More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 31.)

  Analiza niedzielnych gonitw z uwzględnieniem typów Ligi Ekspertów.

  I: 4-letnie i st., IV gr., 2000 m

  Wycofany został Adventure. W roli faworyta wystąpi Magnetic, który wyróżnia się możliwościami w tej stawce. W tym roku startuje rzadko, ale pokazał się z dobrej strony. On też jest liderem notowań Ligi Ekspertów (12-6). Wysoka forma jest z kolei atutem Luaithriona (6-9, w siodle ponownie Kamil Grzybowski). Liczone są również biegający w kratkę Parys (3-2) i lubiący elastyczną bieżnię Un Beso (2-3). Nie wiadomo, jak na dłuższym dystansie poradzi sobie dosiadany przez Sergeya Vasyutova Jago (1-2). Z pozostałych wyróżnia się Design (0-1), ale ostatnio biegał zdecydowanie poniżej oczekiwań.

  II – Nagroda Gangesa: 3-letnie araby eksterierowe, I gr., 1600 m

  W gonitwach dla koni eksterierowych świetnie radzą sobie konie z Janowa Podlaskiego. Nic dziwnego, że dla większości typerów to dosiadany przez trenera Wodan (13-5) jest faworytem. Zdecydowanie niżej oceniane są szanse jego towarzyszy stajennych Eulertosa (0-1, w siodle Aleksander Kabardov) i Amanta (0-2), ale chyba trudno wykluczyć, że powalczą o płatne miejsca. Niezbyt wysoko stoją notowania michałowskich Escalosa (2-1) i klaczy Ech Kurier (0-3). Zdecydowanie większe szanse typerzy przyznają niedawnemu debiutantowi Salikowi (7-7) oraz Arunasowi TR (2-5).

  III: 2-latki, II gr., 1200 m

  Wycofana została Gold Lily. Z wyjątkiem mającej za sobą dwa przeciętne starty we Francji Joy Bere pozostałe konie debiutują. Dzięki nabranemu doświadczeniu klacz może mieć jednak pewną przewagę nad rywalami i zdaniem dziewięciu ekspertów to właśnie ona wygra (9-4). Spośród debiutantów najwyżej oceniane są szanse francuskiej Taymour (9-8). Niżej stoją notowania Keny (2-3), Caro Giorgio (1-2), Kaneshyi (0-2), a zwłaszcza polskiej Aili, chociaż klacz ma niezłą ocenę w stajni.

  IV: 3-latki, III gr., 1800 m

  Wycofana została Baby Cools. Zdaniem ekspertów wyścig powinny rozegrać solidna Diamond Kitty (12-7) i biegnący po przerwie, przymierzany w przeszłości do występu w Derby, Abelard F (8-10). Kilka wskazań mają King of Life (3-2) i Italia Bere (1-1). Pozostałe, zdaniem uczestników Ligi Ekspertów, mają mniejsze szanse.

  V – Nagroda St. Leger: 3-letnie i starsze, kat. A, 2800 m

  Typerzy niemal jednogłośnie wskazują na zwycięstwo niemieckiej Memphis, która na wysokim poziomie osiągała solidne wyniki. Za jej głównych rywali uznawane są ubiegłoroczny derbista Night Thunder, któremu będzie odpowiadał długi dystans i elastyczny tor oraz Anator, startujący pod korzystną wagą, co na 2800 m może mieć spore znacznie. Kandydatem do wywalczenia niższego płatnego miejsca jest Hipop de Loire.

  VI: 3-letnie araby polskiej hodowli (PASB), II gr., 2000 m

  Wycofany został Mursi. Zdecydowanie najwyżej stoją notowania dzielnego Ewesta (19-2), na którym pojedzie Kamil Grzybowski. Na drugie miejsce najczęściej wskazywany jest pokonany przez niego ostatnio Almared (2-15), a rzadziej nieźle oceniane w stajni Cis (1-4) i janowska Floryna (2-3). Pozostałe nie są typowane do dwójki.

  VII: 3-latki, IV gr., 1300 m

  W stawce wyróżniają się Louisville (7-11) i częściej typowana na pierwsze miejsce Terre de Breizh (17-5). W dalszej kolejności do dwójki wskazywane są Indian Galeste, Miss Equus (Kamil Grzybowski w siodle), Dżemma i Lesvos. Reszta nie jest brana pod uwagę.

  VIII: 4-letnie i st. araby, III gr., 1400 m

  Eksperci przyznają zbliżone szanse czwórce koni: Gabonnowi (8-7), Aliat Al Khalediah (7-5), Zeebie Al Khalediah (5-4) oraz Iago (3-8). Z pozostałej czwórki wyróżniają się Guajok de Bozouls (pojedzie Temur Kumarbek, 58 kg) oraz Palmir. Trudno o płatne miejsce w tym towarzystwie będzie Agentowi i Echarelli.

  IX: 3-letnie i starsze klacze, wył. IV gr., 1800 m

  Na wyraźną faworytkę wyrasta rzetelna Showmeyourheaven (12-4), ale trzeba pamiętać, że klacz lepiej czuje się na suchej bieżni. W tym będą upatrywać szans jej rywalki, spośród których najmocniej liczone są Devilinthedetail (5-5) i Nayefa (4-11). Nie bez szans na dobry wynik wydają się też Valkirie (2-1), Theskyisnolimit (0-3) i Bint Marshal (1-0). Dla Torpidy i dużo lepszej od niej Uzzy sukcesem byłoby każde płatne miejsce.

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (24 uczestników):

  I – Magnetic, 12 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Wodan, 13
  III – Taymour, 9
  IV – Diamond Kitty, 12
  V – Memphis, 21
  VI – Ewest, 19
  VII – Terre de Breizh, 17
  VIII – Gabonn, 8
  IX – Showmeyourheaven, 12

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Memphis, 21/24 (88% typów na zwycięstwo).
  Najbardziej wyrównany wyścig (wg typerów) – VIII.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły