Nandi (3-4) oraz Domitz (3-2). Z pozostałych jedynie Don Zou jest kilkukrotnie typowany do dwójki.

  VIII: 4-letnie i starsze araby, II gr., 1800 m

  Wycofane zostały Ehssana i Esrar Al Khalediah. W roli mocnej faworytki pobiegnie prawdopodobnie ciesząca się największym zaufaniem Ligi Ekspertów Aliat Al Khalediah (12-6). Pozostała czwórka ma zbliżone notowania, chociaż Musab (3-7) i Galito de Bozouls (4-7, w siodle Viktor Popov) uzyskały więcej głosów niż Eldas (2-2) oraz Alnnajm (3-1).

  IX: 3- i 4-letnie kłusaki francuskie, start wolny, 2400 m

  Wycofany w terminie dodatkowym został Irbis Pawelce. Murowaną faworytką do zwycięstwa, zdaniem uczestników Ligi Ekspertów, jest Hronika, która uzyskała 100% wskazań na pierwsze miejsce.  Na drugim miejscu najczęściej pojawia się Hadol de Brion (17), rzadziej Henzo du Pont (6).

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (24 uczestników):

  I – Goteborg, 18 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Floryna, 13
  III – Filibert, 12
  IV – Horas de Bozouls, 15
  V – Louisville, 12
  VI – I Belive in Angels, 10
  VII – Whiskey Jar, 8
  VIII – Aliat Al Khalediah, 12
  IX – Hronika, 24

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Hronika 24/24 (100% typów na zwycięstwo)
  Najbardziej wyrównany wyścig – VII.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły