More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 38.)

  Analiza niedzielnych gonitw na podstawie przewidywań uczestników Ligi Ekspertów.

  I: 2-latki, II gr., 1600 m

  Zdecydowanie najmocniej liczone przez ekspertów są Filibert (12 wskazań na pierwsze miejsce i 8 na drugie) oraz Burschi (8-7). Jeśli ta dwójka nie zawiedzie, to w dalszej kolejności wymieniane są wszystkie pozostałe konie, z lekkim wskazaniem na Kaneshyę (2-3). Wyścig wydaje się jednak dość wyrównany, wiec niespodzianek nie można wykluczyć.

  II: 3-letnie i starsze, hcp. III gr., 2200 m

  Wyścig bez wyraźnego faworyta. W Lidze Ekspertów najwyżej stoją notowania Notoriousa (8-4), ale liczone są również Kuri (5-2), Icare de Sartuque (4-6) oraz Hyderabadi (4-6). Paderewski, Lucky Mat oraz Leading Lion również mają swoich zwolenników. Uznania wśród ekspertów nie znalazły Zoya RMP i Sumidero. To gonitwa handikapowa, więc warto zwrócić uwagę na niskie wagi niesione przez Lucky Mta (53,5 kg) oraz Zoyę RMP (49,5 kg).

  III – Nagroda Cardei: 2-letnie klacze, kat. B, 1200 m

  Jedynie Dakini ma na koncie dwa zwycięstwa, ale ostatni start jej nie wyszedł. Kasztanka jest równie często wymieniana na pierwsze miejsce, jak Joy Bere (po 8 wskazań). Mocno liczona jest również Jenny of Success (7), która mimo braku doświadczenia pokazała się z dobrej strony. Niżej oceniane są szanse Scarlett Jive i Iskry One, chociaż i one biegają na dobrym poziomie.

  IV – Nagroda Mosznej: 3-letnie i starsze, kat. A, 1600 m

  W roli mocnego faworyta pobiegnie Timemaster (21-3). Na drugie miejsce najczęściej wskazywany jest Comin’Through (1-12), a tylko trochę rzadziej Lagertha Rhyme (2-7). Z pozostałych wyróżniają się notowania trzyletniego Anatora (0-2). Pozostałe mają walczyć o niższe miejsca, jednak na starcie stanie czołówka milerów i każdy z nich może włączyć się do walki.

  V: 2-latki polskiej hodowli (PSB), II gr., 1300 m

  Największym zaufaniem typerzy obdarzyli mającego za sobą już trzy występy Impasa (16-6), który zdaje się regularnie poprawiać. Za jego najgroźniejszą konkurentkę uważana jest debiutująca Jagga (8-7). Klacz ma rodowód wskazujący na dużo szybkości. Z pozostałych koni w dwójce najczęściej wymieniany jest Santo Elmo (0-6).

  VI – Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi: 2-latki, kat. A, 1400 m

  Bitą faworytką jest Moonu (23-1). Większość typerów uważa, że jej jedyną rywalką powinna być Westminster Cat (1-16). Jeśli te prognozy się sprawdzą, to za dwójką klaczy walkę o trzecie miejsce powinny stoczyć Matt Machine (0-4) i Marvelous Stam (0-2), a być może także Zarine (0-1). Outsiderem jest Groszek (brak wskazań do dwójki).

  VII – WIELKA WARSZAWSKA: 3-letnie i starsze, kat.A (G1 POL), 2600 m

  W roli faworyta pobiegnie oczywiście Night Tornado (21-2). W dalszej kolejności liczone są klacze: przede wszystkim świetnie ostatnio dysponowana Nemezis (1-11) oraz jedyna trzylatka, Nania (2-4), na której pojedzie bardzo doświadczony John Egan. Jej atutem będzie także najniższa waga w polu. Niżej stoją notowania Hipopa de Loire (0-5) oraz Night Thundera (0-2), natomiast dwójka Petit i Gancegal wystąpi w roli outsiderów.

  VIII – Gonitwa o puchar Zamku Królewskiego w Warszawie: 3-letnie i starsze, wył. IV gr., 1400 m

  Wyraźną parę faworytów tworzą Gloria F (14-7) i Adventure (9-8). O niższe miejsca powinny walczyć Amazing (0-5), Frankie Zapata (0-4) oraz Gone Hill (1-0). Pozostałe nie są liczone.

  IX: 4-letnie i starsze, IV gr., 1800 m

  Trochę zagadkowa stawka. Możliwościami wyróżnia się Mukhadar (13-6) i on jest najczęściej typowany przez ekspertów, chociaż jego forma w środkowej części sezonu była niezbyt wysoka. Udanie sezon rozpoczął Domitz (7-5), a Don Zou (3-5) ostatnio zaczął nawiązywać do dawnych wyników. Ta dwójka powinna się liczyć w walce o czołowe miejsca, podobnie jak Parys (0-6). Mniej liczone są Little Lucky Charm (0-2), Santa Meri (1-0) oraz Bint Marshal.

  NAJCZĘSTRZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (24 uczestników):

  I – Filibert, 12 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Notorious, 8
  III – Joy Bere, 8
  IV – Timemaster, 21
  V – Impas, 16
  VI – Moonu, 23
  VII – Night Tornado, 21
  VIII – Gloria F, 14
  IX – Mukhadar, 13

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Moonu, 23/24 (96% typów na zwycięstwo).
  Najbardziej wyrównany wyścig (wg typerów) – II.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły