More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 35.)

  Analiza sobotnich gonitw na podstawie przewidywań uczestników Ligi Ekspertów.

  I: 2-letnie klacze hodowli krajowej (PSB), II gr., 1200 m

  Najwyższe notowania wśród typerów ma dobrze oceniana przed pierwszym startem Duches Ajeez (10-2). Klacz w końcówce nieźle galopowała i zbliżała się do Sofronii (3-7), która uplasowała się na trzecim miejscu. Wojciech Olkowski wierzy, że Sofronia także znajdzie się w rozgrywce. Oprócz tej pary, eksperci widzą jeszcze dwie kandydatki do walki o czołowe miejsca: interesującą Ailę (4-8) i najbardziej doświadczoną w stawce Duszkę (5-4). Pozostałe klacze uzyskały pojedyncze wskazania.

  II: 3-letnie araby polskiej hodowli (PASB), II gr., 2000 m

  W tym wyścigu wszyscy typujący jednogłośnie wskazują na Florynę. Janowska klacz ma za sobą dwa dobre występy i wyróżnia się na tle rywali. Pozostałe konie mają zbliżone notowania. Najczęściej na drugim miejscu wymieniane są: Sukces, Mursi i Momo, ale Cepun, Prius i Turkawka też mają swoich zwolenników.

  III: 2-latki, II gr., 1300 m

  Dość mocnym faworytem, zdaniem ekspertów, powinien być Donny di (12 wskazań), który w poprzednim starcie wyprzedził debiutujące wówczas Palm Cluba i Signora Cavę. Nieźle powinny stać również notowania Taymoura i Conalla Cernacha, mających za sobą niezbyt udane debiuty, ale nieźle ocenianych w stajniach. Pozostałe nie są liczone.

  IV – Nagroda Eldona: 3-letnie araby polskiej hodowli (PASB), I gr., 2000 m

  Zdecydowanie najwyżej stoją notowania Sadena Al Khalediah (16-6), którego, zdaniem ekspertów, jedynym rywalem wydaje się być Han Rastaban (7-14). Rzeczywiście, ta dwójka najlepiej pokazała się w ostatnich startach. Do siodła faworyta powraca Konrad Mazur. Pojedyncze wskazania do porządku otrzymał Munes. Pozostałe konie są typowane jedynie na niższe płatne miejsca.

  V – Nagroda Wielkiego Szlema: 4-letnie i st. araby, kat. B, 3000 m

  Eksperci wskazują, że wyścig powinny rozegrać Gatsby de Bozouls oraz Seiful Muliuk. Rywalizację z nimi spróbują nawiązać rzadziej typowane Musab oraz Echaron. Notowania pozostałych są zdecydowanie niższe.

  VI: 3-latki, wył. IV gr., 1800 m

  W tej przeciętnej stawce eksperci zdecydowanie wyróżnili klacz Lar Pur Lar, która uzyskała aż 14 wskazań na zwycięstwo i 5 na miejsce drugie. Pod tym względem zdecydowanie wyprzedziła inne liczone konie: debiutantkę Crested Butte (4-3), Szikownego (2-6) oraz Kasminę Royal (2-5). Z pozostałych koni pojedyncze wskazania uzyskały jedynie Amant, Khamsin RMP oraz Ginger Rose. Na Calvi on the Rocks pojedzie Kumushbek Dogdurbek pod wagą 54 kg.

  VII – Al Khalediah Racing Festival / Gonitwa uczniowska (12): 4-letnie i st. araby, wył. III, 1800 m

  Wycofana została Sakiewka. Faworytem gonitwy będzie Purhib (16-4), który ostatnio wyprzedził liczonego w drugiej kolejności No Neveur Saularie (4-9). Nieźle stoją notowania chimerycznego Gabonna (0-5), ale Wafa Al Khalediah, Anwar Al Khalediah, Ehssana, Asrar Al Khalediah oraz Mokha d’Arusula także mają pojedynczych zwolenników. Dwójkę outsiderów tworzą Echarella oraz Eksuperant TR.

  VIII: 3-letnie i starsze, wył. III gr., 1300 m

  Wycofany został Don Zou. Najmocniej liczone są błyskotliwy Interview (11-7) i trzyletnia Terre de Breizh (6-8). Niezłe notowania mają również nieoglądana od zwycięskiego startu Arabella (4-2) oraz weteran Tribunal (2-4).

  IX: 3-letnie i starsze, IV gr., 1000 m

  Wycofany został Toridonian. W tej dość wyrównanej stawce eksperci najczęściej wskazują Onyksa (9-4), który ma szansę wygrać po raz drugi z rzędu. Bardzo zbliżone notowania mają Subiectum (5-3), Decidela (3-5), Betfan (3-4) oraz Lesvos (3-4). Wygląda na to, że ta piątka powinna rozgrywać wyścig, ponieważ pozostałe są mniej liczone, ale niespodzianek na tak krótkim dystansie nie można wykluczyć.

  IX: 3-letnie i 4-letnie kłusaki francuskie, start wolny, 2400 m

  W przewidywaniach ekspertów zdecydowanie wybijają się trzy zaprzęgi: Hadol de Brion (8-4), Hronika (7-8) oraz Havana Flash (6-4). Nie są one łatwe do oceny. Wałach często jest prowadzony niezwykle ofensywną taktyką i jeśli rywale go nie upilnują, trudno go doścignąć. Biegająca wcześniej na bardzo solidnym poziomie Hronika niedawno zaliczyła słabszy występ. Z kolei dla Havany Flash będzie to pierwszy start na Służewcu, więc trudno przewidzieć, jak się zaprezentuje. Swoich zwolenników ma również Henzo du Pont (2-3).

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (23 uczestników):

  I – Duches Ajeez, 10 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Floryna, 23
  III – Donny di, 12
  IV – Saden Al Khalediah, 16
  V – Gatsby de Bozouls, 12
  VI – Lar Pur Lar, 14
  VII – Purhib, 16
  VIII – Interview, 11
  IX – Onyks, 9
  X – Hadol de Brion, 8

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Floryna, 23/23 (100% typów na zwycięstwo)
  Najbardziej wyrównany wyścig (wg typerów) – IX.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły