More

  Prix Dragon – trudne zadanie przed Wasmą Al Khalediah

  Wśród 11 koni zgłoszonych do tegorocznej edycji gonitwy Prix Dragon, którą rok temu wygrał Fazza Al Khalediah, w tym roku znalazła się trenowana przez Macieja Kacprzyka Wasma Al Khalediah. Będzie to bardzo ciekawy, ale też niezwykle wymagający sprawdzian umiejętności dla utalentowanej klaczy.

  Niewątpliwym numerem jeden w tegorocznej stawce jest świetny Ebraz (Amer – Massamarie / Tidjani). Niezwykle doświadczony ośmiolatek znów jest szykowany do występu w Qatar Arabain World Cup – wygrał ten bieg w 2019 r., a w 2018 i 2020 roku był trzeci. W poprzednich latach jego ścieżka przygotowań była inna – pauzował dwa miesiące przed startem. Tym razem najwyraźniej uznano, że przyda mu się jeszcze jeden „ostry galop”.

  Jeśli usiłować szukać przeciwników dla dosiadanego przez Maxime’a Guyona asa, to na pewno trzeba zwrócić uwagę na konie reprezentujące barwy Al Shaqab Racing. Z tej dwójki chyba więcej do powiedzenia powinien mieć sześcioletni Melabi (Dahess – Quinquinna / Kesberoy) pod Christophem Soumillonem. Zadaniem klaczy Um Taj będzie prawdopodobnie wspieranie towarzysza stajennego.

  O niespodziankę może pokusić się natomiast inny mało doświadczony syn Amera – Nalink (Amer – Nalika / Dormane). Pięciolatek ma za sobą ledwie cztery starty, ale jesienią ub. roku w G1 uległ jedynie Hattalowi. Po ośmiomiesięcznej pauzie wygrał mały wyścig na torze Vichy i zdaje się być w dobrej dyspozycji. Na pewno o miejsce w czołówce może powalczyć również siedmioletni No and No Al Maury, prezentujący zbliżony poziom do Melabiego.

  Pozostałe konie prezentują solidny, wyrównany poziom. Jest wśród nich czołowy włoski arab Antares del Ma, solidny Freddy Py i ciekawa pięcioletnia klacz Artemis. Gdzie jest miejsce Wasmy Al Khalediah w tej stawce – trudno powiedzieć. Każde z pięciu płatnych miejsc trzeba by uznać za niezwykle obiecujący występ, ale niespodzianki z jej strony wykluczyć nie można, szczególnie z doświadczonym Ioritzem Mendizabalem w siodle.

  Gonitwa zostanie rozegrana w niedzielę, o godz. 13.58.

  Nasza prognoza: Ebraz – Melabi – Nalink – Artemis

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły