More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 30.)

  Analiza sobotnich gonitw z uwzględnieniem typów Ligi Ekspertów.

  I: 3-letnie klacze arabskie, II gr., 1800 m

  Na mocna faworytkę wyrasta Zbrojna Fata, która już trzykrotnie była druga, z każdym kolejnym startem poprawiając się. Tego samego zdania są uczestnicy Ligi Ekspertów – 20 z nich wskazało ją jako zwyciężczynię, a pozostałych czterech na drugie miejsce. Za najgroźniejszą konkurentkę uważana jest debiutująca Emben de Pine (4-9), wyróżniająca się pochodzeniem. Trener Michał Borkowski jednak ocenia ostrożnie szanse włoskiej klaczy.

  O miejsce w czołówce, zdaniem ekspertów, powinny powalczyć: Orianka, Orla-Gal, Edormana i Special Lady. Na Turkawce, zamiast kontuzjowanego Konrada Mazura pojedzie Martin Srnec.

  II: 3-letnie i st., III gr., 1400 m

  Wycofana została Szarotka. Wyścig wydaje się dość wyrównany, jednak w Lidze Ekspertów zdecydowanie najczęściej w dwójce wymieniana jest L’Aquilla (11-5), więc to ona najprawdopodobniej wystąpi w roli faworytki. Wysoko stoją notowania: Herbatki (5+6), Tribunal (3-6), Lady Joanna (3-1) oraz Bright Amber (2-4). Z tego grona ciekawi występ jedynej trzylatki w stawce, Lady Joanny, na której pojedzie tym razem Jan Verner. Klacz po raz pierwszy w tym roku pobiegnie na dystansie sprinterskim, po nieudanych starciach z czołówką rocznika.

  Najniżej stoją notowania Whiskey Jara, Alex Dreama oraz Don Zou (w siodle Kamil Grzybowski).

  III: 2-latki polskiej hodowli, II gr., 1400 m

  Najpewniejszą kandydatką do rozgrywki wydaje się Jowita, która w obu dotychczasowych startach była druga. Typerzy spodziewają się, że tym razem zwycięży – 17 z nich jest tego zdania, a sześciu kolejnych wskazało klacz na drugie miejsce. Na jej najgroźniejszego przeciwnika wyrasta mniej doświadczony Shy Boy (5-7), dosiadany tym razem przez Martina Srneca. Z pozostałych koni liczone są jeszcze Impas (0-9) oraz debiutujący Emperor’s Game (2-2).

  IV: 4-letnie i starsze, wył. III gr., 1800 m

  Najczęściej typowane na zwycięstwo są Interview (12 razy) oraz Dame Gladys (8). Ogier ma duże możliwości, ale nie jest łatwy do optymalnego przeprowadzenia. Z kolei klacz biega w kratkę. Z pozostałych koni wyróżniają się solidny Philbert, nie przepadający za grząską bieżnią The Kid Bobby B oraz startująca po przerwie spowodowanej kontuzją Freya Z. Typerzy w czołówce spodziewają się jeszcze La Factrice (w siodle Turganaaly Uulu – 56 kg).

  V – Nagroda SK Krasne: 3-letnie i st. klacze, kat. A, 2200 m

  Po przekonującym zwycięstwie w Oaks bitą faworytką wydaje się Nania. Aż 22 typujących wskazało ją na pierwsze miejsce, a pozostała dwójka na drugie. Ci z kolei uważają, że tegoroczną oaksistkę pokona ta sprzed dwóch lat – Nemezis. Pięciolatka udanie rozpoczęła sezon, ale w kolejnych występach obniżyła loty. Czy w konfrontacji z młodszymi rywalkami i w gronie samych klaczy, znów o sobie przypomni i po raz drugi z rzędu zdobędzie Nagrodę SK Krasne?

  Z trenowanych w Polsce trzylatek zdecydowanie najczęściej na drugie miejsce typowana jest Paradise Hill. Na Colonelle pojedzie Bolot Kalysbek.

  VI: 3-latki, wył. IV gr., 2000 m

  Ta gonitwa wydaje się poważnym wyzwaniem dla typujących, którzy jednak faworytki upatrują w startującej po raz pierwszy na Służewcu Jumeirah Beach (11-5). Klacz zaliczyła dwa niezłe i jeden nieudany start we Francji. To predysponuje ją do walki w tak przeciętnym towarzystwie, ale trzeba też pamiętać, że pobiegnie po dłuższej przerwie i jej aktualna forma jest zupełną niewiadomą.

  Wysoko oceniane są szanse Takabro (5-5, w siodle Kamil Grzybowski), nieźle ostatnio finiszującej Lily Rose (1-8) oraz niedawnej debiutantki Beaute Rousse (3-5), po której można oczekiwać poprawy. Pojedynczych zwolenników znalazły też Amant, Poet’s Preem (E. Turganaaly Uulu 57) oraz Kasmina Royal.

  VII – Nagroda Przedświta: 3-letnie i starsze, kat. B, 1600 m

  Wygląda na to, że wyścig powinny rozgrywać Crazy Bull (16-5) oraz Emiliano Zapata (8-12), jedyne konie typowana na zwycięstwo. Pozostałe konie uzyskały pojedyncze wskazania na drugie miejsce. Na Blue Connoisseurze pojedzie Kamil Grzybowski.

  VIII: 4-letnie i starsze klacze arabskie, IV gr., 2000 m

  Wycofana została Wafa Al Khalediah. Faworytką będzie Esrar Al Khalediah (15-8), a za jej najgroźniejsze rywalki trzeba uznać Mokhe d’Arusulę (4-11) i Qimat Al Majd (5-5). Pozostała trójka ma mniejsze szanse i nie uzyskała wskazań typerów. Na Djalbie pojedzie Szczepan Mazur, pod wagą 59 kg.

  IX: 4-letnie i starsze, hcp. IV gr., 1400 m

  Możliwościami wyróżnia się dosiadany przez utalentowanego ucznia Candy Storm. On i bardziej doświadczona Ujoor uzyskały większość wskazań ekspertów. Nieco niżej stoją notowania Sayif Shadada (w siodle Kamil Grzybowski pod 60,5 kg), weteran Calmir oraz zupełnie nieobliczalny Sileroy.

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (24 uczestników):

  I – Zbrojna Fata, 20 wskazania na pierwsze miejsce
  II – L’Aquilla, 11
  III – Jowita, 17
  IV – Interview, 12
  V – Nania, 22
  VI – Jumeirah Beach, 11
  VII – Crazy Bull, 16
  VIII – Esrar Al Khalediah, 15
  IX – Ujoor, 11

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Nania, po 22/24 (92% typów na zwycięstwo)
  Najbardziej wyrównany wyścig (wg typerów) – VI.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły