More

  Wróżenie z wyścigowych fusów – dzień 29.

  Analiza niedzielnych gonitw z uwzględnieniem typów Ligi Ekspertów.

  I – Al Khalediah Racing Festival 2021 (2): 4-letnie i st. araby, III gr., 2000 m

  Wycofany został Moudjar. Dodatkowe nagrody sponsorowane przez spółkę Polska AKF przyciągnęły na start liczną i mocną stawkę. Uczestnicy Ligi Ekspertów zdecydowanie najczęściej wskazują dwa konie: doświadczonego Purhiba (13-8) i rozkręcającego się Got de Lagarde (9-12). Trzeci w tym zestawieniu Hasem Al Khalediah (1-2) tylko trzykrotnie został wymieniony w pierwszej dwójce. Być może para faworytów nie zawiedzie, ale wydaje się, że trochę niedoceniane są: czwarty w Derby Celebryk, mający niezbyt udany sezon Alnnajm oraz ciągle błyskotliwy weteran Ouzbeks du Panjshir.

  II – Nagroda Białki – Al Khalediah Colts & Fillies Trophy: 3-letnie araby, kat. A, 2000 m

  Wycofany został Wirgilion. W prognozach typerów na pierwsze miejsce najczęściej wymieniane są konie Cornelii Fraisl, Al Jassim i Love Awam (po 10 razy), a na drugą lokatę Suny du Loup (aż 17 wskazań). Wydaje się, że trudno z wymienioną trójką będzie nawiązać obiecującemu polskiemu Sadenowi Al Khalediah, chociaż ogier zapowiada się bardzo dobrze.

  III – Al Khalediah Poland Cup: 4-letnie i st. araby, kat. A, 1600 m

  Wycofana została Hakeemat Muscat. Typerzy są przekonani, że walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy reprezentującymi sponsora gonitwy Rasmym Al Khalediah (21-3) i Mayarem Al Khalediah (4-18). Z pozostałych koni,  w przewidywaniach ekspertów, jedynie Frehel de Bozouls (0-4) pojawia się na drugim miejscu.

  IV – Memoriał Bogdana Ziemiańskiego: 4-letnie i  starsze araby, I gr., 1800 m

  Faworytem do zwycięstwa będzie siwy Nrgizing, który otrzymał 17 wskazań na pierwsze miejsce i cztery na drugie. Zdecydowanym wiceliderem notowań jest Musab (5-6), a na drugie miejsce często typowany jest również No Neveur Saularie (0-7). Z pozostałych koni trochę liczone są jeszcze tylko Eldas (1-2), Gatsby de Bozouls (2-2) oraz Awrad Al Khalediah (0-4).

  V – Nagroda Sabelliny: 4-letnie i starsze klacze arabskie, kat. B, 2000 m

  Mocną faworytką wg uczestników Ligi Ekspertów jest Wasma Al Khalediah (19-5), a jako jedyne zagrożenie dla niej wskazywana jest General Lady (6-13). O wiele rzadziej na drugim miejscu pojawiają się Djenah (4), Summer ‘OA’ (2) oraz Hadjar (1).

  VI: Nagroda Emaela – Wathba Stallions Cup, I gr., 1600 m

  Zapowiada się bardzo ciekawa walka o zwycięstwo, które będzie premiowane przez sponsora w wysokości 5 tys. euro. Zdaniem typerów największe szanse na udział w rozgrywce mają szybka Maeali Muscat (11-4), niedawny debiutant Al Faisal (10-3) oraz drobny, ale ambitny Nash du Douze (2-11). Pozostałe są mniej liczone.

  VII – Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy: 4-letnie i st. araby, kat. A (G3 PA), 2600 m

  Wycofany został Dary Al Khalediah. W tej sytuacji wielką faworytką uczestników Ligi Ekspertów będzie Amwaj Al Khalediah, która tylko dwukrotnie została wymieniona na miejscu drugim, a pozostali widzą w niej zwyciężczynię najważniejszej niedzielnej gonitwy. Ta dwójka typerów na pierwsze miejsce wskazała derbistę Alsahra (1-2) oraz rosyjskiego Seifula Muliuka (1-0). Najczęściej na drugie miejsce typowany jest szybki Samonlau ‘OA’ (15 razy), a rzadziej Dragon (4) – tym razem pojedzie na nim Sergey Vasyutov. Apollo del Sol, Hosco de Bozouls oraz Wielki Dakris wydają się mieć mniejsze szanse, chociaż warto pamiętać, że ostatni z nich w ubiegłorocznej edycji wywalczył trzecie miejsce, a dwa pozostałe poprawiają się z każdym startem.

  VIII: 3-letnie araby, II gr., 1800 m

  Wycofany został Momo. Uczestnicy Ligi Mediów wyraźnie wskazują na mająca za sobą udany debiut Athal Bint Gifarę. Za jej głównych rywali uznawane są Idya des Aubepines (1-9) oraz debiutujący Indurain de Faust (1-11). Z pozostałych trochę liczony jest inny debiutant – Azamh. Notowania polskich Cepuna i Priusa stoją zdecydowanie najniżej.

  IX: 4-letnie i starsze araby, wył. IV gr., 1800 m

  Wycofane zostały Anwar Al Khalediah i Djalba. Na zakończenie dnia najliczniej obsadzona gonitwa. Na dość mocną faworytkę wyrosła Shamila (15-9), którą eksperci zdecydowanie najczęściej wskazują na pierwsze miejsce. Powalczyć z nią, według prognoz, mogą tylko Dodge (5-9) oraz Haslan de Bozouls (4-9).

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (25 uczestników):

  I – Purhib, 13 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Love Awam i Al Jassim, po 10
  III – Rasmy Al Khalediah, 21
  IV – Nrgizing, 17
  V – Wasma Al Khalediah, 19
  VI – Maeali Muscat, 11
  VII – Amwaj Al Khalediah, 23
  VIII – Athal Bint Gifara, 22
  IX – Shamila, 15

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Petit – 23/25 (92% wskazań na zwycięstwo)
  Najbardziej wyrównany wyścig – II.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły