More

  Zaplecze czołówki w nagrodach Wielkiego Szlema i Rzeki Wisły

  Wielkimi krokami wchodzimy w drugą część sezonu. Podczas rozpoczynającego się weekendu będziemy świadkami wielu interesujących wyścigów, spośród których najważniejszymi są nagrody Wielkiego Szlema i Rzeki Wisły. Przed nami również kolejna odsłona bardzo dobrze przyjętego cyklu Al Khalediah Racing Festival, w której tym razem rywalizować będą uczniowie! Nie można też zapominać o budzącym duże emocje cyklu Women Power Series, w którym panie toczą zaciętą rywalizację. Zapraszamy na Tor Służewiec i do transmisji na żywo w Trafonline.pl!

  Nagroda Wielkiego Szlema- stayerski sprawdzian na 3000m

  Biegi na stayerskich dystansach zawsze charakteryzują się pewną nieprzewidywalnością. To wszystko za sprawą małej ich liczby, a co za tym idzie, braku wyselekcjonowanej grupy koni specjalizujących się w “maratonach”. 

  Faworytem będzie zwycięzca ubiegłorocznej edycji Wielkiego Szlema- Gatsby de Bozouls. Pięciolatek po niezbyt udanym początku sezonu we Francji powrócił na polskie tory, a jego dyspozycja wydaje się rosnąć z każdym startem. Ostatnio co prawda przegrał ze świetnie dysponowanym Musabem, ale niósł wówczas aż cztery kilogramy więcej. Tym razem para ta poniesie wagi wieku. Trenerka faworyta- Cornelia Fraisl potwierdza tę opinię w wypowiedzi dla Prosto ze Stajni: Jego forma idzie do przodu. Długi dystans mu pasuje. Mam nadzieję, że powtórzy ubiegłoroczny sukces.

   Michałowski Echaron nie utrzymał pozycji lidera rocznika wśród koni polskiej hodowli, ale cały czas radzi sobie nieźle. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym sezonie zwrócił na siebie uwagę dopiero we wrześniu, kiedy to zajął drugie miejsce za Samonlau ,OA’ w Nagrodzie Amuratha, a następnie rozbił najlepsze konie zagraniczne z Darym Al Khalediah na czele w Nagrodzie Sambora. Ostatnim z liczonych wyścigowców jest ścigający się z najlepszymi Seiful Muliuk, który tym razem wydaje się mieć zdecydowanie łatwiejsze zadanie. 

  Pozostałe konie wydają się w słabszej dyspozycji. Trzeba docenić klasę Wielkiego Dakrisa i Hamala z najlepszych czasów, ale obecnie ta dwójka nie zbliża się do swojego najwyższego poziomu. 

  Czy wagi będą decydujące w Nagrodzie Rzeki Wisły?

  Nagroda Rzeki Wisły będzie kolejną odsłoną bardzo interesującej w tym roku rywalizacji czołówki klaczy. W odróżnieniu od Nagrody SK Krasne (kat,A) jest to bieg kategorii B, w którym klacze niosą wagi w zależności od sklasyfikowania w grupach. Warto to zaznaczyć na początku, ponieważ właśnie wagi mogą mieć tutaj kluczowe znaczenie.  

  W korzystnym położeniu jest triumfatorka Nagrody Soliny- Paradise Hill, która startując grupę wyżej, poniesie tylko 53 kilogramy. Na przeciwnym biegunie znajduje się zwyciężczyni Westminster Wiosennej- Wedding Ring. Klacz przygotowywana przez Adama Wyrzyka poniesie podwójną nadwagę, co nie pomoże jej w rewanżu na rywalce, z którą przegrywała już w przeszłości. 

  Mocną parę wysyła do boju trener Łukasz Such. Pięcioletnia Colonelle imponuje wszechstronnością, a trzyletnia Gabriella Essence systematycznie potwierdza, że zalicza się do zaplecza czołówki klaczy. Obie pokazały się z bardzo dobrej strony podczas deszczowego dnia derbowego, co jest dobrym prognostykiem przed rozgrywanymi w trudnych warunkach torowych biegami drugiej części sezonu.  

  Na zdjęciu Paradise Hill zdobywa Nagrodę Soliny/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły