More

  Wróżenie z wyścigowych fusów – dzień 28.

  Analiza sobotnich gonitw z uwzględnieniem typów Ligi Ekspertów.

  I: 3-letnie araby eksterierowe, II gr., 1800 m

  W notowaniach ekspertów bitym faworytem jest Pueblos, który aż 22 razy został wytypowany na pierwsze miejsce, a trzykrotnie na drugie. Za jego najgroźniejszą konkurentkę uważana jest Pustynna Gwiazda (1-12). Z pozostałych trochę liczone są debiutujący Salik (2-4) i niezłego pochodzenia Lorelei (0-5).

  II: 2-latki, II gr., 1300 m

  Zdecydowanie największe grono zwolenników mają Donny di (15-5), który udanie zadebiutował, oraz najbardziej doświadczony w tym towarzystwie Filibert (6-10). Walka o zwycięstwo powinna rozegrać się między tą parą. Kolejne notowania mają debiutanci: Limlight (1-4), Signor Cava (2-2) i Palm Club (1-2). El Corazone (brak wskazań do dwójki) oraz Zarine (0-2) po przeciętnym rozpoczęciu kariery nie zostały obdarzone zaufanie typerów.

  III – gonitwa uczniowska (8): 3-latki, wył. IV gr., 1600 m

  Wycofany został mocno liczony Frankie Zapata, a także Strielka. W tej sytuacji murowanym kandydatem do wygranej, zdaniem ekspertów, jest Prince of Lyra. Na najgroźniejszą rywalkę kasztana wyrasta Double High Lady pod liderującym w rankingu gonitwy uczniowskich Oskarem Nowakiem. Pozostałe uzyskały pojedyncze wskazań lub wcale.

  IV: 4-letnie i starsze, IV gr., 1800 m

  Najwyżej stoją notowania Dark Kinga (12-6), Dowhatisay (5-8) oraz Marysina (4-6). Spore grono zwolenników ma Natanielka (3-3). Z pozostałych w czołówce rzadko wymieniane są konie ze stajni Janusza Kozłowskiego: Hibernian (dwukrotnie) i Romashka (raz).

  V – Nagroda Skarba: 2-latki, kat. B, 1300 m

  Wycofana została Dominanta. Faworytką typerów jest Moonu (14-6), ale gonitwa wydaje się otwarta. Notowania pozostałych koni są zbliżone.

  VI: 3-letnie araby eksterierowe, II gr., 1800 m

  Pomimo nieudane ostatniego występu, typerzy zdecydowanie największym zaufaniem obdarzają Ewodino (aż 20 wskazań na zwycięstwo i trzy na miejsce drugie). Za jego najgroźniejszego konkurenta uważany jest Enterpize. Trochę niżej stoją notowania Dream Day’a oraz Federiki.

  VII: 3-letnie i starsze, III gr., 2000 m

  Wycofana została Harley Wings. Typerzy nie mieli problemu ze wskazaniem faworyta – jest nim Kuri. Za jego najgroźniejszego konkurenta uważana jest Maitresse En Titre. Z pozostałych nieco więcej wskazań uzyskały Paderewski i Icare de Sartuque, ale pojedyncze głosy mają także pozostałe konie. Najmniej liczone są: Uzza, Juraszek oraz Leading Lion.

  VIII: 4-letnie i starsze araby, IV gr., 1600 m

  Zdaniem uczestników Ligi Ekspertów wyścig powinny rozegrać miedzy sobą Celtic Amal (14-6) oraz Reem Al Khalediah (7-15). Z pozostałych liczony jest jeszcze Sidane (3-1).

  IX: 4-letnie i starsze, IVI gr., 1800 m

  Wycofane zostały Akcent Caro oraz Party Animal. Wydawałoby się, że w gonitwie nie jest łatwo wskazać faworyta, jednak eksperci w zdecydowanej większości przypadków na pierwsze miejsce wskazują Scuti (19-4). Z pozostałych najmocniej liczone są Montero 93-5) oraz Santa Meri (1-6).

  X – Nagroda Przychówku: 3- i 4-letnie kłusaki francuskie, start wolny, 2400 m

  Murowaną kandydatką do zwycięstwa, zdaniem uczestników Ligi Ekspertów, jest Hronika (22-2). Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się jej ostatnia pogromczyni – Hmara d’Ukraine (3-13). Z pozostałych najczęściej na drugie miejsce typowana była Historia Pawelce, ale wszystkie pozostałe zaprzęgi również uzyskały przynajmniej jedno wskazanie.

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (25 uczestników):

  I – Pueblos, 22 wskazania na pierwsze miejsce
  II – Donny di, 15
  III – Prince of Lyra, 13
  IV – Dark King, 12
  V – Moonu, 14
  VI – Ewodino, 20
  VII – Kuri, 16
  VIII – Celtic Amal, 14
  IX – Scuti, 19
  X – Hronika, 22

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Pueblos oraz Hronika, po 22/25 (88% typów na zwycięstwo)
  Najbardziej wyrównany wyścig – IV.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły