More

  Wróżenie z wyścigowych fusów – dzień 26.

  Analiza niedzielnych gonitw z uwzględnieniem typów Ligi Ekspertów.

  I – Nagroda Warszawski Maraton: 3-letnie i starsze kłusaki francuskie, start wolny, 3000 m

  Wycofany został Diego de Busset. Najczęściej typowany na pierwsze miejsce jest Fend d’Ukraine – 11 razy (łącznie 19 razy znalazł się w pierwszej dwójce). Trudno się dziwić – patrząc na wyniki to właśnie on prezentuje najbardziej stabilną formę. Sporo zwolenników ma również Factoriel (7-8), którym powoził będzie Taras Salivonchyk.

  W dalszej kolejności wymieniane są: nieobliczalne Furnika (2-3) i Fulham (1-0) oraz Eden Pierji (1-1). Gatsby Cerise i Baliverne Buroise uznawane są za outsiderów.

  II: 3-letnie klacze arabskie polskiej hodowli (PASB), II gr., 1600 m

  Zdecydowanie najwięcej wskazań otrzymała biegająca na równym poziomie Zbrojna Fata (15-8), a za jej najgroźniejszą konkurentkę uważana jest niedawna debiutantka – Haidea (7-10). Z pozostałych klaczy najwyżej stoją notowania świetnego pochodzenia Orli Gal (1-4) oraz Edormany (1-2).

  III: 2-latki polskiej hodowli (PSB), II gr., 1300 m

  Wycofany został Przystojnykaźmierz. Bitą faworytką uczestników Ligi Ekspertów jest Jowita. Zagrozić mogą jej debiutujący Daccini (4-11) lub Salivana (3-6). Pozostałe konie nie są wymieniane w czołowej dwójce.

  IV: 4-letnie i  starsze klacze arabskie, III gr., 1800 m

  Wszyscy typerzy Ligi Ekspertów wskazali Summer ‘OA’ (w siodle Viktor Popov 62 kg) jako „pewniaczkę” do porządku. W dodatku aż 20 z nich na pierwsze miejsce. Wyraźnie na drugim miejscu w zestawieniu jest Awrad Al Khalediah (3-16). Pojedyncze wskazania otrzymały Mokha d’Arusula (1-3) oraz Pianessa (0-1). Na Hardoce de Bozouls pojedzie Bolot Kalysbek – 57 kg.

  V – Pink Pearla: 3-letnie i starsze, kat. B, 1800 m

  Wycofany został Zanzily Passion. Mocnym faworytem Ligi Ekspertów jest Gryphon – 20 wskazań na pierwsze i 4 na drugie miejsce. Jeśli sprosta zadaniu, to o drugie miejsce, wg typerów, powinny walczyć wracająca na Służewiec Lagertha Rhyme oraz jedyny przedstawiciel starszych roczników, Snow Storm. W dwójce ani razu nie znalazły się Krokan i Pilecki.

  VI: 3-letnie i starsze, hcp. IV gr., 1400 m

  Wyścig wydaje się trudny do typowania, ale większość ekspertów wskazuje na zwycięstwo Szarotki (14). Oprócz niej na pierwszym miejscu, ale zdecydowanie rzadziej, pojawiają się pozostali uczestnicy biegu z wyjątkiem Kasminy Royal.

  VII: 4-letnie i starsze, IV gr., 1800 m

  Wycofana została La Factrice. Biorąc pod uwagę typy Ligi Ekspertów, o zwycięstwo powinny stoczyć walkę Un Beso (8-8), Philbert (7-2) oraz The Kid Bobby B (6-8). Z pozostałych koni pojedyncze wskazania uzyskały startujący  po raz pierwszy w tym roku Dark King oraz biegające w kratkę Parys i Luaithrion.

  VIII: 3-latki, IV gr., 1000 m

  Wycofany został Sant Taxiarchis. Zdecydowanie najwięcej wskazań na pierwsze miejsce ma Alis Gloriae (21). Za jej najgroźniejszych konkurentów uznawane są Lesvos i Best Life. Mniejszym zaufaniem zostały obdarzone Dżemma i Ghibli RMP, natomiast Cyclone Life jest outsiderką gonitwy.

  IX: 3-letnie i starsze klacze, III gr., 1600 m

  Zgodnie z typami uczestników Ligi Ekspertów, walka o zwycięstwo powinna rozegrać się pomiędzy Zireael (13-6) oraz L’Aquillą (8-11). W dalszej kolejności wymieniana jest Hyderabadi (2-6), na którje pojedzie Konrad Mazur – 55 kg.

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (24 uczestników):

  I – Fend d’Ukraine, 11 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Zbrojna Fata, 15
  III – Jowita, 17
  IV – Summer 'OA’, 20
  V – Gryphon, 20
  VI – Szarotka, 14
  VII – Un Beso, 8
  VIII – Alis Gloriae, 21
  IX – Zireael, 13

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Alis Gloriae 21/24 (88% typów na zwycięstwo)
  Najbardziej wyrównany wyścig – VII.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły