More

  Totalizatorowe emocje w niedzielę

  Bogaty program gonitw na wyścigową niedzielę oraz liczne i atrakcyjne pule gwarantowane w totalizatorze, w połączeniu ze słoneczną pogodą sprawiają, że naprawdę warto wybrać się dzisiaj na Tor Służewiec. Start pierwszej gonitwy a tym samym początek septymy o godzinie 14:00. 

  Ci, których interesuje wyścigowy świat, będą mogli obejrzeć za pośrednictwem Trafonline.pl bezpośrednią transmisję m.in. z Prix Jacques le Marois (G1, 1600m), gdzie dojdzie do arcyciekawego starcia jednego z najwyżej wycenianych koni na świecie Palace Pier z żelaznym trzylatkiem Poetic Flare. W stawce nie zabraknie też zwycięzcy Breeders’ Cup Mile- Order of Australia, który jesienią ubiegłego roku był o krok od przenosin do Polski! Start gonitwy zaplanowany jest na 15:50.

  Sprinterska Nagroda Deer Leapa bez zdecydowanego faworyta

  Paradoksalnie wyścigi sprinterskie kategorii B mogą być bardziej interesujące niż te kategorii A, a to wszystko za sprawą różnic w wagach niesionych przez konie. Wyrastające na naturalnych faworytów tegorocznej Nagrody Deer Leapa: zdobywca Nagrody Haracza Umberto Caro i czekający na premierowe zwycięstwo w Polsce Comin’ Through (zmiana jazdy z Joanny Wyrzyk na Bolota Kalysbeka Uulu) poniosą wagę wieku i będą “dawały” rywalom przynajmniej 4 kilogramy. 

  A przeciwników mają bardzo wymagających. Preferujący suchą nawierzchnię Xawery pobiegnie na swoim koronnym dystansie, Crazy Bull przebojem wdarł się do czołówki krótkodystansowców a dzielne klacze: Province of Frost, Dame Gladys i Seririo wydają się być w wyśmienitej dyspozycji. 

  Fantastycznie prezentuje się w tym roku Blizbor, który co prawda we wcześniejszych startach przegrał z Seririo i Province of Frost, ale ostatnio zrewanżował się tej pierwszej w kapitalnym stylu. 

  Naprawdę trudno jest zdecydowanie wyróżnić któregoś z uczestników albo przekreślić czyjeś szanse. Tę opinię potwierdzają prognozy Ligi Ekspertów, gdzie Nagroda Deer Leapa okazała się najbardziej wyrównanym wyścigiem dnia. 

  A co do powiedzenia mają trenerzy uczestników gonitwy?

  Adam Wyrzyk:

  Blizbor – Jak pokazały ostatnie starty – jest na chodzie. Sprzyja mu lekka bieżnia i ulga wagi.

  Comin’Through – Biega na dobrym poziomie, choć czegoś mu brakuje do odnoszenia zwycięstw. Wydaje mi się, że dystans 1300 m nie jest dla niego idealny, gdyż dość wolno się zbiera na początku.

  Wiaczesław Szymczuk:

  Umberto Caro – Czuje się dobrze. Sprinterzy tworzą dość wyrównaną grupę, ale wierzę, że znajdzie się w rozgrywce, choć w licznej stawce zawsze mogą zdarzyć się niespodzianki.

  Maciej Jodłowski:

  Crazy Bull – Jest w dobrej dyspozycji. Będzie korzystał z ulgi wagi za start grupę wyżej i myślę, że ma spore szanse na udział w rozgrywce.

  Krzysztof Ziemiański:

  Xawery – Nie mam zastrzeżeń do jego formy i samopoczucia. Ostatnio było podobnie, jednak nie potrafi sobie poradzić na grząskiej bieżni, a na taką właśnie trafiał.

  Wojciech Olkowski:

  Province of Frost – Ona z kolei biega naprawdę dobrze. Teraz ma trudnych przeciwników, jednak wierzę, że nie podda się bez walki.

  Emil Zahariev:

  Dame Gladys – Pobiegnie z dużymi szansami. Lepiej czułaby się na dystansie 1600 metrów, jednak nie mamy dużego wyboru i musimy startować w gonitwach, które, przynajmniej w miarę jej odpowiadają.

  Łukasz Such:

  Seririo – Niższa waga i krótszy dystans powinny jej sprzyjać. Trafiła na mocne konie, ale myślę, że powinna liczyć się w finałowej rozgrywce.

  Kazimierz Rogowski:

  Inulla – Ma przed sobą ciężki start, ale ostatnio zrobiła dobry galop.

  Petit najmocniej liczony w Nagrodzie Villarsa

  Liga Ekspertów jednoznacznie wskazuje na wygraną Petita, który zyskał uznanie u 79% typujących. Czterolatek ze stajni Krzysztofa Ziemiańskiego jest tym samym najmocniej liczonym koniem spośród wszystkich niedzielnych faworytów. Czy trener podziela to zdanie? 

  “Korzystniejsze są dla niego dłuższe przerwy w startach, ale akurat trafia się wyścig na dłuższym dystansie i musimy to wykorzystać. Powinien powalczyć”.

  Konkurencja jest jednak wyjątkowo mocna i wyrównana. Korzystający z ulgi wagi Delos pobiegnie podbudowany wygraną nad Petitem (o nos) w Nagrodzie Demon Cluba, lubiący surowe rozgrywki Gancegal jest w kapitalnej formie, a nabierający doświadczenia Damask Blade wygląda na konia, który w przyszłości może zajść wysoko. 

  Trochę niedoceniane są: posiadający świetną przerzutkę Noble Eagle i dzielny Neverland, ale to też konie wysokich lotów. 

  Tegoroczna Nagroda Villarsa zapowiada się na intrygujący pojedynek utalentowanych przedstawicieli polskiej hodowli (Delos, Neverland, Noble Eagle) z mocną reprezentacją koni importowanych. Przewagę wydają się mieć te drugie, ale wychowankowie panów Engela, Laskowskiego i Mirpuriego nie stoją na straconej pozycji. 

  Na zdjęciu Umberto Caro przed Crazy Bullem w Nagrodzie Haracza

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły