More

  Prosto ze stajni (18-19. września)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Adam Wyrzyk

  More Than A Habit – Wyraźnie się poprawił w drugim starcie. Stać go na dalsze postępy, chociaż to duży i ciężki koń, wiec trudno mu się „rozpędzić”.

  Conall Cernach – On chyba też potrzebuje czasu i przetarcia. Pierwszy występ nie był imponujący, ale liczę, że wypadnie lepiej.

  Munes – To bardzo fajny arab, chociaż nie jest jeszcze w pełni dojrzały, co objawia się w niezbyt przewidywalnym zachowaniu podczas wyścigów. Możliwości ma jednak spore.

  Wielki Dakris – Ostatnio kompletnie zlekceważył jeźdźca. Tym razem ma w siodle dużo bardziej doświadczonego dżokeja, więc może w końcu „odpali”?

  Arabella – Jest trudna do utrzymania w wyścigowej kondycji. Dałem jej dłuższy odpoczynek, żeby zbytnio się nie wyostrzyła. Trafiła na dość mocną stawkę.

  Betfan – Trochę się przebudził w drugiej części sezonu. Nie jestem przekonany, czy dystans 1000 m będzie mu idealnie odpowiadał, ale powinien być widoczny.

  Orginal – Widzę w nim potencjał, ale do tej pory coś mu zawsze przeszkadzało. Być może jeszcze nie jest gotowy mentalnie, by osiągać lepsze wyniki.

  Tres Amour – Słabo ostatnio wypadła, jakby występy w roli liderki ją zniechęciły. Mam nadzieję, że odnajdzie w sobie jeszcze wiosenną formę.

  Wedding Ring – Udowodniła, iż nie straszne jej dłuższe dystanse. Teoretycznie teraz jest nieco krócej, co powinno jej odpowiadać. Liczę na udany występ.

  Mazovia Queen – Swoje w tym roku zrobiła, wygrywając trzy biegi. Teraz jest rzucona na głęboką wodę, jednak po cichu wierzę, że stać ją na sprawienie kolejnej niespodzianki.

  Diamond Kitty – Nie udał się jej ostatni występ. Zobaczymy, czy to był wypadek przy pracy, czy już jej dyspozycja jest po prostu słabsza.

  Adahlen – Miał sporo czasu na regenerację sił, bo odczuwał trudy ciężkich gonitw. Teraz czuje się dobrze.

  Michał Borkowski

  Hasem Al Khalediah – Biega awansem w tak trudnej gonitwie, jednak nie było szczególnego wyboru, a przy okazji chciałem go sprawdzić na długim dystansie, bo sprawia wrażenie mocnego konia.

  Anwar Al Khalediah – Trafiła na mocną stawkę, ale być może powalczy o płatne miejsce.

  Terre de Breizh – Utrzymuje się w bardzo dobrej dyspozycji.

  Subiectum – Jest u mnie od niedawna, ale znam go z poprzednich sezonów. Zawsze lubił krótkie dystanse. Trudno mi jednak ocenić jego obecną formę.

  Gensik – Trafił do mnie niedawno. To dość lekki i chętny do galopowania arab. Sam jestem ciekaw, jak zaprezentuje się w debiucie.

  Paradise Hill – Wolałbym, żeby dystans tej gonitwy był dłuższy. Utrzymuje się w dobrej dyspozycji, ale ma kilka mocnych rywalek.

  Esrar Al Khalediah – Sprawia wrażenie już nieco zmęczonej sezonem. Z drugiej strony krótki dystans jej odpowiada, więc na płatnym miejscu powinna być.

  Moudjar – Będzie wycofany.

  Hadjar – Jest w formie. Wyścig łatwy nie będzie, ale liczę, że powalczy.

  Deneris – Tak naprawdę wszystko zależy od niej i jej zachowania. Już pokazała swoje możliwości, tylko nie zawsze udaje się je w pełni wykorzystać.

  Cornelia Fraisl

  Gatsby de Bozouls – Jego forma idzie do przodu. Długi dystans mu pasuje. Mam nadzieję, że powtórzy ubiegłoroczny sukces.

  Purhib – Stawka jest dość mocna, ale liczę na udany występ.

  Mokha d’Arusula – Nie potrzebuje mocnej jazdy, jest w dobrej dyspozycji, więc powinna być widoczna.

  Bieshan – Ma za sobą niezbyt udany start. Myślę, że stać go na więcej.

  Guajok de Bozouls – To trudny koń. Ma niezbyt dobry charakter, przez co trudno przewidzieć, jak się zaprezentuje. Minusem jest bardzo wysoka waga.

  Galito de Bozouls – Biega na bardzo solidnym i równym poziomie. Będzie walczył o miejsce w czołówce.

  Hosco de Bozouls – Powinien być rozgrywce.

  Guarf de Bozouls – Najsłabszy z trójki moich arabów w tym wyścigu, ale płatne miejsce jest w jego zasięgu.

  Maciej Kacprzyk

  Al Warkah – Zadebiutowała nieudanie, potem miała przerwę. Jej start stoi pod znakiem zapytania. 

  Saden Al Khalediah – Bardzo pozytywnie zaskoczył w nagrodzie Białki. W tej gonitwie jest kilka niezłych koni, więc nie mamy walkowera. Jednak to bardzo dobry koń i jesteśmy pozytywnie nastawieni.

  Wafa Al Khalediah – Mimo dobrych wyników tej pary tym razem może być ciężko zaistnieć. Pobiegnie z kilkoma teoretycznie lepszymi końmi.

  Decidela – Mało biega, długo czekaliśmy na odpowiedni wyścig. Tak długa przerwa w startach nie jest korzystna, ale nie chciałem jej zapisywać na dłuższym dystansie. Pokazała już, że jest bardzo szybka, więc powinna dobrze się pokazać.

  Alfateh – Będzie wycofany.

  Raayat Al Majd – Pokazała się już z dobrej strony i myślę, że będzie walczyć o zwycięstwo. Groźny może okazać się tajemniczy Gensik.

  Kassar – Pobiegnie głównie, żeby zaliczyć debiutancki start.

  Al Shaikha de Faust – W ostatnim wyścigu jeździec spadł zaraz po starcie, ale to bardzo dobry koń, który jest w stanie wygrywać takie gonitwy. 

  Wojciech Olkowski

  Sofronia – Myślę, że dobrze tutaj wypadnie. Powinna poprawić i brać udział w końcowej rozgrywce o najwyższe lokaty.

  Signor Cava – Rozczarował w debiucie, teraz powinien lepiej wypaść.

  Khamsin Rmp –  Woli biegać po miękkiej bieżni. Trochę go liczymy przed tym wyścigiem.

  Ghibli Rmp – Biega po tygodniu, ale ten dystans mu bardziej odpowiada. Lekka bieżna byłaby dla niego lepsza.

  Un Beso – Tutaj powinien się zaprezentować z dobrej stronie. Jest w wyśmienitej formie, ale nie może się przełamać, za każdym razem ktoś go finalnie ogrywa.

  Heliades Armor – Trzylatkiem nie mógł biegać i wierzyłem, że w następnych latach będzie dobrym koniem. Niestety jednak biega poniżej moich oczekiwań.

  Heredia – Trafiła na niezłe konie, ale myślę, że powinna być w rozgrywce.

  Małgorzata Łojek

  Aila – Tym razem wystąpi w gronie polskich koni, więc powinno być jej łatwiej, ale nie ma mało doświadczenia i niewykluczone, że jeszcze potrzebuje 1-2 startów, żeby się rozbiegać.

  Musab – Zaszedł wysoko i rywale do najłatwiejszych nie należą. Ma dużo energii i fajnie sobie radzi. Nie mam pewności, czy dystans nie okaże się dla niego zbyt długi, bo ostatnio biegał na zdecydowanie krótszych, jednak  w przeszłości ju na takich startował z zadowalającym efektem.

  Kasmina Royal – Wydaje się, że rywale są w jej zasięgu. W takim wyścigu wszystko jest możliwe.

  Ehssana – Jesień to jej pora. Powinna pokazać się z dobrej strony.

  Echarella – Dla niej progi wydają się trochę zbyt wysokie, jednak to ambitna klacz i na pewno nie podda się bez walki.

  Interview – Biega na rzetelnym poziomie. Nie zawsze udaje się w 100% wykorzystać jego atuty, mimo to zazwyczaj jest w czołówce. Liczę, że nie inaczej będzie tym razem.

  Edormana – Ona biega natomiast poniżej moich oczekiwań, natomiast ciągle wierzę, że zacznie biegać na miarę swojego pochodzenia.

  Valkirie – Trafiła na dość ciekawą i wyrównaną stawkę. Nie odbieram jej szans na dobry wynik, szczególnie jeśli trafi na elastyczną bieżnię.

  Andrzej Walicki

  Tutulala – To słaby koń. Póki co nie zrobiła na mnie wrażenia.

  Taymour – W ostatnim wyścigu przebiegł słabo, ale na treningach dobrze się prezentuje. Powinien poprawić w drugim starcie.

  Amant – Widać, że to słaby koń. Papier ma dobry, ale nie leci. Myślę, że jego forma niedużo się może zmienić. W stawce przeciętnych koni zawsze jest nadzieja.

  Don Zou – W ostatnim wyścigu bardzo dobrze przebiegł. Tym razem trafił na solidnych przeciwników i będzie mu ciężko wygrać. Nie najlepiej nim zarządzałem w poprzednich latach, co odbiło się na jego psychice, ale powoli dochodzi do siebie.

  Onyks – Wszystko przed nim, waga niewiele znaczy na tym dystansie. Jest szybki i w formie.

  Maciej Janikowski

  Atlas – Teoretycznie ma szanse. To niezły koń, ostatnio nieprzyjemnie odbił się od zagranicznych koni, więc dałem mu odpocząć.

  Sakiewka – Trafiła jak śliwka w kompot. Myślałem, że do gonitwy uczniowskiej zapisane zostaną słabe konie, ale niestety się przeliczyłem.

  Cis – Trochę mnie ostatnio rozczarował. Myślałem, że mu lepiej pójdzie, ale nie lubi biegać wśród koni. Spodziewałem się po nim większych postępów.

  Virago Westminster – Dajemy jej drugą szansę. W ostatnim wyścigu pokazała, że III grupa to nie jej miejsce. Nie ma odpowiedniej gonitwy II grupy, więc próbujemy poza grupami.

  Dowhatisay – Udało się zapisać Szczepana. Na pewno teraz trafił na trudniejszych przeciwników, ale czuje się dobrze i jestem optymistycznie nastawiony przed wyścigiem.

  Piotr Piątkowski

  Hamal – Nie może się w tym roku odnaleźć. Może na dłuższym dystansie przypomni sobie o dawnych świetnych startach.

  Ferrero – W konfrontacji z dużo bardziej doświadczonymi przeciwnikami będzie mu trudno.

  Lord Invictus – Spróbujemy skrócić mu dystans. Niestety, trafił na wymagających rywali.

  Orla-Gal – Rozczarowała w drugim starcie, ale to chyba był wypadek przy pracy. Spodziewam się lepszego występu.

  Baby Cools – Też zawiodła i nie bardzo wiem dlaczego. Może lepiej będzie pod bardziej doświadczonym jeźdźcem.

  Frantic – Biega w kratkę. Rywalki ma mocne, ale nie są poza jej zasięgiem.

  Santa Meri – Też trafiła na bardzo trudny wyścig. Kilka koni jest zdecydowanie wyżej od niej notowanych.

  Andrzej Laskowski

  Turkawka – Nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, dlaczego jej poprzedni wyścig był aż tak nieudany. Być może wpływ miał na to stan bieżni.

  Han Rastaban – On ostatnio z kolei pokazał się z bardzo dobrej strony. Myślę, że i tym razem nie podda się bez walki.

  Gabonn – Trafił na mocne towarzystwo, ale on tez potrafi galopować. Plus jest taki, że Oskar zna go dość dobrze, więc postara się wykorzystać jego atuty.

  Special Lady – To dość nerwowa i niełatwa klacz, dlatego zdecydowałem się na dosiad dobrze ją znającego ucznia. Zobaczymy, jak im pójdzie tym razem.

  Aiwa de Limarzel – Jej start stoi pod znakiem zapytania.

  Salih Plavac

  Salivana – To delikatna klacz. Płatne miejsce jest w jej zasięgu.

  Lar Pur Lar – Już dawno powinna wygrać wyścig. Może wreszcie postawi kropkę nad „i”.

  Tribunal – Ma kilku groźnych rywali. Łatwiej byłoby mu na elastycznej bieżni.

  Cape’cry – Na treningach spisuje się bardzo dobrze, ale w wyścigach jest nieco słabiej. Trudno mi przewidzieć, jak wypadnie tym razem.

  Feu de Bois – Czeka go trudne zadanie. Z każdego płatnego miejsca będę zadowolony.

  Janusz Kozłowski

  Duches Ajeez – Powinna zająć płatne miejsce, ale które – ciężko przewidzieć.

  Donny di – Chciałbym, żeby sprostał roli faworyta.

  Premier Roi – Słabo wypadł we Wrocławiu po długiej przerwie. Myślę, że pokaże się z nieco lepszej strony.

  Skilled Player – Ma kilku trudnych przeciwników. Łatwo mu nie będzie.

  Maciej Jodłowski

  Noble Claudine – Wolałbym dla niej dłuższy dystans, ale powinna się liczyć w tym wyścigu.

  Medrock – Jego możliwości są dobrze znane. Nie jest bez szans.

  Bartosz Głowacki

  Oficer – Poprzedni występ miał słabszy. Skaleczył się, być może to było przyczyną. Zobaczymy, jak wypadnie tym razem.

  Reem Al Khalediah – Na swoim poziomie. Wygląda na to, że biegnie z szansami na dobry wynik.

  Sergey Vasyutov

  Floryna – Ma za sobą dwa udane występy. Tym razem nie powinno być gorzej.

  Suzana – Stawka jest mocna, ale ona też potrafi się ścigać. Liczę, że powalczy o dobry wynik.

  Wiaczesław Szymczuk

  Momo – Nie udał mu się występ we Wrocławiu. Stać go na więcej.

  Eksuperans TR – Stawka jest bardzo mocna. Z każdego płatnego miejsca będę zadowolony.

  Tomasz Pastuszka

  Crested Butte – Jest troszkę późniejsza i dopiero debiutuje. Bardziej by jej odpowiadała miękka bieżnia. Nie zakładam, że wygra z debiutu, ale czekam na udany start.

  Sayif Shadad – Czuje się dobrze, zawsze się sprawdzał w wyścigach sprinterskich.

  Ujoor – Ostatnio się jej nie powiodło w gonitwie uczniowskiej, ale dystans 1000 metrów powinien jej pomóc dobrze wypaść.


  Mariusz Wnorowski

  Prius – Myślę, że powinien się zabrać z tymi końmi. Spodziewam się płatnego miejsca.

  Farhat – Trudno powiedzieć, jak sobie poradzi w tym wyścigu. To ciężki koń w treningu, mam nadzieję, że trochę się “przedmuchał” w poprzednim starcie.

  Łukasz Such

  Gabriella Essence i Colonelle – Obie klacze są w dobrej formie i pokazały już wysoki poziom. Lubią mokry, elastyczny tor i powinny walczyć w tym wyścigu o wysokie lokaty. Może być ciężko zagrozić parze faworytek, ale dalsze płatne miejsca są jak najbardziej w zasięgu.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły