More

  Wielki powrót Lagerthy Rhyme

  Najważniejszy wyścig weekendu – Nagrodę Pink Pearla w imponującym stylu zdobyła Lagertha Rhyme. Trenowana przez Macieja Kacprzyka trzyletnia klacz, która w ostatnim czasie ścigała się we Francji, nie pozostawiła złudzeń swoim dzisiejszym konkurentom. W bardzo dobrym czasie (1.52.8 na torze elastycznym 4,0) zdystansowała faworyzowanego Gryphona o 4,5 długości. 

  Od początku wyścig rozgrywany był bardzo mocnym tempem. O prowadzenie niemal w jednej linii walczyły Pilecki, Snow Storm, Krokan i Gryphon. Lagertha Rhyme była prowadzona przez zastępującego chorego Konrada Mazura Dastana Sabatbekova na ostatniej pozycji, ale cały czas miała kontakt z rywalami. Pierwsze 1300m konie pokonały w czasie 1.18.9, czego nie powstydziliby się solidni sprinterzy. 

  Po wyjściu na prostą przy kanacie próbował atakować Snow Storm, środkiem toru bronił się Pilecki, którego z powodzeniem atakował Gryphon. Gdy do celownika pozostało 400m, ruszyła Lagertha Rhyme i w rzadko spotykanym stylu zmierzała po wygraną.

  W rozmowie po gonitwie trener Lagerthy – Maciej Kacprzyk zapowiedział, że nie rezygnuje z planów startów za granicą i kolejny występ utalentowanej córki Gutaifana przewidywany jest we Włoszech lub Francji. Patrząc na styl wygranej nad czołowym koniem rocznika derbowego, Gryphonem, wydaje się, że nie jest bez szans na rywalizację z solidnymi europejskimi black-type’ami. 

  Na zdjęciu Lagertha Rhyme/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły