More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 36.)

  Analiza niedzielnych gonitw na podstawie przewidywań uczestników Ligi Ekspertów.

  I: 3-letnie i st. kłusaki francuskie, start wolny, 2400 m

  Wycofana została Baliverne Buroise. Typerzy największym zaufaniem obdarzyli kłusaki, które wygrały tydzień temu: Goteborg (10-3) oraz Factoriela (9-8). Warto jednak pamiętać, że warunki na bieżni będą prawdopodobnie odmienne. Mocno liczony jest również Eden Pierji (3-8), natomiast niżej oceniane są szanse minimalnie lepszego od niego w ub. sobotę Fenda d’Ukraine (1-3). Jedno wskazanie na drugie miejsce uzyskała również nieobliczalna Furnika. Pozostałe wydają się mieć niewielkie szanse na włączenie się do walki o miejsca na podium. Z grona koni nietypowanych wypada zwrócić uwagę na utytułowanego weterana, Brandy’ego Hornline.

  II: 3-letnie araby polskiej hodowli (PASB), II gr., 2000 m

  Faworytką typerów jest Special Lady (12-3), którą na pierwszym miejscu widzi połowa uczestników Ligi Ekspertów. Drugi w notowaniach jest Cis (3-9), ale mocno liczone są również Woland (5-3), Edormana (3-3), a nieco mniej Original (0-5). Pozostałe konie nie zyskały uznania typujących. Z tego grona warto zwrócić uwagę na dobrego pochodzenia Orlę Fatę oraz Machira JR – ich występy nie były udane, ale choćby ze względu na rodowody nie można ich przedwcześnie skreślać.

  III – Women Power Series (4): 3-letnie i st. klacze, IV gr., 1600 m

  Bitą faworytką będzie Noble Claudine (19-3), która tylko przez jednego typera nie została wskazana w pierwszej dwójce. Jej główną rywalką powinna być Tres Amour (3-14). Trochę liczona jest Cape’cry (0-5), natomiast szanse pozostałych oceniane są zdecydowanie niżej.

  IV: 3-letnie araby, II gr., 1800 m

  Wycofany został Alfateh. Mocną kandydatką do zwycięstwa będzie Raayat Al Majd (18-4), która ma za sobą dwa niezłe występy. Szczególnie dobre wrażenie sprawiła ostatnio, nieznacznie przegrywając z dzielną Bayareq. Typujący widzą w czołówce także dwójkę debiutantów: Al Shaikhę de Faust (4-13) oraz dobrze ocenianego w stajni Gensika (1-5). Na innym debiutującym koniu, Kassarze, pojedzie pr. dż. Aslan Kardanov.

  V – Nagroda Rzeki Wisły: 3-letnie i starsze klacze, kat. B, 2000 m

  Wycofane zostały Paradise Hill oraz Mala Czarna. W tej sytuacji zdecydowaną faworytką ekspertów stała się Wedding Ring (17-5). Warto jednak zwrócić uwagę, że klacz poniesie nadwagę za start grupę niżej, co może jej utrudnić zadanie. Za jej najgroźniejsze konkurentki uważane są starsze rywalki: Colonelle (4-8) oraz Frantic (1-7). Pojedynczych zwolenników mają trzyletnie Virago Westminster (1-1) oraz Gabriella Essence (0-2). Za outsiderkę uznawana jest Mazovia Queen, ale klacz jest w tym roku bardzo dobrze dysponowana i trudno wykluczyć niespodziankę z jej strony.

  VI: 3-letnie i starsze, IV gr., 2000 m

  Wycofane zostały Skilled Player, Santa Meri oraz Parys. Nikt spośród typerów nie ma wątpliwości, że zwyciężyć powinien Adahlen. Rzeczywiście, jeśli ogier wystartuje, to powinien sobie poradzić z niedzielnymi rywalami. Zdecydowanie najczęściej wskazywany na drugie miejsce jest Abelard F (11), a w dalszej kolejności Diamond Kitty (6) oraz Un Beso (6).

  VII: 4-letnie i starsze araby, IV gr., 1400 m

  Typerzy największym zaufaniem obdarzyli dosiadaną przez Szczepana Mazura Reem Al Khalediah (12-4). Mocno liczone są również Bieshan (7-6) oraz Esrar Al Khalediah (3-9). Niespodziankę może sprawić Guajok de Bozouls (1-3), a kandydatem do zajęcia płatnego miejsca jest Heliades Armor.

  VIII: 4-letnie i starsze araby, II gr., 2000 m

  Wycofany został Moudjar. Kolejny wyścig z mocnym faworytem. Po świetnym występie w gonitwie o Nagrodę Europy w tej roli wystąpi Hosco de Bozouls (20-1). Za jego rywali uważane są Galito de Bozouls (1-11) oraz Hadjar (2-9). W czołówce może znaleźć się także Heredia (0-2).

  IX: 3-letnie konie półkrwi, III gr., 1600 m

  Pierwszy w tym sezonie na Służewcu wyścig dla koni półkrwi. Tym bardziej utrudnione jest typowanie. Uczestnicy Ligi Ekspertów najczęściej stawiają na Axoida XX (14-2), jedynego w tej stawce potomka czwartego w Derby folbluta Brzaska. Wszystkie pozostałe konie są potomkami Decybela I. Liczone są także Santhos AA (4-3), Asuan AA (3-7, w siodle Bolot Kalysbek) oraz Sekretariat II W (2-8). Czy dojdzie do niespodzianek?

  X: 4-letnie i starsze, IV gr., 1600 m

  Na koniec weekendu najbardziej wyrównany, jeśli chodzi o notowania ekspertów, wyścig dnia. Sporo wskazań uzyskał weteran Medrock (9-4), który prezentował ostatnią dobrą formę. Niewiele mniejszym zaufanie został obdarzony Dowhatisay, dosiadany tym razem przez Szczepana Mazura. Mocno liczone są również dosiadany tym razem przez Bolota Kalysbeka (59,5 kg) Invincible Gunner (4-4) oraz Deneris (3-3), natomiast mniej wskazań mają ostra Deneris (0-3) i Bright Amber (0-2). W roli outsidera pobiegnie niezły Novitor.

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (23 uczestników):

  I – Goteborg, 10 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Special Lady, 12
  III – Noble Claudine, 19
  IV – Raayat Al Majd, 18
  V – Wedding Ring, 17 *
  VI – Adahlen, 23
  VII – Reem Al Khalediah, 12
  VIII – Hosco de Bozouls, 20
  IX – Axoid XX, 14
  X – Medrock, 9

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Adahlen, 23/23 (100% typów na zwycięstwo).
  Najbardziej wyrównany wyścig (wg typerów) – X.

  * przeliczone po uwzględniu wycofania Paradise Hill

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły